Bakan Berat Albayrak Yeni Müjdeyi Duyurdu! Bankalardan Yeni Destek Kredi Paketleri!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bakan Berat Albayrak Yeni Müjdeyi Duyurdu! Bankalardan Yeni Destek Kredi Paketleri!

GÜNDEM

30 Mayıs 2020 Cumartesi 21:27:17

Bakan Berat Albayrak Yeni Müjdeyi Duyurdu! Bankalardan Yeni Destek Kredi Paketleri!

Koronavirüs salgınının ekonomiye olan olumsuz etkilerini en aza indirgemek için Devlet tarafından sağlanan desteğin bu süreçte 260 milyar TL’yi aştığını dile getiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, vatandaşa yönelik yeni kredi destek paketlerinin de müjdesini verdi!

Koronavirüs salgınının ekonomiye olan olumsuz etkilerini en aza indirgemek için Devlet tarafından sağlanan desteğin bu süreçte 260 milyar TL’yi aştığını dile getiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, vatandaşa yönelik yeni kredi destek paketlerinin de müjdesini verdi! Bakan Albayrak’tan flaş açıklama! Kamu bankaları Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank’tan düşük faizli ve uygun ödeme koşullarıyla yeni kredi destek paketleri yolda! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut kredisi faiz oranları ne kadar? Konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisinde faiz oranları düşecek! Detaylar haberimizde sizlerle…

Covid-19 yeni tip Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin ortadan kaldırılması için Devletten toplumun pek çok kesimi için sağlanan ekonomik desteklerin boyutu 260 milyar TL’yi aştı! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da süreçle ilgili değerlendirmelerde bulunduktan sonra yeni destek paketleriyle ilgili müjdeyi verdi! Koronavirüs sonrası normalleşme adımlarının atıldığı son dönemde, Hazine ve Maliye Bakanlığı da normalleşme için yeni ve kararlı adımlar atmaya hazırlanıyor. Bu süreçte, özellikle bugün açıklanan %4,5 oranındaki büyüme verisiyle göz dolduran Türkiye, ekonomik açıdan güzel günler için çalışmalara hız vermiş durumda. Bakan Albayrak’ta Koronavirüs’te normalleşmeyle birlikte vatandaşa yeni destek kredi paketlerinin müjdesini verdi! Vatandaşa tatilden düğün masrafına kadar pek çok kategoride birçok sektörü ilgilendiren yeni destek kredileri çok uygun faiz, vade ve ödeme seçenekleriyle sunulacak!

TURİZM İÇİN ÖZEL DESTEK KREDİSİ!

Koronavirüs sonrası normalleşmeyle birlikte Türkiye’nin en büyük ‘döviz girdisi’ sağlayan sektörleri arasında yer alan TUrizm sektörü için de katkı sağlayacak yeni kredi paketleri devreye alınacak. Hem vatandaşın Kovid-19 sonrası normalleşme ile birlikte uygun şartlarda ekonomik zorluk yaşamadan tatil yapabilmesi sağlanacak hem de bu krediler turizm sektöründeki işletmelere can suyu sağlayacak.

Koronavirüs sonrası normalleşme dönemi için Kamu bankaları Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank tarafından düşük maliyetli yeni krediler konusunda çalışmaların yürütüldüğü bilgisi gündeme geldi. Bu çerçevede, düşük maliyetli kredilerle vatandaşa mobilya, elektronik ürün, beyaz eşya ve çeyizlik eşyadan tatil için turizm kredilerine kadar pek çok kategoride uygun faizli kredi paketleri devreye alınacak! Bu çerçevede yaş kategorilene göre, özel tatil kredileri sağlanacak. Kredi, çalışanlar ve emekliler için ayrı koşullarda olacak. Emeklilere tatil ve seyahat için daha düşük faiz ve uygun maliyetli kredi sağlanacak.

DÜŞÜK MALİYETLİ KONUT KREDİSİ

Kamu bankalarından Koronavirüste normalleşme ile birlikte daha uzun vadeli konut kredi paketlerinin hayata geçirilmesi bekleniyor. Konut kredisinde rekor faiz indirimlerinin beklendiği yeni kredi paketleriyle emlak sektörünün de hareketlenmesi bekleniyor. Orta gelir grubunun da ev sahibi olabilmesini amaçlayan yeni konut kredilerinin yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

OTOMOBİL ALACAKLARA TAŞIT KREDİSİ MÜJDESİ

Üretimi Türkiye’de yapılan otomobiller için de kamu bankalarından taşıt kredisi kampanyası bekleniyor. Koronavirüs sonrası durgunlaşan Sıfır ve İkinci el otomobil piyasalarını hareketlendirmek adına taşıt kredilerinde düşük faiz ve uygun ödeme koşulları beklentisi sürüyor. Kamu bankalarıyla birlikte özel bankaların da benzer adımlar atarak kredi paketlerinde yeni fırsatlar sunması bekleniyor.

BANKALARIN UYGUN KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Vakıf Katılım Bankası konut finansmanı kar payı oranı 0.79
Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 0.89
Vakıfbank konut kredisi faiz oranı yüzde 0.79
Alternatif Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 0.89
ING konut kredisi faiz oranı yüzde 0.89

%0,90 oranın altında Konut kredisi ve Finasmanı sağlayan bankalar yukarıdaki gibidir. Yeni açıklanacak kredi paketleriyle konut kredisinde faiz ve kâr payı oranlarının daha da düşmesi bekleniyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı