Bu Vatandaşlarımıza 3 Farklı Nakit 1900 TL ödeme yapılıyor! Maddi Yardım Ödeme Duyurusu
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bu Vatandaşlarımıza 3 Farklı Nakit 1900 TL ödeme yapılıyor! Maddi Yardım Ödeme Duyurusu

GÜNDEM

21 Ağustos 2020 Cuma 21:05:59

Son Güncelleme: 21/08/2020 21:06:08

Bu Vatandaşlarımıza 3 Farklı Nakit 1900 TL ödeme yapılıyor! Maddi Yardım Ödeme Duyurusu

Türkiye’de Korona virüs seyretmeye başladığı günden bu yana ekonomik olarak ciddi zararlar verdi. Milyonlarca vatandaşımız işsiz kalırken aynı şekilde yüz binlerce işletme geçici olarak servis dışı bırakıldı. İşte tam olarak bu sebepten ötürü vatandaşlarımız ciddi ekonomik sıkıntıya girmeye başladı.

Türkiye’de Korona virüs seyretmeye başladığı günden bu yana ekonomik olarak ciddi zararlar verdi. Milyonlarca vatandaşımız işsiz kalırken aynı şekilde yüz binlerce işletme geçici olarak servis dışı bırakıldı. İşte tam olarak bu sebepten ötürü vatandaşlarımız ciddi ekonomik sıkıntıya girmeye başladı. Ancak devletimiz her konuda olduğu gibi bu konuda da yeni gelişmeler sağlayabiliyor. Özellikle maddi açıdan zor durumda bulunan vatandaşlarımıza özel olarak geliştirilen bu yardım paketi ile beraber milyonlarca vatandaşımıza 1900 TL yardım yapılacak. İşte tüm detaylar…

Çin’in Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyaya yayılan Korona virüs sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde hem ekonomik olarak hem de sağlık açısından ciddi problemler yarattı. Her geçen gün artan vefat ve enfekte sayısı ile beraber insanlar telaşlandı. İnsanlarımızın hem ekonomik olarak güçlük çekmesi hem de sağlık açısından tehdit altında olması korkuttu. Ancak devletimiz yardım paketlerini kesmedi, 1000 TL yardım kapsamında 6 milyon vatandaşa yardımlar yapıldı. 10 bin TL Pandemi kredisi adı altında milyonlarca vatandaşımıza yardım kredileri verildi. Hala da verilmeye devam ediyor. Bunlara ek olarak 1900 TL maddi yardım yapılacağı duyuruldu. Devlet tarafından yeni açıklanan ihtiyaç sahiplerine yönelik 1900 TL yardımı merak ediliyor.

DEVLET İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 1900 TL YARDIM YAPACAK!

Korona virüs sebebiyle işsiz kalmış vatandaşlarımıza, ihtiyaç sahiplerine ve mağdur olanlara 1900 TL maddi yardım yapılacak. Bu yardımlar için başvurular sadece e-Devlet’ten yapılacak. Başvuru yapabilmek için e-Devlet’e girildiği zaman 1900 TL yardım araması yaparak ilgili açıklamalara ulaşabileceksiniz.

İŞSİZLERE EK ÖDEMELER YAPILACAK!

Korona virüs kapsamında işsiz olan ve geliri olmayan vatandaşlarımıza 1,177 TL ödemeler yapılacak. İşsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği kapsamında vatandaşlarımıza 1,177 TL yardımlar yapılacak! İşsizlik maaşı ödemeleri için esube.iskur.gov.tr web adresinden başvurular yapılacak. Kısa çalışma ödeneği için ise işletme sahipleri işçileri adına başvuru yapacak!

DEVLETİN DİĞER YARDIMLARI NELERDİR?

Devlet tarafından verilen diğer yardımlar şöyle sıralanır:

  • Barınma yardımı: aylık 317 TL
  • Çocuk sağlık yardımı: Her çocuk için ayrı olarak 30 TL
  • Yakacak yardımı: 500 kilo kömür (Bazı bölgelerde +500 kilo daha verilecek)
  • Eşi vefat etmiş kadınlar için dul maaşı yardımı: aylık 250 TL
  • Engelli raporu olan vatandaşlara engelli yardımı: 2022 TL
  • Engelli raporu ağır olan vatandaşlara bakım maaşı: aylık 1,305 TL
  • Evde 65 yaş üstü olanlara yaşlı yardımı: 601 TL
  • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yaşlı ve engellilere özel yardım: Temizlik ve haftalık yemek yardımı Üniversite öğrencilerine yardım.
  • Burs ödemesi Yeni evlenecek vatandaşlara çeyiz yardımı: 15 bin TL

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı