Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

1.170 TL Maaş Almak isteyenler dikkat! IBAN Bilgileri İsteniyor!

GÜNDEM

23 Nisan 2020 Perşembe 16:02:24

1.170 TL Maaş Almak isteyenler dikkat! IBAN Bilgileri İsteniyor!

1.170 TL nakdi yardım ödemeleri yakın bir tarihte başlıyor. Ücretsiz izine çıkmış olan tüm vatandaşlarımıza maaş desteği başlıyor. İŞKUR üzerinden vatandaşların yapmış olduğu başvurular neticesinde yapılacak olan ödemeler çok yakın bir tarihte başlayacak.

1.170 TL’de İşçilerin IBAN Bilgileri İsteniyor!

1.170 TL nakdi yardım ödemeleri yakın bir tarihte başlıyor. Ücretsiz izine çıkmış olan tüm vatandaşlarımıza maaş desteği başlıyor. İŞKUR üzerinden vatandaşların yapmış olduğu başvurular neticesinde yapılacak olan ödemeler çok yakın bir tarihte başlayacak. İŞKUR çalışanları geceli gündüzlü konuyla alakalı çalışmalarını sürdürüyor. Başta 1000 TL ödemeleri daha sonrasında ise 1.170 TL ödemeleri İŞKUR çalışanlarının fazla mesai yapmasına sebep oldu. Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında yer alan Kısa Çalışma Ödeneği işlemleri hız kazanırken ücretsiz izine gönderilmiş olan tüm vatandaşlar paralarını bir an önce alabilmek için sabırsızlanıyor. Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalanacak olan işçiler için aynı zamanda nakit yardımı da gelecek. Nakit yardımı ile beraber toplam olarak her işçi aylık 1.170 TL nakit alabilecek. Ücretsiz izin maaş desteği başvuru nasıl yapılır? Ücretsiz izin şartları neler? Tüm detaylar haberimizde…

Kısa Çalışma Ödeneği Nedir?

Kısa çalışma ödeneği Korona virüs salgını sürecinde işini kaybetmiş olan tüm işçi ve işverenlere yönelik ödemelerdir. Kısa çalışma ödeneği ile beraber salgın nedeniyle işini kaybetmiş olan işverenler, ücretsiz izine gönderilmiş olan tüm işçiler bu ödemelerden yararlanabiliyor. Salgın sebebiyle iş yeri kapatılan ya da çalışma süreleri çok büyük ölçüde azalan işverenler kısa çalışma ödeneğine başvuru yapabiliyor. Bu bağlamda ülkemizin ekonomisin önemli bir kısmını oluşturan esnaflarımıza ve evlerine ekmek götürmek zorunda olan tüm vatandaşlarımıza nakdi yardımlar yapılıyor. Kısa çalışma ödeneği başvurusu için İŞKUR kanalı kullanılıyor. İŞKUR web sitesinden yapılacak olan başvurular neticesinde çok kısa bir süre içerisinde hem işçi hem işveren araştırılıyor. Eğer başvurunda bahsettiği gibi gerçekten işinde düşüş yaşamışsa ve işçilerini ücretsiz izine göndermişse devlet hem işverene hem de işçiye aylık 1.170 TL ödeme yapıyor. Ödemelerin yapılabilmesi için binlerce İŞKUR çalışanı seferber olmuş durumda ve daha da hızlanabilmesi için hükümetten düzenli olarak baskı yapılıyor. Bu hızla beraber vatandaşlarımızın çok daha yakın bir tarihte kısa çalışma ödeneği alması planlanıyor. Eğer planlandığı gibi giderse kısa çalışma ödenekleri bu ay içerisinde başlayabilecek.

Kısa Çalışma Ödeneği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır sorusunu arayan vatandaşlarımız için:

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Yukarıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra sağ blokta bulunan ‘İşveren’ kısmından işverenin giriş yapması ve tüm personellerini seçerek ‘Ücretsiz izine gönderildi’ bağlantısını seçmesi gerekiyor. Ardından yapılacak olan tüm işlemler ve araştırmalar İŞKUR tarafından yapılıyor. İşveren ardından ‘İşveren’ sayfasının en üstünde bulunan blokta gördüğü gibi ‘IBAN BİLGİLERİNİ GİR’ seçeneğine basarak çalıştığı banka hesabına ait IBAN bilgilerini girmesi bekleniyor.

İşçilerin IBAN Bilgileri İsteniyor!

Tıpkı işverende olduğu gibi işçilerinde kendilerine göre sayfası var. Yukarıdaki bağlantıya tıkladığınız zaman açılan sayfada sol kısımda ‘İş Arayan’ kısmı var. Oradan kendi İŞKUR hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra ise ana sayfanın üst kısmında ‘IBAN BİLGİLERİNİ GİR’ seçeneği var. Buraya tıklayarak işçinin IBAN bilgilerini girmesi gerekiyor.

İŞKUR yetkililerince yapılan şahsi açıklamalara göre son 15 gün içerisinde yapılan başvuruların tamamı son 15 yılda yapılan başvurulardan daha fazla olduğunu savunuyorlar. İŞKUR personelinin bu özverili çalışmalarından dolayı bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından takdir edildiklerini ve işçilerin acilen IBAN bilgilerini girmeleri gerektiğini ifade ettiler.

Ücretsiz İzine Çıkanlar Ne Kadar Maaş Alacak?

Ücretsiz izine gönderilmiş olan tüm vatandaşlarımız günlük olarak 39,24 TL nakdi ücret ödemesi alacaklar. Aylık olarak ise 1.170 TL alacakları biliniyor. Ödemelerin hızlı bir şekilde yapılabilmesi için İŞKUR çalışanları son sürat çalışmaya devam ediyor.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı