Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

ABD Başkanı Donald Trump Azledildi mi? Son Dakika Trump kararı Açıklandı!

GÜNDEM

8 Şubat 2020 Cumartesi 14:16:11

ABD Başkanı Donald Trump Azledildi mi? Son Dakika Trump kararı Açıklandı!

ABD Başkanı Donald Trump’la ilgili flaş gelişme! Hakkında azil süreci başlatılan ve yargılanması gündemde olan Donald Trump azledildi mi? Meclis’te Demokratların Nancy Pelosi’nin başını çektiği grup tarafından

ABD Başkanı Donald Trump’la ilgili flaş gelişme! Hakkında azil süreci başlatılan ve yargılanması gündemde olan Donald Trump azledildi mi? Meclis’te Demokratların Nancy Pelosi’nin başını çektiği grup tarafından Donald Trump görevini kötüye kullanma ve Kongre’nin işleyişini engelleme suçlarından yargılanması ve azli isteniyordu. ABD Başkanı Donald Trump’ın senatoda yargılanmasından son dakika kararı çıktı! Trump aklandı mı yoksa azledildi mi? Detayları haberimizde hazırladık…

ABD Senatosu Başkan Donald Trump hakkında kararını verdi! Daha önce Nancy Pelosi başkanlığındaki Kongre ve Demokratlar tarafından Ukrayna Devlet Başkanı Zelinsky ile yaptığı telefon görüşmesi nedeniyle ‘Görevini Kötüye Kullanmak’ ile suçlanan aynı zamanda Kongre’nin işleyişini engellemek suçlamasıyla da karşı karşıya kalan Donald Trump, senatoda gerçekleştirilen 2 ayrı oylama sonucunda AKLANDI!

ABD Başkanı Donald Trump hakkında Azil sürecinin başlaması sadece ABD değil Dünya gündemine oturmuştu. ABD’de çoğunlukta olan Cumhuriyetçilerin tarafında yer alan Başkan Donald Trump’ın azli pek mümkün gözükmese de söz konusu süreç Trump’a büyük bir ‘itibar kaybı’ yaşatmıştı. Abd Başkanı Donald Trump, bugün Senato’da gerçekleştirilen 2 ayrı oylamada da aklanarak hakkındaki azil sürecinden sıyrılmış oldu.

Donald Trump 2 Oylamada da Aklandı

Senato’da Donald Trump aleyhine görevi kötüye kullanma suçlamasıyla yapılan oylamada 52 senatör Trump lehine oy verirken 48 senatör de aleyhe oy verdi. Trump’a karşı yöneltilen Kongre’nin işleyişini engelleme suçlamasında ise 53 üye Trump lehine, 47 üye ise aleyhine oy kullandı. Bu sonuçların ardından Başkan Donald Trump, 2 ayrı oylamada da aklandı ve hakkında başlatılan azil sürecinden kurtulmuş oldu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı