Ayda Umut Olmadı Annesiz Kaldı! İpek Melek Olmadı Öldü! Deprem Vergileri Nerede?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Ayda Umut Olmadı Annesiz Kaldı! İpek Melek Olmadı Öldü! Deprem Vergileri Nerede?

GÜNDEM

3 Kasım 2020 Salı 17:32:28

Ayda Umut Olmadı Annesiz Kaldı! İpek Melek Olmadı Öldü! Deprem Vergileri Nerede?

Sosyal medyada tepkiler büyüyor. Ayda bebeğin kurtulmasını umut olarak, depremi allahtan geldi diye gösterilenlere deprem vergileri nerede diye soruldu. 

Sosyal medyada tepkiler büyüyor. Ayda bebeğin kurtulmasını umut olarak, depremi allahtan geldi diye gösterilenlere deprem vergileri nerede diye soruldu. Prof. Dr. Naci Görür’e Yeni Şafak yazarından akıl almaz sözler.

İzmir depremi beklenen daha büyük depremlerde neler olabileceğini yine gözler önüne sererken, sosyal medyada ki şov yarışı tepkilere neden oldu. Prof. Dr. Naci Görür’e Yeni Şafak yazarından akıl almaz sözler.

İzmir’de 6,8’lik deprem sonrası 17 bina yıkıldı. Arama ve kurtarma çalışmaları hala devam ediyor. Deprem uzmanları bu depremin daha büyüklerinin yaşanacağını söylüyor ve önlemlerin alınmadığına dikkat çekiyor. Ancak bazıları ise hala deprem vergilerinin sorulmasını engellemek için Naci Görür’e dahi haddsizlik yapıp hedef gösteriyor.

Sosyal medyada ölen kişilerin arkasında melek oldu, kurtarılan bebeklerin ardından da ise umut oldu sözleri paylaşanlara tepki vardı.

Sosyal medya kullanıcıları “Ayda Umut Olmadı Annesiz Kaldı! İpek Melek Olmadı Öldü! Deprem Vergileri Nerede?” diye sorarak deprem tehlikesinin çok daha ciddi şekilde devam ettiğine dikkat çekmeye çalışarak tepki gösterdi.

Sosyal medyadaki şov yarışının nelere mal olduğunu gören kimi kullanıcılar, acıtasyon sömürüsü ile prim yapmanın değil, önlem alınmasının hesap sorulmasının zamanı olduğunu söyledi.

Yeni Şafak’ın gerici yazarı İsmail Kılıçarslan, yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür’ü “Deprem ne yapalım Allah’tan geldi diyebileceğimiz bir şey değil” ifadelerine akıl almaz bir yazı yazdı.

Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, Prof. Dr. Naci Görür’ü hedef gösterip “Müslümanların inançlarına hakaret”le suçladı ve “Allah’tandır o, Allah’tan olmasa duramazsın” başlıklı akıl almaz bir yazı yadı. İşte o yazı;

“Bir şeyin uzmanı olunca her şey hakkında konuşabileceğini düşünerek kötülük üreten başka bir adam modelinden bahsedeyim size. Bu modelin adı yer bilimci Naci Görür. Adam kendi uzmanlık alanında kalmak yerine üzerimizde tepinmeye, sinir uçlarımızı harap etmeye çabalıyor. Diyor ki “deprem, ne yapalım Allah’tan geldi diyebileceğimiz bir şey değil.”

“Höst efendi, höst” derler adama. İnançlarımızın üzerinde tepinmeye çalıştığın için “höst” derler. Durduk yere Müslümanlara, Müslümanların inançlarına hakaret ettiğin için “höst” derler.

Deprem de başımıza gelen diğer her şey gibi, ama her şey gibi Allah’tan gelir efendi. Deprem tam olarak “ne yapalım Allah’tan geldi” diyeceğimiz bir şeydir. Çünkü göklerin de yerin de sahibi Allah’tır bizim için. Bu, senin için böyle olmayabilir efendi. Lakin bunun senin için böyle olmaması üzerimizde tepinebileceğin anlamına gelmez.

Naci Görür’ün “Deprem araştırmalarına öncelik vermek, bütçe ayırmak lazım gelir” demeye çalıştığını kendisinin de bildiğini belirten yandaş yazar “Bildiğim halde yazıyorum. Niye biliyor musunuz? 73 yaşındaki adam, meramını üzerimizde tepinmeden, inancımıza hakaret etmeden, bizi yaralamadan ifade edemiyorsa “höst”ten başkasını hak etmez. 73 yıl bu topraklarda yaşayıp bizi incitmeden derdini ifade etmeyi öğrenemediyse “höst”ten başkasını hak etmez.”

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı