Annelere Kreş ve Bakım Desteği Ödemesi Yapılacak
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Annelere Kreş ve Bakım Desteği Ödemesi Yapılacak

GÜNDEM

22 Ekim 2020 Perşembe 15:55:48

Annelere Kreş ve Bakım Desteği Ödemesi Yapılacak

Devlet annelere destek ödemesi veriyor. Annelere sağlanan destek ödemeleri hakkında açıklama yapıldı. Devletten annelerimize müjdeli haber geldi! Vatandaşlarımız tarafından annelere sağlanan destek ödemeleri oldukça merak ediliyor. Annelere sağlanan destek ödemeleri için vatandaşlarımız sırada bekliyorlar. Vatandaşlarımız tarafından pek çok çeşitli yardım kampanyaları özellikle maddi durumu yetersiz olan vatandaşlarımız için sağlanmaktadır.

Devlet annelere destek ödemesi veriyor. Annelere sağlanan destek ödemeleri hakkında açıklama yapıldı. Devletten annelerimize müjdeli haber geldi! Vatandaşlarımız tarafından annelere sağlanan destek ödemeleri oldukça merak ediliyor. Annelere sağlanan destek ödemeleri için vatandaşlarımız sırada bekliyorlar. Vatandaşlarımız tarafından pek çok çeşitli yardım kampanyaları özellikle maddi durumu yetersiz olan vatandaşlarımız için sağlanmaktadır. Bu yardımlar özellikle maddi durumu yetersiz olan vatandaşlarımız için oldukça fazla yardım yapılmaktadır. Bu yardım çeşitlerinden bir tanesi de annelere yapılan yardım destek ödemeleridir. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan destek ödemeleri için hangi şartların sağlanması gerekiyor? Bütün anneler devlet tarafından sağlanan destek ödemelerinden yararlanabilecekler mi? Gibi pek çok soru vatandaşlarımız tarafından merak ediliyor. Merak eden ve araştıran vatandaşlarımız için bu yardımlara haber kaynağımızda yer verdik.

Vatandaşlarımız tarafından yapılacak yardım destek ödemeleri bekleniyor. Bunun sebebi de vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan destek ödemelerine oldukça ihtiyaç olmasıdır. Vatandaşlarımız başta korona virüs ile ilgili kendince çözüm bulmaya çalışırken bu süreç beklenenden daha fazla uzamıştır ve vatandaşlarımız da bu süreci atlatabilmek için devlet desteklerinden yararlanmak için beklemektedirler. Vatandaşlarımız tarafından yapılan talepler devletimiz tarafından değerlendirilmektedir. Sosyal devlet anlayışına sahip olan devletimiz bu süreci vatandaşlarımızın en az hasarla atlatabilmeleri için uğraşmıştır. Vatandaşlarımız gelecek yardımları beklemektedirler.

Destek ödemelerinden sadece çalışan anneler mi faydalanacak?

Vatandaşlarımız için her türlü desteği sağlayan vatandaşlarımız anneler için de elinden gelen desteği sağlamıştır. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan başvurular için vatandaşlarımız bu yardımların ayrıntılarını beklemektedirler. Vatandaşlarımız maddi durumu yerinde olamayan vatandaşlarımıza bununla birlikte pek çok vatandaşımıza çok çeşitli yardımlarını ulaştırmaktadır. Bu yardımlardan en bilineni ise vatandaşlarımıza sunulacak olan kreş destekleridir. Vatandaşlarımız çocuklarını çalışırken güvenli yerlere emanet etmek ve bununla birlikte de eğitimlerini aksatmak istemeyen vatandaşlarımız için kreşleri tercih etsinler diye teşvik parası destek ödemesi vatandaşlarımıza sağalacaktır.

Bu yardımlardan yalnızca çalışan annelerimiz faydalanabileceklerdir. Annelerimizin de bu yardımlardan yararlanabilmesi için gerekli şartları sağlaması gerekmektedir. Bununla birlikte de vatandaşlarımız özellikle zorlu korona virüs günlerinde bu yardımlardan kaçırmadan faydalanmak için yardım şartlarını oldukça merak ediyorlar. Bunun için de vatandaşlarımız her yerden kreş destek ödemesi için sağlanması gereken koşulların neler olduğunu merak ediyor. Merak eden ve araştıran vatandaşlarımız için detayları haber kaynağımızda paylaştık.

Başvuru Şartları Nelerdir?

 • C. vatandaşı olmak
 • Projeden yararlanmak isteyen annenin tam zamanlı çalışıyor olması
 • Kreş desteği alacak çocuğun 0-60 aylık olması
 • Çocuk ile annenin ikametgah adresinin aynı olması
 • Annenin işçi statüsünde olması
 • Başvuran annenin kazancının aylık asgari ücretin iki katını aşmıyor olması
 • Kreş yardımı çıkan çocuğun düzenli olarak kreşe gönderilmesi
 • Gönderilecek kreşin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ya da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olması

Kreş yardımı başvurusu için gerekli evraklar nelerdir?

 • Anne ve çocuğun nüfus cüzdanı
 • Anne ve çocuğun ikametgâh adresi
 • Annenin tam zamanlı çalıştığını gösteren SGK dokümanı

Kreş yardımından faydalanacak annelerin dikkat etmesi gerekiyor!

Çocuğun kreşe, annenin çalışma saatleri ile paralel gitmesini sağlamak annenin yapmış olması gereken bir ayarlamadır. İş yerinde 30 gün raporlu olunması durumunda annenin bu durumdan proje ofisini haberdar etmesi gerekmektedir. Annelerimizin bu konuda oldukça hassas davranmaları gerekmektedir. Çocuğun gittiği kreşe belirli zamanlarda denetime gidileceği için, hasta olduğu ve devam etmediği günlerde proje ofisini bilgilendirmek gerekmektedir. Kreş yardımı için bakanlık tarafından yatırılan miktarı, ödeme günlerinde kreşin banka hesap numarasına bu parayı her ay düzenli olarak yatırması gerekmektedir.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı