2021 Yılbaşı Yasağının Kaç Gün Olacağı ve Ne Zaman Başlayacağı Netleşti! İşte Yılbaşındaki Yasağın Başlama Saati ve Bitiş Saati?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

2021 Yılbaşı Yasağının Kaç Gün Olacağı ve Ne Zaman Başlayacağı Netleşti! İşte Yılbaşındaki Yasağın Başlama Saati ve Bitiş Saati?

GÜNDEM

27 Aralık 2020 Pazar 17:56:05

2021 Yılbaşı Yasağının Kaç Gün Olacağı ve Ne Zaman Başlayacağı Netleşti! İşte Yılbaşındaki Yasağın Başlama Saati ve Bitiş Saati?

Herkesin merakla beklediği 2021 yılbaşı genelgesi İçişeleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliklerine ivedilikle iletildi. Özellikle kolluk kuvvetleri başta olmak üzere konuyla ilgili tüm birimlerden izinler kaldırıldı. Tam mesai sistemi ile çalışmaya başlanacak. Özellikle 2021 yılbaşı partileri için çok önemli tedbirler alınacağı belirtilirken, kalabalık ortamların oluşmaması için kolluk kuvvetleri çok sert önlemler alacak!

2021 Yılbaşı Yasakları Ne Zaman Başlıyor Ne Zaman Bitiyor?

Yılbaşı yaklaşırken herkes tedbirlerin nasıl olacağını merak ediyordu. Özellikle son günlere kadar oteller 2021 Yılbaşı paketleri satmaya devam ettiler, birçok organizasyonun da biletleri online olarak satıldı. Ancak yasak geleceği, hatta sert yaptırımlar olacağı haftalar öncesinden belliydi. İşte son dakika gelen habere göre İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile göndermiş olduğu tedbir paketiyle birlikte bu durum artık hukuki olarak da bağlayıcı oldu.

2021 Yılbaşı Sokağa Çıkma Yasağı Kaçta Başlıyor, Kaçta Bitiyor?

81 ile gönderilen genelge ile sokağa çıkma yasağının 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21:00’da başlayacağı ve 4 Ocak Pazartesi günü saat 05:00’da sona ereceği hatırlatılıyor.

Kolluk Kuvvetleri ve İlgili Birimler Tam Mesai İle Çalışacak!

Alınan önlemler kapsamında yılbaşı öncesi, yılbaşı anı ve yılbaşı sonrasında hem Covid 19 tedbirleri anlamında vatandaşı kontrol etmek amacıyla, hem de terör faaliyetlerine yönelik olası eylemler için kolluk kuvvetleri, polis olsun, jandarma olsun her anlamda tam mesai ile bizlerin güvenliğini sağlayacak. Bununla birlikte sağlık personeli ve ilgili tüm birimler de tam mesai sistemine uyacak.

Evlerde ve Villalarda Yapılacak Yılbaşı Partilerine Ayrı Parantez Açıldı!

Yılbaşı partilerinin iptal edilmesi gerektiği belirtilen genelgede bunun aslında bir tercih olmadığı, zorunlu olduğu dile getirildi. Vatandaş için çalışan ve tüm izinleri iptal edilen kolluk kuvvetlerimizin de yapmış olduğu mücadelenin, bunun yanı sıra sağlık personelimizin yapmış olduğu mücadelenin sekteye uğratılmaması gerekiyor.

Ev ve Villa partilerine karşı sert yaptırımların olacağını belirten genelgede hiçbir vatandaşın buna yeltenmemesi gerektiği, önceden yapılan rezervasyon ve işlemlerin mutlaka iptal edilmesi gerektiği belirtildi.

Eğer bir Ev veya Villa ortamında ya da farklı bir şekilde bir topluluk eğlenirken yakalanırsa, sosyal mesafe gözetmeksizin en sert yasal yaptırımlara tabii tutulacak. Bununla ilgili özellikle kolluk kuvvetlerine hiçbir şekilde yumuşak davranılmaması gerektiği hatırlatıldı. Zaten tam mesai ile çalışan kolluk kuvvetlerimizin bu konuda çok da iyimser olmayacağını düşünebiliriz.

Vefa Sosyal Destek Gruplarından İhtiyaç Sahiplerine Yardım!

Engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız başta olmak üzere kronik rahatsızlığı bulunan tüm vatandaşlarımızın temel ihtiyaçları karşılanacak. Ayrıca sokaklarda kalan ve evi olmayan vatandaşlarımız için de hava koşulları göz önüne alınarak daha sıcak bir ortamda yaşaması için eldeki imkanlar seferber edilecek.

Sokak Hayvanları da Unutulmadı!

Hayvan besleme grupları ile sokakta yaşayan ve insanlar sokaklardan çekilince yiyecek bir şeyler bulma ihtimali biraz daha güçleşecek olan sokak hayvanları için seferberlik başlatılacak. Bununla birlikte özellikle ıssız bölgelerde aç yaşayan sokak hayvanları için hem yiyecek, hem de içecek imkanı sağlanacak. Ayrıca koşulları kötü olan hayvanlar için de gerekli olan veteriner ve barınma hizmeti sağlanacak.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı