Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

AVM’lerde Koronavirüs Tehlikesi! Uzmanlar Uyardı! Şahan Gökbakar’a AVM Tepkisi!

GÜNDEM

13 Mayıs 2020 Çarşamba 13:57:59

AVM’lerde Koronavirüs Tehlikesi! Uzmanlar Uyardı! Şahan Gökbakar’a AVM Tepkisi!

AVM’ler açıldı. Alışveriş merkezleri açılır açılmaz önünde kuyruklar oluştu. AVM’ler bir takım kurallar doğrultusunda açılsa da uzmanlar AVM’lerin açılması konusunda endişeli. AVM’ler de tehlike var mı? AVM’ler koronavirüsden korunmak mümkün mü?

AVM’ler açıldı. Alışveriş merkezleri açılır açılmaz önünde kuyruklar oluştu. AVM’ler bir takım kurallar doğrultusunda açılsa da uzmanlar AVM’lerin açılması konusunda endişeli. AVM’ler de tehlike var mı? AVM’ler koronavirüsden korunmak mümkün mü? Şahan Gökbakar’ın AVM paylaşımı da tepki çekti.

Alışveriş merkezleri sosyal mesafe, temizlik gibi bir takım kurallarla birlikte açıldı. Artık AVM girişlerinde sosyal mesafe kuralı uygulanacak, maskesiz giriş yapılmayacak, grup halinde dolaşılmayacak, giren kişi ve çıkan kişi sayısına göre AVM girişleri sağlanacak, AVM girişlerinde ateş ölçümü yapılacak, içeride bulunma saati 3 saati geçmeyecek,  her 10 metrekareye 1 kişi olacak şekilde şekilde sınır getirlecek ve giriş çıkışlarda dezenfektan bulundurulacak.

Ancak uzmanlar bu önlemlerin kovid 19 virüsü için yeterli olmadığı kanısında. Uzmanlar AVM’deki havalandırmaların ne şekilde olursa olsun, içerideki havayı kullandığı ve bunun hiç bir şekilde önlemi alınamaz olduğunu söylüyor. Uzmanlar AVM’lerin açılış tarihinin henüz çok erken olduğu görüşünde. Uzmanlar vatandaşları AVM’lere zor durumda kalmadıkça gidilmemesi gerektiğini söylese de AVM önlerinde her gün uzun kuyruklar oluşuyor.

ŞAHAN GÖKBAKAR’IN AVM PAYLAŞIMINA TEPKİ GELDİ

AVM önünde yapılan röportajlarda vatandaşların çok sıkıldığı ve AVM’leri merak ettiğini söylediği görüntüler de tepki çekti.. Ünlü komedyen Şahan Gökbakar konuyla ilgili olarak evinin bahçesinde bir fotoğraf paylaşarak AVM’ye giden vatandaşları işaret ederek “Biz evdeyiz. Öyle evim olsa bende çıkmam  diyenlere de söyleyeyim. Sen öyle evin olsa da çıkarsın. Mesele ev değil kafa meselesi” yazması da vatandaşların tepkisine neden oldu. Vatandaşlar 10 metrekarelik apartman dairelerinde yaşayan bizlere bahçeli havuzlu evlerinde yaşayanlar akıl vermesin diyerek sitem etti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı