Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

2020 de Yaşanan Felaketler! 2020 Felaketleri! 2020’de Neler Oldu?

GÜNDEM

8 Nisan 2020 Çarşamba 13:34:43

Son Güncelleme: 08/04/2020 14:02:08

2020 de Yaşanan Felaketler! 2020 Felaketleri! 2020’de Neler Oldu?

Tüm dünyada manşetlere taşınan olayların yaşandığı 2020 yılında hangi felaketleri yaşadık? Felaketler yılı 2020 de neler oldu? 2020 yılı felaketleri neler? Dünyanın sonu 2020 mi? Koronavirüs, salginlar, çekirge istilaları, depremler, ölümler, düşürülen uçaklar.. İşte 2020 yılında yaşayan felaketler sillesi..

Tüm dünyada manşetlere taşınan olayların yaşandığı 2020 yılında hangi felaketleri yaşadık? Felaketler yılı 2020 de neler oldu? 2020 yılı felaketleri neler? Dünyanın sonu 2020 mi? Koronavirüs, salginlar, çekirge istilaları, depremler, ölümler, düşürülen uçaklar.. İşte 2020 yılında yaşayan felaketler sillesi..

Maya takvimi dünyanın sonunun 2018 yılında geleceğini öngörmüştü. Tam olarak öyle olmasa da ardından gelen yıllar da dünya genelinde pek parlak olaylar yaşanmadı..

2020 yılının ilk çeyreğini yaşadığımız şu günlerde tüm dünya küresel bir salgınla dahi karşılaştı. Sosyal medyada 2020’nin dünyanın sonu olduğuna dair pek çok caps yapıldı. Peki 2020 de neler yaşandı? Gelin hatırlayalım.

2020’NİN İLK AYLARINDA YAŞANANLAR

AVUSTURALYA YANGINI

Eylül’de hafif seyreden Avustralya ki başlayan yangın 2020’ye girdiğimiz Ocak ayında adeta koşmaya başladı. Yangında belirtilen rakamlara göre 11 milyonluk hektar alan yok oldu. 1,25 milyar hayvan ise yanarak can verdi.

Devletler yangını büyük yardım örgütlerinin çıkarttığını iddia etti.

ÇEKİRGE İSTİLASI

Afrika’da başlayan çekirge istilası tüm tarım alanlarını talan etti ve gıdaları tüketti. Afrika’dan İran ve Irak’a kadar gelen çekirgeler son olarak Hatay’da görüldü.

KARINCA İSTİLASI

Hindistan ve Pakistan’da başlayan karınca istilası’da Irak’a kadar geldi. Tüm bu çekirge ve karınca istilası bazı inanışlara göre kıyamet görüntüleri olarak algılandı.

KASIM SÜLEYMANİ’NİN ÖLDÜRÜLMESİ

İran Devrim Muhafızları’nın lideri Kasım Süleymani ABD tarafından öldürüldü. Süleymani’nin cenazesinde izdihamda hayatını kaybedenler oldu.

YARASA İSTİLASI

Avusturalya’nın Ingham kasabasını yarasalar işgal etti. Yarasa sayıları kasabadaki insan sayılarını katladı.

İDLİB’DE 62 ASKERİMİZ KARARGAHA SALDIRI SONRASI ŞEHİT EDİLDİ

İdlib’te yüreğimizi yakan haber aldık. Ateşkes antlaşmasına uymayan Rusya ve Suriye Rejim ordusu, karargahımıza saldırarak 62 askerimizi şehit etti.

UKRAYNA UÇAĞI DÜŞÜRÜLDÜ

İran, Ukrayna yolcu uçağını, ABD füzesi sanarak düşürdü.

KOBE BRYANT VE KIZININ TRAJİK ÖLÜMÜ

NBA efsanesi Kobe Bryant ve kızı helikopterlerinin düşmesi sonucu hayatlarını kaybettiler.

ELAZIĞ VE MALATYA DEPREMİ

Elazığ’da meydana gelen 6.82’lik deprem Malatya’ya kadar etkisini gösterdi ve 44 vatandaş hayatını kaybetti.

SABİHA GÖKÇEN UÇAK KAZASI

Yeni Havalimanı’ndaki rüzgarda atlatılan onlarca kaza sorası beklenen uçak kazası Sabiha Gökçen’de meydana geldi. Pegasus Havayolları’nın İzmir-İstanbul seferini yapan uçağı, Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş sırasında pistten çıktı. Uçak üçe bölündü.

ÇİN VİRÜSÜ (KORONA VİRÜSÜ)

Çin’in Wuhan kentinde canlı hayvan pazarı ve tüm hayvanları canlı canlı yiyen Çinliler nedeniyle ortaya çıkan Koronavirüs Dünya Sağlık Örgütü ile birlikte tüm dünyada ilk başlarda gizlenerek tüm dünyaya yayılmasına neden oldu. Binlerce kişi hayatını kaybetmeye devam ediyor. Tüm dünyada OHAL ilan edildi ve ekonomi durma noktasına geldi.

Virüsün yayılmasında bir başka etkende sınırları bir süre kapatalım diyen ABD başkanının ırkçılıkla suçlanıp, İtalya’da Çinliliere sarılın etkinliğinin düzenlenmesi oldu.

AÇ KALAN MAYMUNLAR ŞEHRİ BASTI

Tayland’da koronavirüs nedeniyle aç kalan maymunlar şehre indi. Yiyecek bulamayan yüzlerce maymun, şehre inerek saldırganca yiyecek aradı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı