9,10,11,12. Sınıflar Yüz Yüze Eğitime Başlıyor mu? Liseler Açılıyor mu?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

9,10,11,12. Sınıflar Yüz Yüze Eğitime Başlıyor mu? Liseler Açılıyor mu?

GÜNDEM

9 Şubat 2021 Salı 12:23:17

9,10,11,12. Sınıflar Yüz Yüze Eğitime Başlıyor mu? Liseler Açılıyor mu?

Liseler yüz yüze eğitime başlıyor mu? Liseler yüz yüze eğitime ne zaman başlıyor? Online eğitim devam edecek mi? 9,10,11,12. sınıflar yüz yüze eğitime ne zaman başlayacak? Yüz yüze eğitim zorunlu mu? Ders saatleri ne kadar olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüz yüze eğitime geçiş ile ilgili olarak yaptığı açıklamanın ardından, okulların açılmasına dair çalışmalar ve planlamalar hız kazandı. Lise öğrencileri tarafından liselerin yüz yüze eğitime geçip geçmeyeceği araştırılıyor. Bu kapsamda 9,10,11,12. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime ne zaman başlayacak soruları yanıt arıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından merak edilen sorular detaylı bir şekilde yanıt buldu.

Milyonlarca öğrenci tarafından okulların ne zaman açılacağına dair araştırmalar yapılmaya devam ediyor. Liseler ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitime ne zaman başlanacak? 9,10,11,12. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime ne zaman başlayacak?

LİSELER NE ZAMAN YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLIYOR?

Yüz yüze eğitime dair ve liselerin ne zaman açılacağına dair merak edilen sorulara, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı son açıklamada detayları paylaştı;

Bakan Ziya Selçuk, 15 Şubat 2021 tarihi itibarıyla, yüz yüze eğitime, birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okulların tamamı, köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçileceği açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamaya göre, 1 Mart tarihi itibari ile de tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacağı açıklaması yapıldı. Alınan kararlar kapsamında, tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacağı açıklaması yapılmıştır.

Alınan kararlar kapsamında 8. sınıflarda yüz yüze eğitim yapılacak günler ile eğitime başlama ve bitiş saatleri okul yönetimleri tarafından öğretmenlerle birlikte verilecek kararlar doğrultusunda planlanacaktır.

YÜZ YÜZE EĞİTİME GELMEYEN ÖĞRENCİLER DEVAMSIZ SAYILMAYACAK!

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı ilkokul ve ortaokul kademesinde eğitim veren özel eğitim okulları ve özel eğitim anasınıfları ile diğer okullar bünyesindeki özel eğitim sınıflarında da 1 Mart 2021 tarihi itibarı ile haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmaya başlanacağı açıklaması yapılmıştır. Bununla beraber Bilim ve Sanat Merkezleri de programları dahilinde yüz yüze eğitime geçileceği duyurusu yapıldı.

Bu kapsamda alınan kararlardan biride, öğrenciler müfredatın tamamından sorumlu olacağı belirtildi. Bununla beraber yüz yüze eğitim saatlerinin dışındaki diğer saatlerde de uzaktan eğitim yoluyla dersler işlenmeye devam edileceği belirtildi. Bu durumda olan öğrenciler içinde aynı şekilde EBA TV, EBA canlı ders ve harici canlı ders canlı ders uygulamaları gibi yollarla uzaktan eğitim almaya devam edeceklerdir.

Ayrıca bu süreçte çocuklarını, yüz yüze eğitim için okula göndermek istemeyen aileler, okul müdürlüklerine yazılı başvuru yaparak yüz yüze eğitime dahil olmak istemediklerini belirtebilirler. Alınan karara göre yüz yüze eğitime gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacakları belirtilmiştir.

Yüz yüze eğitim sürecinde merak edilen konulardan biride, derslerin ne kadar olacağı olurken bu konuda da yapılan açıklama, İlkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarındaki yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir ders saati 30 dakika olarak belirlenmiştir. Bu süreçte teneffüsler ise 10’ar dakika olacağı ifade edilmiştir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı