56 Saatlik Kısıtlamaya Sayılı Saatler Kala Son Dakika Açıklaması Geldi! İçişleri Bakanlığı Açıkladı!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

56 Saatlik Kısıtlamaya Sayılı Saatler Kala Son Dakika Açıklaması Geldi! İçişleri Bakanlığı Açıkladı!

GÜNDEM

8 Ocak 2021 Cuma 17:49:02

56 Saatlik Kısıtlamaya Sayılı Saatler Kala Son Dakika Açıklaması Geldi! İçişleri Bakanlığı Açıkladı!

Kısıtlamaya sayılı saatler kala İçişleri Bakanlığı Açıkladı! Hafta sonu açık olan yerler nereler? Hafta sonu kapalı olan yerler nereler? Kısıtlama saatleri kaç? İşte kısıtlamanın detayları…

Uzun süredir devrede olan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına sayılı saatler kala İçişleri Bakanlığı tarafından son dakika önemli açıklama geldi. 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması saat 21:00 itibari ile başlayacak ve pazartesi sabahı sona erecek. Pazartesi sabahı saat 5:00 da sona erecek olan kısıtlama için açıklamalar geldi. Bununla ilgili yapılan açıklamada açık olan yer ve kurumlar bildirildi.

Yapılan açıklama da uyulması gereken kurallar yer alırken ayrıca açık olan mekanlar kurumlar hakkında da bilgiler verildi. İşte son dakika açıklamasına göre açık olan yerler ve kapalı olan yerler hakkında tüm detaylar…

SON DAKİKA: İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA!

İçişleri bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Hafta sonlarına yönelik uygulanmakta olan sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili olarak altıncı uygulaması bugün saat 21:00 de başlayacak ve Pazartesi sabah 05.00’de sona erecektir.

İçişleri Bakanlığınca daha önce çıkarılan Genelge de yer alan detaylar şu şekildedir;” sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm tedbirler alınmıştır.” ifadelerine yer verildi.

MARKET, BAKKAL, MANAV, KASAP, KURUYEMİŞÇİLER, BUGÜN 20’YE KADAR AÇIK!

Yapılan açıklama kapsamında, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler bugün (08.01.2021) saat 20.00’ye kadar açıktır. Belirtilen bu yerler Cumartesi ve Pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olmaktadır. Hafta sonları belirtilen zaman içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak ta hizmet vermektedirler.

PAKET SERVİSLER 00.00 SAATİNE KADAR HİZMET VERMEKTEDİR!

“Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri ise bugün saat 20.00’ye kadar paket servis+ gel-al şeklinde, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek olup bu işyerleri Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebileceklerdir.”

FIRIN VE UNLU MAMÜLLER AÇIK!

Kısıtlamalar kapsamında, ekmek üretiminin yapıldığı fırın veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri bu Cumartesi ve Pazar günleri açık olacaktır.

İKAMETLERE EN YAKIN YERLERE GİDİLEBİLECEK!

Online sipariş alınabilen firmalar da Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinde saat 10.00 ve 24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebilmektedirler.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmakta olan günlerde (Cumartesi-Pazar) günleri vatandaşımız ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, çiçekçi ve fırın ya da ekmek satış bayine yürüyerek gidip gelebilirler.

YOĞUNLUĞA SEBEP OLUNMASINA GEREK YOK!

Yapılan bu açıklamalar kapsamında, görüldüğü gibi sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı düşüncesiyle, hafta sonları da acil ihtiyaçlarımızı karşılayacağımız için, temel ihtiyaç malzemesi temini amacıyla belirtilmekte olan, fırın, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerlerinde yoğunluğa sebep vermemek gerekmektedir.

Bu kapsamda vatandaşlarımızın sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı saat 21.00’den önce evlerinde/ikametlerinde olacak şekilde hareket etmeleri bu açıdan iyi olacaktır. Başta büyükşehirler olmak üzere trafikte oluşabilecek yoğunluktan dolayı bunu göz önünde tutarak gerekli tedbirleri almaları hususunu bir kez daha hatırlatılmaktadır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı