Bazı İllerde Kar Tatilleri Uzatıldı! 19 Şubat Okullar Tatil mi? Hangi İllerde Tatil Uzatıldı?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bazı İllerde Kar Tatilleri Uzatıldı! 19 Şubat Okullar Tatil mi? Hangi İllerde Tatil Uzatıldı?

GÜNDEM

18 Şubat 2021 Perşembe 21:08:15

Bazı İllerde Kar Tatilleri Uzatıldı! 19 Şubat Okullar Tatil mi? Hangi İllerde Tatil Uzatıldı?

19 Şubat 2021 yarın okullar tatil mi? Hangi illerde yarın okullar tatil? Hangi illerde kar tatili uzatıldı? Valiliklerden gelen açıklamalara göre hangi illerde yarın tatil?

Geçtiğimiz hafta itibari ile Meteorolojiden gelen uyarılarla beraber beklenen kar yağışı geldi. Kar yağışı’nın başlamasının ardından etkisini arttıran karla beraber yüz yüze eğitimin başlayacağı ilk güne kar engeli geldi. Valiliklerden yapılan açıklamaya göre bazı illerde kar tatili kararı alındı. Artan kar etkisini azaltmış olsa da don uyarılarının ardından özellikle dün akşam saatlerinde İstanbul Valisi Ali Yelikaya’dan açıklama gelmişti. Bu kapsamda gözler gelecek haberlerde. Peki yarın kar tatili var mı? Kar tatili uzatıldı mı?

19 ŞUBAT 2021 OKULLAR TATİL Mİ?

Dün akşam İstanbul valisi Ali Yerlikaya tarafından son dakika açıklaması geldi. Açıklamasında, ‘Bütün eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 18 Şubat Perşembe günü, bir gün süreyle ara verilmiştir.’ açıklamasında bulunmuştu. Bugünde etkisi hala geçmeyen kar için yeni tatil haberi gelecek mi araştırmaları sürüyor. Henüz 19 Şubat’ta İstanbul’da tatil olacağı ile ilgili bir açıklama gelmedi. Gözler gelecek açıklamalara çevrildi.

Kocaeli’de etkili olan ve artan yoğun kar yağışının ardından yüz yüze eğitime 17 Şubat Çarşamba Günü’ne kadar ara verilmişti. Kocaeli Valisi Serdar Yavuz, tarafından yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı sebebiyle okullardaki yüz yüze eğitimin 19 Şubat Cuma gününe kadar ara verildiği açıklaması yapılmıştır.

SİNOP VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA!

Sinop Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, kar yağışının etkisini sürdürmesi ile beraber, okullarda yüz yüze eğitime 2 gün ara verileceği belirtilmişti.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının etkili olduğu açıklaması yapılmıştır. Okullara erişimde yaşanabilecek olumsuzluklara neden olmamak adına, “Bu sebeple kentteki resmi ve özel her kademedeki okullarımızda yüz yüze eğitime, 18-19 Şubat’ta ara verilmiştir.” açıklaması yapılmıştır. Yapılan açıklamada, uzaktan eğitimin ise sürdürüleceği belirtilmiştir.

ÇORUM’DA YARIN TATİL Mİ?

İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden yapılan açıklamaya göre, Çorum’un Mecitözü ve Ortaköy ilçelerinde, olumsuz hava koşulları dolayısıyla yüz yüze eğitime iki gün ara verileceği açıklanmıştır.

Ortaköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, etkili kar yağışı ve buzlanmadan dolayı, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karara göre, 18-19 Şubat’ta yüz yüze eğitim yapılamayacağı açıklaması yapılmıştır.

Meciözü Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklama da ilçede taşımalı eğitim yapılan Çitli Şehit Dursun Demirkol ile İbek Şehit Osman Aydoğdu ilk ve ortaokullarında yüz yüze eğitime 2 gün ara verileceği açıklaması yapılmıştır.

BİNGÖL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA!

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava şartlarından dolayı yüz yüze eğitime ara verileceği duyurusu yapılmıştır.

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, alınan meteorolojik veriler kapsamında, yapılan değerlendirmelerden dolayı kent genelinde öğrencilerin mağduriyet yaşamaması adına tüm eğitim kurumlarında 18-19 Şubat’ta yüz yüze eğitime ara verileceği duyurusu yapılmıştır.

“Resmi-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, özel eğitim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere bütün eğitim kurumlarında yüz yüze eğitime iki gün süreyle ara verilmesine karar verilmiştir.”

TRABZON’DA OKULLAR TATİL Mİ?

Maçka Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı ve buzlanmadan dolayı ve yeni tip korona virüs salgınından dolayı risk sebebiyle,  ilçe genelinde yüz yüze eğitim-öğretim faaliyetlerine 18-19 Şubat’ta ara verildiği açıklaması yapılmıştır.

Dün Araklı Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve buzlanmadan dolayı, ilkokul ve ortaokullarda yüz yüze eğitime aynı tarihlerde 2 gün ara verildiği açıklaması yapılmıştır.

Bir açıklamada Trabzon’un Tonya ve Yomra ilçelerinden geldi. Yapılan açıklamada kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime ara verileceği belirtilmiştir.

Ayrıca, Tonya Kaymakamlığı tarafından da açıklama yapılmıştır. Yapılan açıklamada, “Okul bahçelerinde yoğun kar bulunduğu ve olumsuz hava koşulları yüzenden taşımalı eğitimde aksamalar olabileceği belirtilerek, bu nedenle ilçede 18-19 Şubat tarihlerinde yüz yüze eğitime ara verildiği” açıklaması yapılmıştır.

Maçka ve Araklı ilçelerinde de yoğun kar yağışından dolayı, 18-19 Şubat tarihlerinde yüz yüze eğitime ara verilmesi kararı alınmıştı.

SAKARYA’DA 19 ŞUBAT TATİL Mİ?

Sakarya’da da etkisi devam eden kar yağışından dolayı, olumsuz hava koşullarından dolayı yüz yüze eğitime iki gün daha ara verildiği açıklanmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, tarafından yapılan açıklamaya göre, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Olumsuz kış şartları nedeniyle 18-19 Şubat’ta resmi ve özel okullarımızda uzaktan eğitime devam edilecektir. Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel kurumlar da çalışmalarına iki gün ara vereceklerdir.” ifadeleri kullanıldı.

GİRESUN’DA OKULLAR YARINDA TATİL Mİ?

Giresun’da etkisini sürdüren yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bazı okullarda yüz yüze eğitime ara verildiği açıklaması yapılmıştır.

Yapılan açıklamada, Tirebolu, Şebinkarahisar, Piraziz, Keşap Görele, Espiye, Dereli, Çanakçı ile Çamoluk ilçelerinde de aynı nedenle yüz yüze eğitime 18 ve 19 Şubat tarihlerinde de iki gün süreyle ara verildiği açıklaması yapılmıştır.

BARTIN’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Bartın’da yoğun kar yağışı ve buzlanmadan dolayı  yüz yüze eğitime 3 gün ara verildiği açıklanmıştır. Bartın Valiliğinden yapılan açıklamada, il genelinde aralıklarla olarak devam eden kar yağışı ve elverişsiz hava koşulları sebebiyle ara verilmiştir.

Yapılan açıklamada, ulaşımda oluşabilecek aksaklıklardan dolayı, bunlarda göz önünde bulundurularak 17-18-19 Şubat tarihlerinde yüz yüze eğitime ara verildiği, açıklaması yapılmıştır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı