Aleyna Çakır Neden Öldü! Adli Tıp Raporu Çıktı! İşte Sebebi!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Aleyna Çakır Neden Öldü! Adli Tıp Raporu Çıktı! İşte Sebebi!

GÜNDEM

7 Ocak 2021 Perşembe 16:40:02

Son Güncelleme: 07/01/2021 16:42:24

Aleyna Çakır Neden Öldü! Adli Tıp Raporu Çıktı! İşte Sebebi!

Aleyna Çakır, Esma Esen nasıl öldü? Adli Tıp Kurumu’ndan alınan raporda neler yazıyor? Ölüm sebebi ne? Öldürüldü mü? İntihar mı? İşte Adli Tıp Raporu sonucu…

Tüm Türkiye’nin günlerce konuştuğu Aleyna Çakır’ın ölümü belli oldu. Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen’in şüpheli ölümünün ardından neden ve nasıl öldüğü merak konusuydu. Adli Tıp Kurumundan alınan raporunun açıklanması ile şüpheli ölüm dosyalar arasına girdi. Yaşanan olayın ardından Aleyna Çakır’ın ailesi, kızlarının sevgilisi olarak bilinen ve kızlarını öldüresiye döverek ölümle tehdit eden dosyada şüpheli olarak bile adı geçmeyen Ümitcan Uygun’un da alınmasını tutuklanmasını istemişlerdi.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Kamuoyunda Aleyna Çakır olarak bilinen, Ankara’da Sema Esen (21), 3 Haziran 2020 tarihinde Ankara Keçiören’de yaşadığı evinde boynunda iple ölü halde bulunmuştu. Aleyna Çakır’ın sevgilisi olduğu belirtilen Ümitcan Uygun’un adlı kişinin, daha önce Sema Esen’e şiddet uyguladığı belirlenmiş hatta bu anlara ait görüntüler, ölümünün ardından kısa bir süre sonra sosyal medyada yer almıştı.

Bunun üzerine Aleyna Çakır’ın ölümüyle ilgili başlatılan soruşturma da Ümitcan Uygun, polis ekiplerince gözaltına alınmıştı. Emniyette gerçekleştirilen sorgulamasında verdiği ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Olayla beraber günlerce televizyon programına katılan Aleyna Çakır’ın ailesi, kızlarının ölümünden Ümitcan Uygun’u sorumlu tutmuşlardı.

Aleyna Çakır’ın soruşturmasını yürüten savcılık, olay yerinde yapılan incelemeler sonucunda, Esen’in ölümüyle ilgili herhangi bir cinayet bulgusuna rastlamamışlardı. Kendini iple asarak yaşamına son verdiği kanaatine varılan Esen’in ölümüyle ilgili oluşan iddialar üzerine dosya, ayrıntılı rapor hazırlaması adına İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilmişti.

ADLİ TIP’TAN RAPOR ÇIKTI! PEKİ ALEYNA ÇAKIR NASIL ÖLDÜ?

Yaşanan olayın ardından şüpheli durumlardan dolayı daha ayrıntılı incelenmesi adına olay, İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilmişti. Bunun üzerine beklenen sonuç geldi. İstanbul Adli Tıp Kurumu 1’nci Adli Tıp İhtisas Kurulu tarafından hazırlanmış olan konu ile ilgili rapor savcılığa gönderildi. Hazırlanan raporda, Aleyna Çakır (Esma Esen)’in raporunda asılma dışında vücudunda tespit edilen belirtilerin ölüm meydana getirecek nitelikte olmadığına, yapılan iç muayenesinde kafatasında kırıklar olduğu, kafa içi kanama ve iç kanama, beyin doku harabiyeti, iç organ ve büyük damar yaralanmasına rastlanılmadığı çıkan raporun sonucunda yer almaktadır.

Adli Tıp Kurumu’ndan çıkan raporda, ayrıcı yapılan incelemeler sonucunda kişinin asılma dışında travmatik tesirle öldüğünün tıbbi delilleri bulunmadığı belirtilerek, tespit edilen alkol düzeyinin de tek başına ölüm meydana getirebilecek düzeyde olmadığı vurgusu yapılmıştır. Aleyna Çakır’ın diğer bir şüpheli durumlardan, zehirlenme sonucu öldüğü yönündeydi de tıbbi delillere ulaşılamadığı vurgulanan raporda şu ifadeler yer almıştır;

“Adli dosyaya kayıtlı bilgilerde kişinin ası materyali boynunda iken yerde yatar vaziyette bulunduğu, olay yerinde şüpheli bir durum bulunmadığı, otopsisinde boyun bölgesinde yükselici yüzeyselleşici vasıfta telem (ip izi), telem altında kas dokuda ekimoz tespit edildiği, iç organlarda tespit edilen makroskopik vurgular, cesedin bulunduğu ortam, bulunuş şekli, olay yeri inceleme bulguları birlikte değerlendirildiğinde kişinin ölümünün, ası sonucu meydana gelmiş olduğu oy birliğiyle mütalaa olunur.” açıklamaları yapılmıştır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı