Başvurular Başladı! 11 Bin 484 Personel İstihdam Edilecek! İşte Şartlar ve Son Başvuru Tarihi!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Başvurular Başladı! 11 Bin 484 Personel İstihdam Edilecek! İşte Şartlar ve Son Başvuru Tarihi!

GÜNDEM

23 Şubat 2021 Salı 19:21:28

Başvurular Başladı! 11 Bin 484 Personel İstihdam Edilecek! İşte Şartlar ve Son Başvuru Tarihi!

Adalet Bakanlığı tarafından duyurusu yapılan personel alımı için başvurular başladı. Resmi Gazete’de yayımlanan ilanın ardından başlayan Adalet Bakanlığı personel alımı başvurularına dair tüm detaylar paylaşıldı. Yapılan açıklamaya göre Adalet Bakanlığına, 11 bin 484 personel alımı yapılacağı açıklandı.

ADALET BAKANI GÜL’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA!

Devreye alınan açıklamaya göre, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den personel alımına dair önemli açıklama geldi ve açıklaması büyük ilgi görmüştür. Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan personel alımı ile beraber çok sayıda kişiye istihdam olanağı sağlanacaktır. Bakan Gül, parsonel alımına dair tüm detayları Telegram hesabından yaptığı açıklama ile paylaşmıştır.

Adalet Bakanı Gül tarafından telegram üzerinden yapılan açıklamaya göre, “Sevgili genç arkadaşlarım, personel alım ilanımız yayımlanıyor. İnfaz koruma memuru, mübaşir, zabıt katibi, psikolog gibi çeşitli kadrolara 13 bin 202 yeni personel alıyoruz. Adalet teşkilatımızı sizlerle güçlendireceğiz. Şimdiden hayırlı olsun.” açıklamasında bulundu.

Bakan Gül tarafından yapılan bu paylaşım açıklamanın ardından Adalet Bakanlığı personel alımı ilanı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI DETAYLARI!

Personel alımına dair yapılan açıklamaya göre, Resmi Gazete’de  4 ayrı ilan yayımlanmıştır. Resmi Gazete’de yayımlanan alıma dair, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünce Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında uygulamalı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre alınacak personel branşları belirlenmiş ve açıklanmıştır. Personel alımı yapılacak alanlar aşağıda belirtilmiştir.

Zabıt Katibi: 3 bin 605 sözleşmeli personel alınacaktır.

Mübaşir : 700 sözleşmeli, personel alımı yapılacak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi: 625 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Şoför: 110 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Aşçı: 25 sözleşmeli aşçı personel alımı yapılacaktır.

İşaret Dili Tercümanı: 10 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Yapılan açıklama ve alınan kararlara göre, 5 bin 75 personel alımı yapılacağı açıklanmıştır.

Ayrıca Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından da sözleşmeli pozisyonda istihdam edilmek üzere uygulamalı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre personel alımı yapılacaktır. Yapılan açıklamaya göre personel alımı yapılacak alanlar ve kişi sayısı aşağıda belirtilmiştir;

İnfaz Koruma Memuru: 4 bin 918 personel alımı yapılacaktır.

Büro Personeli (ceza infaz kurumu katibi): 19 büro personeli alımı yapılacaktır.

Hemşire: 51 hemşire alınacaktır.

Sağlık Teknikeri: 20 personel alınacaktır.

Teknisyen: 157 kişi alınacaktır.

Şoför: 156 personel alımı yapılacaktır.

Aşçı: 33 personel alımı yapılacaktır.

Kaloriferci: 4 kişi alınacaktır.

Yapılan açıklamalara göre toplam da 5 bin 358 personel alımı yapılacaktır.

Ayrıca yapılan açıklamaya göre, Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığı da icra dairelerinde görev yapmak üzere uygulamalı sınav ve sözlü sınav sonuçlarına göre 814 sözleşmeli icra katibi istihdam edileceği belirtilmiştir.

BAŞVURULAR NEREDEN VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Adalet Bakanlığı personel alımına dair, Başvurular e-Devlet üzerinden yapılmaktadır.  Başvurularınızı 23 Şubat-12 Mart tarihleri arasında saat 23.59’a  yapabilirsiniz. Belirlenen sürelerde “www.turkiye.gov.tr” adresi üzerinden giriş yaparak, “Adalet Bakanlığı İş Başvurusu” ekranı kullanarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca alınan karara göre,  Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyeceği belirtilmiştir.

PERSONEL ALIMI ŞARTLARI?

Başvuruda bulunacak adayların öğrenim durum bilgileri ve KPSS puan bilgisi web servisleri aracılığı ile alınacağı belirtilmiştir. Yayımlanan ilanda belirtilen KPSS puan türü dışında farklı bir puan türünden başvuru yapacak olan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacağı açıklanmıştır.

Adalet komisyonları tarafından yapılacak olan uygulamalı sınav ve/veya sözlü sınava, lisans mezunları için 2020 yılı KPSS Sınavında KPSSP3, ön lisans mezunları KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alan kişiler başvuru yapabileceklerdir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı