Bekar Erkeğe Ev Vermeyen Ev Sahipleri ve Emlakçılar Yandı! Para Cezası Var!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bekar Erkeğe Ev Vermeyen Ev Sahipleri ve Emlakçılar Yandı! Para Cezası Var!

GÜNDEM

11 Şubat 2021 Perşembe 23:02:59

Bekar Erkeğe Ev Vermeyen Ev Sahipleri ve Emlakçılar Yandı! Para Cezası Var!

Genellikle ev ararken ev sahiplerinin bazı kriterleri olmaktadır. Çoğu ev sahibi bekara ev vermezken bazıları da bekar erkeğe ev vermemektedir. Bu kapsamda ev arayan bekar erkekler ve bekar kadınlar sıkıntılı bir süreç yaşamaktadır. Bu kapsamda cinsiyete göre yada medeni hale göre kiracı arayan ev sahipleri için önemli bir karar alındı. Bu tarz ev sahipleri için Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’ndan önemli bir cevap geldi: Bekara ev vermeyene para cezası var…İşte detayları…

EMLAKÇI VE EV SAHİPLERİNE CEZA!

Alınan yeni karar kapsamında detaylar açıklandı. Yeni karara göre Bekar erkeğe ev vermeyen emlakçı ve ev sahipleri yandı. ‘Bayan ve aileye uygun’ ilanıyla kiracı arayan emlakçı ve ev sahibine ceza verileceği açıklandı. Alınan karar kapsamında bu durumdaki kişiler için, toplam 8 bin TL ceza yazılmıştır.

TÜRKİYE İNSAN HAKLARI VE EŞİTLİK KURUMU

Show Haber’den Yakupoğlu tarafından yapılan habere göre, olay İstanbul’da yaşayan bekar bir adamın ev kiralamak istemesi sonucunda ev ararken yaşadığı durum üzerine başladı. İstanbul’da gittiği emlakçı ‘ev sahibi bekara ev vermiyor’ demesi üzerine Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’na başvuru yapmıştır.

BEKAR ERKEKLERE EV KİRALADIĞINDA SORUN YAŞADIĞINI BELİRTTİ!

Emlakçı ise Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’na yaptığı savunmada ev sahibinin bekar erkek kiracı istemediğini belirterek, bu durumda kriterlere uygun birini bulmakla yükümlü olduğu açıklamasında bulundu. Bunun üzerine de ev sahibi ise daha önce bekar erkeklere kiraladığını, bu yüzden de çok sorun yaşadığı açıklamalarında bulundu.

CİNSİYETÇİLİK VE AYRIMCILIK!

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, Ev ilanındaki, ‘Bayana ve aileye uygun’ ifadesine dikkat çekmektedir. Yapılan açıklamada sorunun evli-bekar meselesi olmadığını ve cinsiyet kaynaklı bir önyargı olduğu vurgusu yapıldı. Başka bir ifade ile de ‘cinsiyetçilik ve ayrımcılık’ açıklamaları yapıldı.

Yaşanan olay üzerine, emlakçı, talimatı ev sahibinden aldım’ dese de ceza yemekten kurtulamamıştır. Olay üzerine ev sahibine 5 bin TL, emlakçıya ise 3 bin TL ceza kesilmiştir. Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu  tarafından da daha önce de evini dula kiralamayan ev sahibi ve emlakçıya bu durumda ceza kesilmişti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı