Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bakan Berat Albayrak ikinci aşamada yapılacak olan tüm maddi yardımlarları duyurdu

GÜNDEM

25 Haziran 2020 Perşembe 15:52:35

Son Güncelleme: 25/06/2020 15:52:42

Bakan Berat Albayrak ikinci aşamada yapılacak olan tüm maddi yardımlarları duyurdu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan yeni bir açıklama geldi. Bu açıklamaya göre ise Korona virüs salgının ilk dönemlerinde yapılan tüm maddi ve manevi yardımlar birinci kısmı oluşturuyordu. Bundan sonraki yapılacak olan yardımların miktarı ve şekli ikinci kısma göre olacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan yeni bir açıklama geldi. Bu açıklamaya göre ise Korona virüs salgının ilk dönemlerinde yapılan tüm maddi ve manevi yardımlar birinci kısmı oluşturuyordu. Bundan sonraki yapılacak olan yardımların miktarı ve şekli ikinci kısma göre olacak. Bu sayede ulaşılamayan tüm vatandaşlarımıza ve gerçekten ihtiyaç sahibi olduğuna inanılan tüm kişilere ulaşılacak. Herkesin maddi ihtiyaçları karşılanacak ve her türlü yardım devlet tarafından yapılacak. Para yardımları, gıda ve fatura yardımları gibi birbirinden çeşitli yardımlar yapılacak. Devlet Korona virüs sürecinde her türlü yardımı kişilere ulaştırabilmeyi hedefliyor. İşte Korona virüs sürecinin ikinci aşaması için yapılacak olan tüm yardımlar…

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ülke ekonomisini ele aldığı bir yazılı açıklama yayınladı. Bu yazılı açıklamaya göre ülke ekonomisi durağan bir ekonomiye geçmiş durumda, yani üretimin durduğu, turistin ve dövizin gelmediği, yatırımcının uzak durduğu ve iç üretim ve iç pazarın tamamen durduğu bir ekonomi. Ancak bu ekonomi felaketini düzeltebilmenin en kolay yolu ise esnaflara yardım edebilmektir. Esnaflara sıfır faizli kredi veriliyor, Halkbank aracılığı ile verilecek olan kredi tutarları ile beraber esnafın kalkındırılması sağlanacak. Bu sayede iç pazarda bir hareketlilik sağlayabiliriz. Aynı zamanda vatandaşın da aynı şekilde paraya ihtiyacı var, işsiz kalmış kişilerin belirli bir kısmına yani belirlenmiş olan şartları taşıyan tüm vatandaşlara işsizlik maaşı ödeniyor. Ücretsiz izine gönderilmiş olan tüm kişiler için ise kısa çalışma ödenekleri başlattık. Bu bağlamda tüm çalışanlar ve çalışmayanlar bir şekilde gelir sağlayabildi. İşsizlik maaşını hak edemeyenler ve Korona virüs sürecinden önce de işsiz kalanlar içinde aynı şekilde 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemeleri başlatıldı. İhtiyaç sahibi başvuru sahiplerine ve gerekli olan tüm kişilere 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemeleri tamamlandı. 3. Faz da olan 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemelerinde 4. Faz ödemelerinin başlayabileceği konuşuluyor.

İŞTE YENİ YARDIM TÜRLERİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye İhracatçılar Meclisi Sektörler Konseyi ile video konferans yaptı. Yapılan görüşmede toplantı kapsamında pek çok konu tartışıldı. Ülke esnafının durumu, nasıl döviz getirileceği ve benzeri konuların konuşulduğu önemli toplantıda ayrıca vatandaşlara nasıl yardımların yapılacağı konuşuldu. Ekonomik değişimler ile karşı karşıyayız ancak bu sadece bizim ülkemizde değil diğer tüm dünya ülkelerinde geçerli olan bir durum bu sebeple bu ekonomik zorluğun üstesinden hep beraber geleceğiz. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: “Ekonomik İstikrar Kalkanı adımlarımız kapsamında vatandaşlarımızdan esnafımıza, KOBİ’lerimizden sanayicimize ihracatçımıza kadar tüm paydaşlarımızın kullanımına sunduk. Salgının ekonomimize etkisinin de en zorlu dönemini geride bıraktık. Şimdi normalleşme dönemine hazırlanıyoruz” dedi.

MADDİ DESTEKLER SAĞLANACAK!

Video konferans aracılığı ile görüşmeler yapılırken Türkiye’nin bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği de konuşuldu. Bundan sonraki tüm süreçte ülkemizin atacağı adımlarda ülkemizin güçlü ticaret insanları ve devletin güçlü yanı olacak. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: “Bundan sonraki süreçte de gereken her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Salgının da salgının ekonomimize etkisinin de en zorlu dönemini geride bıraktık. Şimdi normalleşme dönemine hazırlanıyoruz. Normalleşme döneminde, Kovid-19 sonrası dönemde Türkiye için ortaya çıkan potansiyeli ve ekonomide yeni bir başarı hikâyesi yazma imkânını en iyi değerlendireceğiz.” Dedi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı