280 TL taksitli ev satın almak isteyenler dikkat! Sadece bu formu gönderenler konut satın alabiliyor!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

280 TL taksitli ev satın almak isteyenler dikkat! Sadece bu formu gönderenler konut satın alabiliyor!

GÜNDEM

23 Ağustos 2020 Pazar 16:03:16

280 TL taksitli ev satın almak isteyenler dikkat! Sadece bu formu gönderenler konut satın alabiliyor!

TOKİ’den uygun fiyatlarla ev satın almak herkese nasip olmayan güzel bir durumdur. Özellikle ilk defa ev sahibi olacak olan kişilerin bu sevince ortak olmasına olanak sağlayan TOKİ, sadece belirli şartları karşılayabilen kişilere 280 TL taksitle ev sahibi olabilmelerine olanak sağlamaktadır.

TOKİ’den uygun fiyatlarla ev satın almak herkese nasip olmayan güzel bir durumdur. Özellikle ilk defa ev sahibi olacak olan kişilerin bu sevince ortak olmasına olanak sağlayan TOKİ, sadece belirli şartları karşılayabilen kişilere 280 TL taksitle ev sahibi olabilmelerine olanak sağlamaktadır. Yurdumuzun her bir ili ve ilçesinde konutları bulunan TOKİ’den konut satın alabilmek için asgari ücretli olarak çalışıyor olmak yeterli olacaktır. Daha yüksek gelirleri elde eden vatandaşlarımızın da TOKİ’den konut satın alabilmeleri mümkündür ancak 280 TL taksitli konut satın alabilmek için mutlak surette asgari ücretli çalışan olmak zorunluluğunuz var. O nedenle satın almak isteyeceğiniz dairenin hangi kategori için satışa çıkartıldığını mutlaka iyi araştırmalı ve ona göre değerlendirme yapmalısınız.

Türkiye’nin dört bir yerinde konutları satışa çıkartan TOKİ aynı zamanda asgari ücretli vatandaşlarımızın da ev sahibi olabilmelerine olanak sağlayabilmek adına 240 ay taksitli toplam 280 TL taksitlerle ev sahibi olabilmek mümkün. Ancak 280 TL taksitli ev sahibi olabilmek için kesinlikle başvuru yapacak olan kişilerin asgari ücretli çalışan olmaları gerekmektedir. İşte yurdumuzun dört bir yanındaki TOKİ konutlarının listesi…

TOKİ KONUT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Açık satış yöntemi ile çekilişsiz kurasız satışa sunulan evlere başvurular Halkbank ve Ziraat Bankası’nın şubeleri aracılığıyla yapılıyor. Başvurular, her il için tarihler değişmekle birlikte 31 Aralık’a kadar yapılabilecek. Alıcılar, açık satışın başladığı günde yüzde 10, 12, 15, 25 peşinat ve 96, 108, 120, 144, 180 ve 240 ay vade ile konut sahibi olabilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Açık satışa sunulan konutlardan 18 yaşını doldurmuş, Türk vatandaşı olan kişiler yararlanabiliyor. Başvuru esnasında fotoğraflı nüfus cüzdanı, vatandaşlık kimlik ve vergi sicil numaralarının ibrazı gerekiyor.

TOKİ İL İL KONUT FİYATLARI

Ankara Mamak Gülseren Mahallesi’nde yer alan 86 konut için başlangıç satış fiyatı 260 bin lira olarak açıklandı. 30 Aralığa kadar başvurunun yapılacağı konutların taksit tutarı ise bin 87 liradan başlıyor.

Bingöl Merkez İnönü Mahallesi’nde 1 konutun başlangıç fiyatı 240 bin lira olarak belirlendi. Taksit tutarı ise bin 3 lira.

Denizli ve ilçelerinde bulunan 201 konut 120 bin liradan başlayan fiyatlarla kurasız satışa sunuldu. Taksitler ise 420 liradan başlıyor.

Karabük Eflani Çelebiler Mahallesi’nde 16 konut 1240 bin lira başlangıç fiyatıyla satışta. Konutların taksitleri 415 liradan başlıyor.

Kars Sarıkamış Erenler Tepe Mahallesi’nde 5 konut 185 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Taksitler 825 liradan başlıyor.

Mersin Gülnar Akdeniz Mahallesi’nde yer alan 39 konut 419 liradan başlayan taksit tutarı ile 125 bin 760 liradan satışa çıktı.

Samsun Vezirköprü Nalbantlı Mahallesi’nde 8 konut 256 bin liradan satışa sunuldu. Başlangıç taksit tutarı bin 280 lira olarak belirlendi.

Sivas Merkez Yenimahalle’de 17 konut 146 bin liradan satışta. 30 Eylül’e kadar başvuruların yapılabileceği konutların taksitleri 610 liradan başlıyor.

Tokat Merkez Dedeli Mahallesi’nde ise 27 konut 165 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcısını bekliyor. 31 Aralığa kadar başvuruların yapılabileceği konutların en düşük taksit tutarı 691 lira.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı