Bakan Açıkladı! Buzağı Destek Ödemelerine Yarın Başlanıyor!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bakan Açıkladı! Buzağı Destek Ödemelerine Yarın Başlanıyor!

GÜNDEM

28 Kasım 2020 Cumartesi 11:54:11

Bakan Açıkladı! Buzağı Destek Ödemelerine Yarın Başlanıyor!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yetiştirici vatandaşlara buzağı desteği çerçevesinde toplam da 641,6 milyon liranın yarın ödenmeye başlayacağını açıkladı. Bakan Pakdemirli, yazılı olarak yaptığı açıklamada buzağı destekleme ödemelerine yönelik bilgiler verdi.

Çiftçiye ve üreticiye yönelik destek ödemelerine 2020 yılında da tüm hızıyla devam ediliyor. Bu kapsamda Buzağı yardımı bekleyen binlerce çiftçiye ödemeler yarın itibariyle başlayacak. Detaylar haberimizde sizlerle…

Yetiştiriciler uzun süredir buzağı desteği ödemelerinin yapılmasını bekliyordu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2. dönem buzağı desteği için ödemelerin yarından gerçekleştirileceğini söyledi. Tarım ve Ormancılık Bakanlığı tarafınca besicilere gerçekleştirilen 2.Dönem Buzağı Destekleme ödemelerinin hangi tarihte yapılacağı netlik kazandı. Yetiştiriciler uzun süredir buzağı destekleri için yapılacak ödemenin tarihini araştırıyordu. Bakan Pakdemirli, 2. dönem buzağı destek ödemelerinin yarın ödeneceğini duyurdu.

Ödemeler Yarın Yapılacak!

Besiciler için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafınca gerçekleştirilen destekleme ödemeleri yarın itibarıyla başlayacak. Akşam saat 18.00’den sonra başlayacak olan ödemeler ile toplam da 641.6 milyon TL ödeme gerçekleştirilecek. 2019 tarihi 2.Dönem Buzağı Desteği çerçevesinde gerçekleştirilen ödemelerden 599 bin 511 yetiştiricinin 1 milyon 570 bin buzağısı için ödeme sağlanacak.

Bakan Pakdemirli Müjdeyi Verdi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gerçekleştirilecek yetiştiricilere destek ödemesine yönelik açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamada, ödemelerin yarın yapılacağını ifade etti. Bakan Pakdemirli, “2019 tarihi 2.Dönem Buzağı Desteği çerçevesinde; 599 bin 551 yetiştirici vatandaşımızın 1 milyon 570 bin buzağısı için toplam 641,6 milyon liralık ödemeyi yarın saat 18.00’den itibaren yapmaya başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Buzağı Desteği Ne Kadar? Ödeme Almak İçin Koşullar!

4 ay ve üzeri buzağılar için hayvan başına ödemesi yapılacak olan destek tutarı: 370 TL
Soy kütüğüne kayıtlı buzağılar için hayvan başına ödemesi yapılacak olan destek tutarı: 175 TL olmaktadır.

Buzağı destek ödemesi almak için bazı koşullar aranmaktadır.

– Buzağılar 1 Ocak 2018 31 Aralık 2018 tarihleri arasında doğmuş olmalıdır.
– Birinci dönem buzağı desteklemesine başvuru yapanlar için 1 Ekim 2018 tarihine kadar,
– İkinci dönem buzağı desteklemesi için başvuru yapanlar için 1 Nisan 2019 tarihine kadar TÜRKVET/E-Islah’a kayıt yaptırılmış olmalıdır.
– Doğmuş olduğu işletmede en az 4 ay (120 gün) süreyle yaşamış olmalıdır.
– Buzağıların programlı aşıları (dişiler için brusella ve şap, erkekler için ise şap) gerçekleştirilmiş ve Veteriner Bilgi Sistemine kayıtları yapılmış olmalıdır.

Buzağı Destek Ödemeleri İçin Tarihler

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2.dönem buzağı destekleme ödemelerinin hangi tarihte yapılacağını duyurdu. Bakanlık taşra teşkilatına 826 kadrolu işçi alımı gerçekleştirileceğini de belirten Bekir Pakdemirli, buzağı destek ödemelerine yönelik açıklamalarda bulundu. Buzağı yetiştiricilerine yapılacak olan ödemeler yarın itibariyle başlayacak.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı