TOKİ 510 TL Taksitle 31 İlde Ucuza Ev Veriyor
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

TOKİ 510 TL Taksitle 31 İlde Ucuza Ev Veriyor

GÜNCEL

13 Şubat 2021 Cumartesi 17:26:46

TOKİ 510 TL Taksitle 31 İlde Ucuza Ev Veriyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 2021 yılının başlarında ortaya konulmuş olan proje ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Özellikle alt gelir gurubuna mensup olan bireyler genel olarak ev sahibi olabilmek adına TOKİ üzerinden fayda görmektedir. TOKİ 510 TL taksit ile 31 ilde ucuza ev kampanyasını devam ettiriyor.

Kampanya ile birlikte birçok kişinin en kısa zamanda ev sahibi olabilmesi hedefleniyor. Genel olarak ödeme kolaylığı sağlaması ile birlikte birçok kişinin dikkatini ve ilgisini çeken TOKİ bu bağlamda çalışmalarına aktif bir şekilde devam ediyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ( TOKİ ) tarafından yapılan çalışma ile birlikte birçok kişi artık çok daha uygun taksitle ev sahibi olabilecek. 510 TL taksitle ev sahibi olma fırsatını insanlara sunmuş olan TOKİ bu bağlamda çeşitli illerde çalışmalarını aktif bir şekilde sürdürüyor. Yapılan kampanyalardan faydalanabilmek için ise herhangi bir şekilde ön koşul bulunmuyor. TOKİ yıllardır Türkiye’nin dört bir yanındaki illere yapmış olduğu konutlar ile birlikte çeşitli fırsatları insanlara sunmuştu. Kampanyalar ile birlikte birçok kişi ev sahibi olabilmişti. Taksit fırsatları ile birlikte birçok kişinin dikkatini çekmesinin yanı sıra konforlu evler sunması ile de bilinmektedir.

TOKİ 31 ilde ucuza ev kampanyası ile birlikte birçok kişinin dikkatini çekti. 2020 yılında başlayan ve 2021 yılında da hâlâ aktif bir şekilde devam eden korona virüs salgını ile birlikte milyonlarca kişinin maddi zorluk çekmesi ev sahibi olunabilmesi adına da sıkıntılar yarattı. Çalışmalar ile birlikte alt gelir sınıfına mensup olan kişilerin konforlu ve ucuza ev sahibi olabilmesi hedefleniyor.

Başvurular Başladı!

TOKİ ev kampanyası ile birlikte bir kez daha dar gelirli ailelerin umudu olmaya devam etti. Ucuza ev başvuruları birçok kişi için merak konusu olmaya devam ediyor. Başvurular genel olarak TOKİ kurumlarına direkt olarak yapılmaktadır. Yapılan başvurular sonucunda ise kura işlemi ile birlikte birçok kişi kısa bir süre içerisinde ev sahibi olabiliyor.

TOKİ ucuza ev başvuruları başladı. Başvuru şartlarını taşıyan bireylerin en kısa süre içerisinde giderek gerekli işlemleri yapması gerekiyor. İşlemler sonucunda ise gerekli şartları taşıyan kişiler ise oldukça eşit ve adaletli bir şekilde kura çekimi yapılıyor. Kura çekimleri katılımcılar tarafından canlı bir şekilde incelenebiliyor. Herhangi bir şekilde adaletsiz bir durumun yer almadığı kura işlemleri sonucunda ise kazanan kişilere geçici tapu verildikten sonra imar tamamlandıktan hemen sonra da tapular teslim ediliyor.

TOKİ Ucuza Ev Başvuru Şartları Nelerdir?

TOKİ ucuza ev başvuru şartları ile ilgili birçok kişi çeşitli araştırmalarda bulunuyor. Araştırma sonuçlarında ise genel olarak TOKİ sitelerinde yer alan bilgiler değerlendiriliyor. Başvuru şartları ise şu şekilde belirlenmiştir:

  • C. vatandaşı olunması,
  • Projenin bulunduğu il veya ilçe sınırları içerisinde ikamet edilmesi,
  • Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,
  • Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 5.500 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 6.000 TL olarak uygulanmaktadır.),

Gerekli şartları taşıyan kişiler diledikleri gibi TOKİ ucuza ev kampanyası üzerinden fayda görebilmektedir. Başvurular değerlendirildikten sonra kısa bir süre sonrasında kura işlemleri yapılarak bireylerin mümkün olan en kısa süre içerisinde ev sahibi yapılması bekleniyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı