Çin'de Acil Durum İlan Edildi! Aşıların Gelişi Ertelendi! Aşılar Ne Zaman Gelecek...
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Çin’de Acil Durum İlan Edildi! Aşıların Gelişi Ertelendi! Aşılar Ne Zaman Gelecek…

GÜNDEM

28 Aralık 2020 Pazartesi 00:49:07

Son Güncelleme: 28/12/2020 00:49:53

Çin’de Acil Durum İlan Edildi! Aşıların Gelişi Ertelendi! Aşılar Ne Zaman Gelecek…

Çin’den Türkiye’ye gelecek olan aşıların gelişi neden ertelendi? Aşılar ne zaman gelecek? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından geçtiğimiz gün aşıların Türkiye’ye geliş tarihi açıklandı. İleri tarihler beklenirken yapılan açıklamaya göre aşıların 28 Aralık 2020 Pazartesi günü geleceği açıklanmıştı. Alınan son dakika haberine göre aşılarla ilgili yeni gelişmeler yaşandığı açıklandı. Çin’den gelecek olan aşılarla ilgili olarak son dakika gelişmesi yaşanıyor. Çin’den alınan son dakika haberine göre de Çin’in başkenti Pekin’de son dakika artan korona virüs sayıları ile beraber “acil durum” ilan edildiği açıklandı.

ÇİN’DE “ACİL DURUM” İLAN EDİLDİ!

Alınan son dakika haberlerine göre, Çin’in başkenti Pekin’de hızlı bir şekilde artan korona virüs (kovid-19) sayılarından dolayı başkentin tüm semtleri için “acil durum” ilan edildiği açıklaması yapıldı. Virüs’ün yoğun bir şekilde görülmesinin ardından korona virüsün görüldüğü yerlerde ve köylere giriş- çıkışların kapatılacağı duyurusu yapıldı ve bununla beraber Çin’de hareketli dakikalar yaşanmaya başladı ve devam ediyor.

Pekin’in kuzeydoğusunda bulunan ve Pekin Başkent Uluslarararası Havaalanı yakınlarında bulunan Şunyi semtinde de art arda hızlı bir şekilde artan vakaların tespit edilmesinin ardından başkentte acil durum devam ediyor. Çin’de ilan edilen Acil durum’un ardından, pek çok bölge için giriş ve çıkışlar durduruldu. Yaşanan bu hareketliliğin yüksek olduğu tüm noktalarda denetim ve kontroller sıkı bir şekilde devam etmektedir.

“ACİL DURUM” AŞILARIN GELİŞİNİ ERTELEDİ! AŞILAR NE ZAMAN GELECEK?

Çin’in başkenti Pekin’de artan vakalarla beraber acil durum ilan edilmesi Çin’den Türkiye’ye gelecek olan aşılar için erteleme unsuru oldu. Pekin gümrüğünde görülen artan vakalarla beraber yaşanan bu durum Türkiye’yi de etkiledi.  Yaşanan bu durumun ardından Bakan Fahrettin Koca sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca tarafından yapılan açıklamaya göre;

“Pekin’deki COVID-19 alarmı ve Pekin gümrüğünde görülen COVID-19 vakası sebebiyle gümrük hareketliliğine geçici olarak ara verilmiştir. Bu nedenle gümrük işlemlerinden sonra yola çıkması beklenen aşılarımızın gelişi bir iki gün ertelenmiştir. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA AÇIKLAMIŞTI!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz hafta perşembe günü yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından aşının geleceği tarihle ilgili olarak açıklamalar da bulunmuştu. Çin’den Türkiye’ye gelecek olan aşının Pazar günü yola çıkacağına dair şaşırtan açıklamalar yapmıştı. Bakan Koca aşı ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulunmuştu;

“Çin aşısı Türk insanında yüzde 91,25 etkili olduğundan artık eminiz. Üreticilerin depolarında hazır olarak bizden gelecek habere göre bir aksilik olmazsa Pazarı Pazartesiye bağlayan gece yola çıkıyor. İnanıyorum ki bugün millet olarak bu darlık zamanından genişlik günlerine geçişimizin habercisi olacak.

Milletimizin inanç ve azmi her türlü badirenin üstesinden gelecek büyüklüktedir. Bu güzel haberlerin ülkemiz için insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Pazartesi’nden itibaren aşılama olacak. Bilim Kurulumuz 4 aşamalı bir strateji hazırladı. İlk planda sağlık çalışanları var, onlardan başlamış olacağız. İlk aşamada 9 milyona yakın kişi var.” açıklamalarında bulunmuştu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı