Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bilim Kurulu’ndan berber ve kuaför uyarısı! AVM’lerden daha tehlikeli

GÜNDEM

22 Mayıs 2020 Cuma 22:52:25

Son Güncelleme: 15/06/2020 21:51:53

Bilim Kurulu’ndan berber ve kuaför uyarısı! AVM’lerden daha tehlikeli

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik, berber ve kuaförler ile ilgili son dakika uyarısında bulundu. Çelik, berberlerin yakın temasta bulunduğunu vurgulayarak bu konuda dikkatli olunması gerektiğini açıkladı.

Bilim Kurulu’nun aldığı kararla koronavirüsle mücadele noktasında 11 Mayıs itibariyle normalleşme adımları atılmıştı. Virüsle mücadelede normalleşme noktasında 11 Mayıs tarihinden bu yana AVM, berberler ve kuaförler yavaş yavaş açılmaktaydı. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik, yapmış olduğu uyarılarla berber ve kuaförlerin AVM’lerden çok daha tehlikeli olduğunu açıkladı. Haberport.com’da yer alan güncel habere göre berberlerin yakın temasta bulunduğu vurgulanırken, insanların kuaför ve berbere gitmelerinin de mecburi olduğunu işaret etti.

Haberport’da yer alan son dakika habere göre Çelik, ortamda hijyen ve temizlik kaygıları bulunduğunu işaret ederek berberlerin çok riskli olduğunu ve bu konuda çok dikkatli olunması gerektiğini ifade etti.

‘’Yaz aylarında tedbirler elden bırakılmamalı.’’

Salgınla mücadeleyle ilgili açıklamalarda bulunan Çelik, yaz aylarında da tedbirlerin mutlaka uygulanması gerektiğini belirtti. Yaz ayında koronavirüsün bulaşma durumunun en alt seviyede devam edileceğinin düşünüldüğünü aktaran Çelik, ‘’Taıyanlar olacak fakat bulaşma riski çok az düzeyde devam edecek gibi görünüyor.’’ diye belirtti.

Kaynak : https://haberport.com/saglik/bilim-kurulu-uyardi-berber-ve-kuaforler-avmlerden-daha-tehlikeli-h40216.html

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı