Günde 60 TL Ödeyerek Anında Emekli Olun! İşe Gitmenize, Çalışmanıza Hiç Gerek Yok! Erken Emekli Olun

Günde 60 TL Ödeyerek Anında Emekli Olun! İşe Gitmenize, Çalışmanıza Hiç Gerek Yok! Erken Emekli Olun
YAYIN TARİHİ: 21.01.2022 13:50:00

5.400 prim günü ve emeklilikle ilgili önemli haberler gelmeye devam ediyor. Bu anlamda SGK emekli olmak isteyen vatandaşlar amacıyla çoğu seçenek teknik sunmaya devam ediyor. 5.400 prim gün adedi ile emeklilik avantajlarından yararlanmak olası duruma geldi. İsteğe bağlı emeklilik kapsamında işe gitmeden bile düşük miktarda prim ödeyerek bütün kişilerin emekli olmalarının yolu açıldı. Hem de memurluktan ayrılanların da bu uygulamadan yararlanması sağlanacak. İşte emekli olmanın en basit yolu…

İsteğe bağlı sigorta kapsamında hem sahhat hizmetlerinin devamını sağlamak hem de emekli olma fırsatı elde etmek isteyen vatandaşlar amacıyla SGK yeni uygulamalar döneme sokmaya devam ediyor. Ayda 1.444 TL prim ödemesi yapan herkes emeklilik amacıyla 5.400 prim zamanını ve gününü doldurarak emekli olabilecek. İsteğe bağlı sigortalılık kapsamında Mayıs 2008 ve ardından ilk sigorta başlangıcı oluşturulan bireylerin 63 yaşını doldurması gerekecek. 
SGK’nın basit emeklilik fırsatından yararlanmak amacıyla vatantaşların yalnızca Türkiye’de ikamet etmesi koşulu aranmaktadır. İkametin vatan dışına alınması durumunda isteğe bağlı sigortalılık kapsamı da sona erecektir. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de

GÜNDE 60 TL ÖDEYEREK ANINDA EMEKLİ OLUN! İŞE GİTMENİZE, ÇALIŞMANIZA HİÇ GEREK YOK! 


Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) doğrultusundan isteğe bağlı sigorta kapsamında milyonlarca vatandaşın basitçe emekli olması sağlanacak. Düşük prim gün adedi ve aylık makul prim ödeme miktarı ile işe gitmeye lüzum kalmadan emeklilik sağlanacak. Ancak söz hususu uygulamadan yararlanarak erken emeklilik fırsatı elde etmek isteyen kişilerin geçmişten kalan rastgele bir SGK prim borcu bulunmaması önemli bir şart olarak sunuluyor. Genellikle rastgele bir sigortası olmayan kişilerin genel sağlık hizmetlerinden yararlanmaları amacıyla otomatik olarak başlayan GSS borçları vakit içerisinde emeklilik önünde engel teşkil edebiliyor. Bu tip problemler ile karşılaşmadan isteğe bağlı sigortalılık ile çalışmayan ya da 30 günden az çalışmış, bir işverene bağlı çalışan vatandaşların bu hizmetten işe gitmeye gerek kalmadan yararlanması sağlanacak. 


ERKEN EMEKLİLİK DÜZENLEMESİ 


İsteğe bağlı sigortalılık bağlamında sigortalı olmak isteyen vatandaş ayda 1.444 TL ödeyerek, 5.400 prim zamanından ve gününden emekli olma şansının yanı sıra vatandaşlar borçlanma yöntemlerine müracaat ederek da erken emeklilik fırsatı elde edebiliyor. Türkiye’de milyonlarca bireyin merak ettiği bu yöntemler arasında erkekler amacıyla askerlik ve kadınlar amacıyla doğum borçlanması yöntemleri ciddi sürelerde emekli olmanın önünü açmaya başladı. Kadınlarda 6 seneye kadar erken emeklilik fırsatının sunulduğu (3 çocuk sahibi olanlar amacıyla) doğum borçlanması erken emeklilik amacıyla mühim bir uygulama. Erkeklerde ise askerlik ve sigortalılık tarihlerine göre 2 seneye kadar erken emeklilik fırsatı doğuyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) doğrultusundan ilaveten değişik tip borçlandırma yöntemleri ve yapılandırma hizmetleri erken emeklilik amacıyla mühim fırsat sağlamaya devam ediyor. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR