Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

14.500 Sağlık Personeli ve Sürekli İşçi Alımı yapılacak: İlk başvuru yapanlar ön planda tutuluyor hemen başvuru yapın!

GÜNDEM

6 Mayıs 2020 Çarşamba 22:04:46

14.500 Sağlık Personeli ve Sürekli İşçi Alımı yapılacak: İlk başvuru yapanlar ön planda tutuluyor hemen başvuru yapın!

Sağlık Bakanlığı en az 14.500 sağlık personeli ve sürekli işçi kadrolarına alım yapacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama sonrasında başvuruların başladığı belirtildi. Üniversite hastanelerine yaklaşık 8 bin 635 sağlık personeli ve 5 bin 865 sürekli işçi kadrolarına alım yapılacak.

Sağlık Bakanlığı en az 14.500 sağlık personeli ve sürekli işçi kadrolarına alım yapacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama sonrasında başvuruların başladığı belirtildi. Üniversite hastanelerine yaklaşık 8 bin 635 sağlık personeli ve 5 bin 865 sürekli işçi kadrolarına alım yapılacak. İşe alım süreci geçtiğimiz gün başladı. Başvurular için ilk başvuru yapanlar ön planda tutulacak. Hangi Üniversite hastanesine ne kadar personel alınacağı belli oldu.  Bu bağlamda 8 bin 6354 kişi sağlık personeli ve 5 bin 865 kişi ise sürekli işçi kadrosuna alınacak. Her üniversite ayrı ilan ve başvuru şartlarıyla toplamda 14.500 kişiyi işe yerleştirecek. Sürekli işçi alımları İŞKUR üzerinden yapılacak.

Korona virüs sebebiyle işsizlik seviyesi her geçen gün artıyor. 10 bin 369 adet işyeri kapatıldı. 838 bin 659 kişi ise işsiz kalmıştı. Bunların büyük bir çoğunluğu ücretsiz izine gönderildi. Geri kalanı ise işten çıkartma yasağından önce işten çıkartılmıştı. Bu nedenle işsizliğin daha fazla artmaması ve Üniversite hastanelerinde artan personel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için 8 bin 6354 kişi sağlık personeli ve 5 bin 865 kişi ise sürekli işçi kadrosuna personel alınacak. Bu nedenle başvuru yapacakların hızlı bir şekilde başvuru yapmaları gerekiyor. Alınacak sağlık personeli kadrosu şekilde: Hemşire psikolog, biyolog, röntgen teknisyeni, diyetisyen, eczacı, fizik tedavi uzmanı, sağlık teknikeri, ebe ve laborant alımı yapılacak. KPSS puanı üzerinden sağlık personeli alımı yapılacak bu nedenle başvuru yapacak olan kişilerin mutlaka ilgili branş mezuniyeti olması gerekiyor. Bu ilanlarda belirtilen şartları karşılayan herkes hızlı bir şekilde işe başlatılacak. Üniversite hastanelerinde 5.865 kişilik sürekli işçi kadrosunda alımlarda ise KPSS şartı istenmeyecek. Bu kadrolara İŞKUR üzerinden verilecek ilanlarla başvuru kabul edilecek. İŞKUR sisteminden yapılacak başvurular neticesinde kura ile belirlenecek vatandaşlar üniversite hastanelerinde sürekli işçi statüsünde çalışmaya başlayacaklar.

SAĞLIK PERSONELİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Her üniversite tarafından ayrı şartlar belirlenecek. Başvurular için uygulanacak genel şartlar ise şu şekilde olacak:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Mesleki yeterlilik belgelerine sahip olmak
  • KPSS’den belirtilen puanı almış olmak
  • Devlete karşı suç işlememiş olmak
  • Adli sicil kaydından suç kızartıcı bir suçtan dolayı mahkûm olduğuna dair ibare bulunmamak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • 18 yaşını tamamlamış olmak
  • Memur olmayı engelleyecek fiziksel ve ruhsal araza sahip olmamak
  • Güvenlik soruşturmasında geçerek memur olma onayı almak

Üniversite hastaneleri bünyelerinde çalışacak olan personellerin başvurabilmeleri için İŞKUR’dan ilanları yayınladı.  Bu ilanlar Resmi Gazete’de yayımlanarak kamuoyuna duyuruluyor. İlk yayınlanan ilanlara göre Fırat Üniversitesi 50, Selçuk Üniversitesi 38, Dokuz Eylül Üniversitesi 39 sağlık personelinin işe alınacağını duyurdu. Diğer üniversitelerin de kısa bir süre içerisinde planlamalarını yapıp ilana çıkmaları bekleniyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı