Bakan Koca'dan Son Dakika Açıklaması Geldi! Kurtulabilmenin En Önemli Yolu!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bakan Koca’dan Son Dakika Açıklaması Geldi! Kurtulabilmenin En Önemli Yolu!

GÜNDEM

14 Ocak 2021 Perşembe 21:18:37

Bakan Koca’dan Son Dakika Açıklaması Geldi! Kurtulabilmenin En Önemli Yolu!

Bakan Koca, “Sırası geldikçe herkesin mutlaka olması gerektiğine inanıyorum. Bu salgından kurtulabilmenin en önemli yolu aşı.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından son dakika önemli açıklama geldi. Bakan Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara Şehir Hastanesi’nde Kovid-19 aşısı olmasının ardından basın mensupları tarafından sorulan soruları cevaplamaya başladı. Bakan Koca, “Sırası geldikçe herkesin mutlaka olması gerektiğine inanıyorum. Bu salgından kurtulabilmenin en önemli yolu aşı.” açıklamalarında bulundu.

“SALGINDAN KURTULABİLMENİN EN ÖNEMLİ YOLU AŞI BİLİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da bugün Kovid-19 aşısını yaptırdı. Ankara Şehir Hastanesine giderek Kovid-19 aşısı yaptırmaya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşlik eden Bakan Koca, hastaneden ayrılırken gazetecilere açı hakkında önemli son dakika açıklamalarında bulundu.

Korona virüs salgın sürecinde 83 milyonun büyük bir mücadeleden geçtiğini  belirten Bakan Koca, bu anlamda büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek, vefat eden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine devam etti.

Sağlık Bakanı Koca, “Özellikle bu salgından kurtulabilmenin en önemli yolunun aşı olduğunu biliyoruz. Bilim insanlarımızın da bu noktada hemfikir olduğu bir konu. O nedenle vatandaşlarımızın sırası geldikçe gönüllü olarak ama herkesin mutlak olması gerektiğine inanıyorum. Altını özellikle çizmek istiyorum, bu salgından kurtulabilmenin tek yolunun, en önemli yolunun aşı olduğunu söylemek istiyorum.” ifadelerine yer verdi.

“VATANDAŞIMIZ SIRASI GELDİĞİNDE AŞIYI MUTLAK YAPTIRMALI”

Türkiye’de ne kadar aşı yapıldığını da canlı olarak devreye aldıkları yeni bir platformla gösterdiklerini belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca soruları cevaplamaya devam ederken şu şekilde devam etti;

“Dünyada ilk gün bu kadar yoğun aşı yapabilmiş ve canlı gösterebilmiş bir başka ülke var mı bilmiyorum. Bundan sonraki süreçte de bu aşı çalışmasını, programını anlık, canlı ve şeffaf bir şekilde götüreceğimizi söylemek istiyorum. Hatta iller bazında gerektiğinde anlık yapılabilen aşıları da göstermek istiyoruz. Onun için vatandaşımız müsterih olsun, özellikle aşı sırası geldiğinde ihmal etmeden yaptırması son derece önemli. Bilim Kuruluyla birlikte belli gruplar şeklinde risk durumuna göre planlamış olduk. O sırası geçtikten sonra, daha sonra diğer grup bittikten sonra ancak sıra gelebilir olacak. O nedenle vatandaşımız sırası geldiğinde aşıyı mutlak yaptırma noktasında hassasiyet göstermeli.” ifadelerine yer verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AŞI OLDU!

Cumhurbaşkanı Erdoğan aşı olmak üzere Ankara Şehir Hastanesi’ne giderek aşı olduğu açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan açıklamalar;

”Dün biliyorsunuz ilk aşıyı Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve ardından Bilim Kurulu üyeleri yaptırdı. Başarıyla devam eden aşı programımızda şu ana kadar 254 bin sağlık çalışanımız ilk doz aşılarını oldu. Ben de onlara katılarak aşılandım. İnşallah çok kısa süre içinde tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.ifadelerine yer verdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı