Bakanlık Açıkladı! Berber, Kuaför ve Marketlerde Yeni Kurallar
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bakanlık Açıkladı! Berber, Kuaför ve Marketlerde Yeni Kurallar

GÜNDEM

10 Temmuz 2020 Cuma 13:23:49

Bakanlık Açıkladı! Berber, Kuaför ve Marketlerde Yeni Kurallar

Sağlık Bakanlığı market berber ve kuaförler de alınması gereken önlemleri güncelledi buna göre bundan sonra berber kuaför süpermarket ve güzellik salonlarında olması gereken yeni kurallar şu şekilde

Sağlık Bakanlığı market berber ve kuaförler de alınması gereken önlemleri güncelledi buna göre bundan sonra berber kuaför süpermarket ve güzellik salonlarında olması gereken yeni kurallar şu şekilde..

Sağlık bakanlığı koronavirüs önlemleri kapsamında berber kuaför güzellik salonları ve süpermarketlerde alınacak ve hem çalışanların hem müşterilerin uyacağı yeni kuralları duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre koronovirüs kapsamında berber, kuaför, güzellik salonları ve marketlerde alınacak önlemler revize edildi. İşte o önlemleri sağlık bakanlığı açıkladı..

Bundan sonra güzellik merkezlerinde çalışanlar cep telefonlarını müşteri ile temas etmeden önce soyunma odalarında bırakacak. Kuaför, berber ve güzellik salonlarında müşteriler ve çalışanlar mümkün olduğunca konuşmayacak.

Güzellik merkezinde gelirken çocuk getirilmeyecek. İşletmelerde kişiye özel alet kullanımı sağlanacak. Müşteri alanlarının temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi için iki müşteri randevusunun arasında en az 20 dakikalık bir mola verilecek.

İş kıyafetleri günlük değiştirilecek ve 60 derecede yıkanacak. Güzellik salonları, berber ve kuaförlerde müşteri ve çalışanlar dışında kimse bulunmayacak. Müşteriler ve çalışanlar mümkün olduğunca konuşmayacak. Satılan şampuanlar ve kozmetik ürünleri cam veya tezgah arkasında duracak.

Fön makinesi mümkün olduğunca kullanılmayacak. Fön makinesinin kullanılacağı takdirde diğer müşteri etkilemeyecek şekilde farklı bir alanda kullanılacak. Marketlerde ise çalışan ve müşteri dahil en az 4 metrekareye 1 kişi olacak.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı