Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

4. Faz sosyal yardım ödemesi geliyor! 750 – 1250 TL Ödeme Yapılacak

GÜNDEM

9 Mayıs 2020 Cumartesi 14:25:49

4. Faz sosyal yardım ödemesi geliyor! 750 – 1250 TL Ödeme Yapılacak

Korona virüs etkisi ülkemizde haftalardır görülmesiyle birlikte Covid-19 pandemi ile mücadele süreci devam ediyor. Bu mücadele süreci içerisinde hem sağlık alanında hem de ekonomi alanında birçok avantaj vatandaşlar için devam ediyor.

Korona virüs etkisi ülkemizde haftalardır görülmesiyle birlikte Covid-19 pandemi ile mücadele süreci devam ediyor. Bu mücadele süreci içerisinde hem sağlık alanında hem de ekonomi alanında birçok avantaj vatandaşlar için devam ediyor. Korona virüs sebebiyle ekonomi çarkı her geçen gün yavaşlatılmak zorunda kalmasıyla birlikte vatandaşlarımız olumsuz olarak etkilendi. Böylelikle devlet tarafından vatandaşlar için üç faz ile birlikte 1000 TL pandemi sosyal destek kampanyası başlatıldı.

1000 TL pandemi sosyal destek kampanyası 3 faz şeklinde birçok vatandaşımız için ödemeler yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Ancak bu 3 fazdan yararlanamayan ve yardım alamayan yardıma muhtaç vatandaşlarımız bulunuyor. Bu vatandaşlarımızın akıllarında 4. Faz pandemi sosyal yardım kampanyasının olup olmayacağına dair soru işaretleri bulunuyor. 1000 TL pandemi sosyal yardımın ilk 2 fazında başvuru kabul edilmedi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığı tarafından belirlenen yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar belirlenmesiyle birlikte otomatik olarak belirtildi. Böylelikle 1000 TL pandemi sosyal yardımları otomatik olarak adreslerine ulaştırıldı.

4. Faz 750 TL – 1250 TL arasında olacak!

4. Faz ödemeleri 1000 TL değil, 750 TL ile 1250 TL arasında olacağı öğrenildi.

Üçüncü faz ödemesi ise başvuru ile yapıldı. 3. Faz ödemeleri hala devam etmesiyle birlikte birçok vatandaşımız bu fırsattan yararlandı. Aynı zamanda yararlanmayı bekleyen birçok vatandaşta mevcut olarak bekliyor. Ancak 3. Faz ödemelerinin süreci tamamlanmak üzere. 3. Faz pandemi sosyal yardım başvurularının bitmesine yaklaşmasıyla birlikte 4. Faz 750 – 1250 TL yardımları için yeni bir talep oluşturuldu. Birçok vatandaşımız ilk 3 fazdan yararlanamayınca 4. Faz talebi gündemimizde ki yerini aldı.

HANE İÇERİSİNDEKİ GELİR SOSYAL YARDIMA ENGEL OLMAMASI GEREKİYOR!

İlk 3 fazdan yararlanamayan vatandaşlarımız tarafından 3. Faz sosyal yardım talebi oluşturuldu. Hükumete dördüncü faz yardım başlatılması ve belirtilen şartların genişletilmesi gerektiği hakkında talep Türkiye Emekliler Derneği tarafından geldi. Türkiye Emekliler Derneği, gelir ve aylık alan vatandaşların şimdiye kadar alınan sosyal yardım 1000 TL pandemi kampanyasından yararlanamadığı dikkatini çekti. Bu uygulamanın haksızlık olduğunu belirtmesiyle birlikte Türkiye Emekliler Derneği tarafından şu ifadeler kullanıldı:

“Dördüncü destek paket kapsamına, sosyal güvenlik sisteminden dul ve yetim aylığı düşük kalanlar değerlendirilmeye alınmalı, kişi başına asgari ücretin üçte birinden az gelire sahip hanelere 1000 lira sosyal destek yapılmalıdır.”

İfadeleri ile dikkat çekerek yeni talebini devlete bildirdi. Çalışma Bakanlığı tarafından şimdiye kadar yeni bir faz ödemesi olacağına dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak bu talep doğrultusunda bu durumun değişiklik gösterebileceği açıklandı. Böylelikle ilk 3 fazdan yararlanamayan vatandaşların da bu fırsattan yararlanması gerektiği açıklamaları ile dikkat çekti. Yeni oluşturulan talep doğrultusun da merak içerisinde gözler hükümete çevrildi. Böylelikle 4. Faz sosyal yardım 750 TL – 1250 TL pandemi başvuruları başlayacak mı? Günümüzde birçok vatandaş tarafından sürekli araştırılmaya devam ediyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı