18 Aralık Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi! 2020 Aralık Ayı Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Başladı
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

18 Aralık Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi! 2020 Aralık Ayı Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Başladı

GÜNDEM

18 Aralık 2020 Cuma 18:38:48

18 Aralık Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi! 2020 Aralık Ayı Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Başladı

Evde bakım parası ile ilgili araştırmalar tüm hızıyla sürüyor. Engelli veya bakıma muhtaç yakınına bakan vatandaşlara evde bakım parası ödeniyor. 2020 yılında da artarak devam eden evde bakım maaşı ödemeleri 2020 Aralık ayında hesaplara yatırılmaya başlandı. Her ay il il ödemeler belirlenen günlerde gerçekleştiriliyor. Peki 18 Aralık 2020 Cuma günü hangi illerde evde bakım maaşları ödendi? 18 Aralık 2020 Cuma günü Evde bakım parası yattan iller listesi haberimizde sizlerle…

2020 Aralık ayı evde bakım parası ödemeleri hesaplara yatırılmaya başlandı! Aralık ayı evde bakım parası yatan iller listesi de vatandaşlarca araştırılıyor. Bilindiği üzere evde bakıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara bakan yakınlarına Devlet tarafından evde bakım maaşı aylık olarak ödeniyor. 18 Aralık Cuma günü itibariyle evde bakım parası yattan iller listesi de merakla araştırılmaya başlandı. 18 Aralık Cuma evde bakım parası yatan iller listesi!

EVDE BAKIM MAAŞI NEDİR?

2020 yılında evde bakıma muhtaç olan ve belirli oranda engelliliği bulunan vatandaşlara bakım sağlayan yakınlarına Devlet tarafından evde bakım parası adı altında sosyal destek ödemesi gerçekleştirilmektedir. Ancak evde bakım maaşından yararlanabilmek için yardıma muhtaç olduğunun ve engellilik durumunun tam teşekküllü hastane raporlarıyla (resmi belge) kanıtlanması gerekmektedir.

KİMLER EVDE BAKIM PARASI ALABİLİR? İŞTE ŞARTLARI

Evde bakım parası son dönemde pek çok vatandaş tarafından başvurunun yapıldığı bir sosyal yardım kalemidir. Düzenli olarak her ay ödenen Evde bakım parası başvurusu yapabilmek için bir takım şartlar aranmaktadır. Bu şartlar:

– Evde bakım maaşı için evde bulunan kişi sayısının asgari ücrete bölünmesinin ardından kişi başına düşen hanehalkı gelirinin 3’te 1 oranını geçmemesi,
– Kişinin yardıma ihtiyaç durumda ve muhtaç olması,
– Bakıma muhtaçlık için ilgili mevzuatta aranılan kriterleri taşıyor olması,
– Son olarak da aranılan belirli bir engellilik oranının (Ağır engellilik) vâr olduğunu gösteren, tam teşekküllü bir hastaneden alınan heyet raporu.

Bu şartları taşıyan vatandaşlar, engellilik durumlarını tespit eden resmi belgeyi de ibraz ederek Evde Bakım Parası için başvuruda bulunabileceklerdir.

18 ARALIK 2020 CUMA EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER LİSTESİ!

“Aksaray
Samsun
Edirne
Mersin
Manisa
Erzurum
Kahramanmaraş
Uşak
Bursa
Adana
Osmaniye
Sakarya
Diyarbakır
Zonguldak
Denizli
Bilecik
Ankara
Balıkesir
Tokat
Afyonkarahisar
Aydın
İzmir
Bolu
Antalya
Konya
İstanbul
Şanlıurfa
Malatya
Kırklareli
Sivas
Hatay
Isparta
Kayseri”

Yukarıda sayılan illerde evde bakım parası ödemeleri 18 Aralık Cuma günü itibariyle hesaplara yatırılmıştır. Peyderpey devam eden 2020 Aralık ayı evde bakım maaşı ödemelerinin kısa sürede 81 il genelinde ödenmesi ve hak sahiplerinin ödemelerini alması bekleniyor. Ödemeler 22-23 Aralık 2020 tarihine kadar sürecektir. Başta İstanbul olmak üzere pek çok ilde evde bakım maaşı ödemelerinin 20 Aralık Pazartesi’ye kadar hesaplara geçmesi beklenmektedir.

EVDE BAKIM PARASI YATTI MI? EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

18 Aralık Cuma günü itibariyle evde bakım parası hesabıma yattı mı? Sorusunun yanıtını arıyorsanız bunu banka şubesine gitmeden de kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ziraat Katılım Bankası aracılığyıla evde bakım maaşı alan hak sahipleri, “BAKIYE” yazıp 4747’e kısa mesaj göndererek hesaplarında güncel bakiye durumlarını ve evde bakım maaşının yatıp yatmadığını kolaylıkla kontrol edebileceklerdir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı