Adnan Oktar Gitti Derken Yenisi Geldi! Sosyal Medya da Yeni Adnan Oktar Adayı
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Adnan Oktar Gitti Derken Yenisi Geldi! Sosyal Medya da Yeni Adnan Oktar Adayı

GÜNDEM

13 Ocak 2021 Çarşamba 19:40:04

Son Güncelleme: 13/01/2021 19:46:03

Adnan Oktar Gitti Derken Yenisi Geldi! Sosyal Medya da Yeni Adnan Oktar Adayı

“Ben şahsen bunların hepsinin RTÜK tarafından sonlandırılması taraftarıyım”

Bir süredir sosyal medyada yeni Adnan Oktar olarak adlandırılan isime tepkiler gelmeye devam ediyor. Televizyon ekranlarında izleyicilerin dini hassasiyetini istismar ederek kazanç elde eden Mücahid Han adlı kişiye karşı tepkiler gelmeye devam ediyor. Sosyal medyada Adnan Oktar olarak anılan Mücahid Han adlı kişinin ekranlarda cincilik ve kısmet açarak gündem de olduğu belirtilmektedir. Yaşanan bu duruma bir tepki de Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç tarafından geldi. Bilgiç “Bu türdeki ticari rantsal amaçlı kurulmuş din istismarına sebebiyet verecek milyonlarca insanın seyredip aradığı, güya hizmet aldığı şeylere niçin müsaade ediliyor. Ben şahsen bunların hepsinin RTÜK tarafından sonlandırılması taraftarıyım” açıklamalarında bulundu.

“ŞİKÂYETCİYİM”

Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “şikâyetçiyim” başlığını kullandı. Musa Bilgiç yaptığı paylaşımla ilgili olarak şu ifadelere yer vermiştir: “Televizyon kanallarında resmen cincilik, kısmet açıcılığı yapılıyor, ne peygamberimizin nede sahih İslam alimlerinin yapmadığı bir yöntemle telefonla bağlanan kişilere anne ismi soruluyor, biraz numaradan bekleyip güya Cinler kulağına istihbarat getirdikten sonra senin üzerinde büyü var kardeşim, hem de yedi defa büyü yapılmış büyüyü yaptıran kişide bir kadın o kadının isminin içerisinde M harfi var diyerek ipucu veriyor. Peki soruyorum bu kişi yakınlarındaki isminin içinde M harfi bulunan bir kadına sataşsa veya o kişiye öfkeyle zarar verse veya sen bana büyü yaptırmışsın, düzenimi bozup hayatımı allak bullak etmişsin ben baktırdım Hoca öyle söyledi diyerek öfkeyle o kişiyi öldürse yazık değil mi?” açıklamalarında bulundu.

“İNSTAGRAM’DA 117 BİN TAKİPÇİSİ VAR”

Musa Bilgiç açıklamalarına devam ederken Mücahid Han’ın asıl maksadının ticari kazanç elde etmek olduğunu belirterek: “Bu ekrandaki rengârenk kostümlerle çıkan tavus kuşu kılıklı herifler üç kuruş para kazanma uğruna bunun hesabını verebilecek mi? Yüce dinimizi ve mensuplarını cincilik büyücülük sarmalında hayat süren bilimsellikten uzak zavallılar olarak göstermek anlamına gelmiyor mu bu tür programlar? Bu türdeki ticari rantsal amaçlı kurulmuş Din istismarına sebebiyet verecek milyonlarca insanın seyredip aradığı, güya hizmet aldığı şeylere niçin müsaade ediliyor. Ayrıca bu adamın İnstagram’da 117 bin takipçisi var. Diğer sosyal medya mecralarına bakamadım” ifadelerini kullandı.

“RTÜK TARAFINDAN SONLANDIRILMASI TARAFTARIYIM”

Musa Bilgiç açıklamalarına devam ederken bu tarz kişilerin sosyal medya üzerinde: “Mühim bir ölçü veriyorum bir adam allı yeşilli ne kadar rengârenk kıyafetlerle, kostümlerle meydana veya ekrana çıkıyorsa sahteliği o kadar fazladır, göz boyama derdindedir. Çünkü İslam sadeliği emir buyuran fıtrata uygun bir dindir. Ben şahsen bunların hepsinin RTÜK tarafından sonlandırılması taraftarıyım. Ülkemizde Adnan Oktar türü rezilliklerin cezası iş işten geçtikten sonra mı verilecek? Eğer ekran üzerinden sağlam sahih bir Dini bilgilendirme almak istiyorsanız hiç böyle şeylerin reklamı olmayan Diyanet TV izlemenizi tavsiye ederim” açıklamalarında bulundu.

Din adına konuşmalar yapanların ilmi tahsil ve yeterliliklerinin mutlaka sorgulanması gerektiğini ifade eden Bilgiç: “Din İşleri Yüksek Kurulu veya RTÜK bünyesindeki Dini sahada otorite olan bir komisyon oluşturmak, halkımızı manen ve ruhen ifsat eden bu kişi program ve yayınlarının teşhir edilmesi ve yasaklanması, halkın gerçek dini bilgi kaynaklarına ulaşımına engel olacak bu tür şarlatanlıkların son bulmasına vesile olacaktır” şeklinde açıklamalarına devam etti.

MÜCAHİD HAN’A SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI!

Bazı kanallarla yayınlar yapan Mücahid Han isimli kişinin daha önce RTÜK’ten ceza aldığı ortaya çıkmıştır. Bu cezalara rağmen sosyal medya üzerinden yayınlarına devam eden Mücahid Han isimli kişiye sosyal medyadan da tepkiler gelmeye devam ediyor.

Sosyal medyadan gelen bazı tepkiler de şu şekildedir;

– “Halkımızı suiistimal ediyorlar bu tarz yayınların önüne geçilmesi için RTÜK de Diyanetten bir üyenin olması lazım. Diyanet işleri başkanlığımız tarafından onayı verilmeyen bu tarz yayınların iptal edilmesi gerekmektedir.”

– “Senin gibi cahil ve dindar zannedilenler yüzünden İslam dinine tabi olan insanlar bu hale geldi yazıklar olsun. Bunlara bakıp İslam dinini değerlendiren de İslam’dan uzaklaşır.”

– “Bu yayınları CİMER, RTÜK, Diyanet İşleri Başkanlığı el koymalı ve gereği için Adli makamlarca gereği yapılmalıdır. Bu gibi TV programları izleyenler ve yetkisi olup da müdahale etmeyen kurumlar sorumludur.”

– “Geçen dikkatimi çekti, sahtekar hocam bunlar. Millette inanıyor.”

– “Dua satan adam değil mi bu, dikkatli olun buna, büyü var diye aynı duaları kopyalayıp satıyorlar. Elemanları da var hoca sizinle görüşecek diye oyalıyorlar. Had bildirmeye çalışınca küstahlaşıyorlar. Yardımı Allah’tan isteyin bunlardan değil.”

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı