1000 TL Sosyal Yardım Sorgulama Nasıl Yapılır? 3. Faz Korona Yardımı Çıktı mı Öğrenme!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

1000 TL Sosyal Yardım Sorgulama Nasıl Yapılır? 3. Faz Korona Yardımı Çıktı mı Öğrenme!

GÜNDEM

26 Nisan 2020 Pazar 22:24:36

1000 TL Sosyal Yardım Sorgulama Nasıl Yapılır? 3. Faz Korona Yardımı Çıktı mı Öğrenme!

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 3. Faz 1000 TL Korona Sosyal yardım ödemesi başvuruları başlamıştı. Başvuru yapan vatandaşlar Koronavirüs sosyal yardım başvuru sonuçlarını öğrenmek için araştırmalara başladı. 3. Faz 1000 TL korona desteği ne zaman ödenecek?

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 3. Faz 1000 TL Korona Sosyal yardım ödemesi başvuruları başlamıştı. Başvuru yapan vatandaşlar Koronavirüs sosyal yardım başvuru sonuçlarını öğrenmek için araştırmalara başladı. 3. Faz 1000 TL korona desteği ne zaman ödenecek? Sosyal yardım başvuru sorgulama! İhtiyaç sahipleri ve muhtaç durumda olan vatandaşlar için Koronavirüs desteği 3. faz ödemelerine başlanacak. Peki kimler 3. faz Korona yardımından yararlanacak? Başvurular sonuçlandı mı? Bu haberimizde sizler için hazırladık…

Ailelere 1000’er TL sosyal yardım ödemeleri, Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında birinci ve ikinci faz sosyal yardımların ardından 3. Faz Sosyal yardımlarla sürdürülüyor. Bu kapsamda ilk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan 18 Mart tarihinde açıkladığı ekonomi paketinde, 2,1 milyon aileye toplamda 2 milyar TL’lik ek nakdi kaynağın 1.000’er TL olarak dağıtılacağını açıklamış ardından sosyal yardımların kapsamı genişletilerek 2. faz sosyal yardımlar ile 2 milyon 300 bin aileye daha ulaşılmıştı. Toplamda 4 milyar 400 milyon TL’lik yardımlara ek olarak, 3. faz sosyal yardımlar da yolda! E-Devlet üzerinden başvurusu alınan 3. Faz Sosyal yardımlarla birlikte 1000 TL’lik Korona desteği yardımları daha çok ihtiyaç sahibine ulaşacak. Peki 1000 TL 3. Faz Sosyal yardım başvuru sorgulama işlemi nasıl yapılır? 1000 TL 3. Faz destek çıktı mı? Öğrenme? Detaylar haberimizin devamında…

1000 TL SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

3. Faz Korona desteği 1000 TL sosyal yardım ödemesiyle ilgili başvurular kısa bir süre önce E-Devlet üzerinden alınmaya başladı. T.C Kimlik numarasının son hanesine göre hafta içi günlerde başvuru yapan vatandaşlar, hafta sonu ise hiçbir kısıtlama olmaksızın başvuruda bulunabilecek. Bu süreteç başvuruların ne zaman sonuçlanacağı ve kimlerin 1000 TL sosyal yardım ödemesi almaya hak kazanacağı merakla araştırılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, başvuruların ön incelemesini yaptıktan sonra gerçek ihtiyaç sahibi ve muhtaç durumda bulunan ailelere 1000’er TL ödeme yapacak. Vatandaşlar, 3. faz korona desteği başvurularını, e-Devlet üzerinden izleyebilecek.

3. FAZ 1000 TL KORONA DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

3. Faz 1000 TL’lik Koronavirüs desteği sosyal pandemi ödemeleri için başvurular E-Devlet üzerinden alınmaya başladı. Turkiye.gov.tr adresinden 3. faz destekler için çıkarın uyarı metninde ‘Hizmete Git’ butonuna tıklamanız ve bu ekrandan başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Sosyal Destek Programına başvurular hafta içi günlerinde, T.C. kimlik numarasının son hanesi “0” olanların Pazartesi, “2” olanların Salı, “4” olanların Çarşamba, “6” olanların Perşembe ve “8” olanların Cuma günü başvuru yapabileceği şekilde ayarlandı. Hafta sonu Cumartesi-Pazar günleri ise vatandaşlar hiçbir kısıtlama olmaksızın başvuru yapabilecekler.

3. FAZ YARDIM ÖDEMESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

3. Faz 1000 TL ödemelerinin ne zaman yapılacağıyla ilgili Bakanlık’tan henüz bir açıklama gelmedi. 3. Faz sosyal yardımlar için başvurular bu hafta sonu da alınacak ve kısa bir süre içinde ön incelemeye tâbi tutulup sonuçlandırılacak. Kriterleri sağlayanlara 1000 TL ödemeler kendi şahsi IBAN numaraları üzerinden banka hesaplarına yatırılacak.

KİMLER 3. FAZ YARDIMLARA BAŞVURU YAPABİLİR?

E-Devlet’ten 1000 TL 3. Faz Korona yardımı için başvurular alınmaya başladı. Ancak başvuru yapacaklar için belirli kıstaslar Bakanlık tarafından koyuldu. Bu kapsamda 1. ve 2. faz sosyal yardım kapsamında 1000 TL ödeme alanlar 3. faz yardımlardan yararlanamayacaklar. Öte yandan 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri, 4/C maddesi kapsamındaki memurlar, Sosyal Güvenlik Kurumundan gelir veya aylık alanlar (emekliler) ile İŞKUR’un Kısa Çalışma Ödeneği ile İşsizlik Ödeneğinden faydalananların başvuruları da incelenmeksizin reddedilecektir.

Başvurular E-Devlet üzerinden incelenebilecek. 3. Faz yardımlarının ödeneceği tarih ve ödeme şekliyle ilgili detaylı bilgi ilerleyen günlerde Bakanlık tarafından açıklanacak.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı