SGK’ dan beklenen açıklama geldi! Borcu Olanlara Büyük İndirim
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

SGK’ dan beklenen açıklama geldi! Borcu Olanlara Büyük İndirim

GÜNCEL

25 Ocak 2021 Pazartesi 23:37:55

SGK’ dan beklenen açıklama geldi! Borcu Olanlara Büyük İndirim

Gündemde oldukça önemli bir yere sahip olan vergi yapılandırması büyük gelişmeleri de beraberinde getirdi. Alınan kararlar kapsamında vergi yapılandırmasına başvuran kişilerin borçlarında silme uygulaması yer alacaktır.

Vergi yapılandırma borcu başvuruları 1 Şubatta sona eriyor iken başvuran vatandaşlara sevindirici haber geldi gerekli incelemelerden sonra yapılacak olan indirim sayesinde ödeme de güçlük çeken vatandaşlarda daha kolay tespit edilecektir.

Devlet yetkilileri gerekli çalışmalardan sonra borç yapılandırma üzerine gerekene kararları almıştır. Alınan bu kararlar kapsamında daha fazla kitleye ulaşmak adına belirli kriterler belirlemiştir. Bunun yanı sıra avantajlar kapsamında büyük kolaylıkların da sağlanacağı gerekli resmi kurumlar tarafından açıklanmıştır.

Ayrıca sadece prim borcu kapsamında değil idari para cezaları, iş ve meslek kapsamında yer alan cezalarda bu yapılandırmanın içerisine girmektedir. Ancak 1 Şubat tarihine kadar başvuru işlemlerinin de gerçekleşmesi gerektiği de önemli bir husus sayılmaktadır.

Primlerini kendi ödeyenlerin e – devlet üzerinden ancak sigortalı olarak çalıştıranların ise e-sigorta üzerinden işlem yapması gerekmektedir. Ayrıca gerekli evrakların temin edilmesi ya da sunulması bu konu hakkında önemli bir husus niteliği taşımaktadır. İlerleyen süreçlerde ise tekrar olup olmayacağı merak konusu oluyor iken şu anlık başvuru sonuçları daha büyük önem kazanmaktadır.

Vergi Borcu Öğrenme

Gerekli çalışmalar sonucunda vergi borcu yapılandırmasında oldukça önemli kararlar alınmaktadır. Alınan bu kararlar kapsamında büyük kolaylıklar elde edilmesinin yanı sıra vergi borcu öğrenme de en çok araştırılan sorulardan biri olmaktadır. Vergi borcunu detaylı bir şekilde öğrenmek isteyen vatandaşlar e- devlet üzerinden giriş sağlamaları yeterli olacaktır.

E- devlet üzerinden giriş kısmı yapıldıktan sonra arama kutucuğu kısmına vergi borcu yazıldığı takdirde direk olarak sayfa üzerinden erişim sağlanacaktır. Bunun yanı sıra e- devlet şifrenizi bilmiyor iseniz en yakın PTT şubesinden temin etmeniz mümkün olmaktadır.

Vergi Borcu Yapılandırma Başvurusu

Vergi borcu öğrenme işleminden sonra yapılandırmaya başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yer verilen avantajdan muaf sayılmanız da mümkündür. Yer verilen şartları karşıladığınız takdirde hızlı bir şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru adresi ise e- devlet üzerinden yapılmaktadır.

E- devlete giriş yaptıktan sonra İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ kısmına geçiş yapmanız gerekmektedir. Yapılan geçiş işlemlerinden sonra karşınıza çıkan bölümden başvur yapabilmeniz mümkün olmaktadır. Ancak yapılandırma içerisinde dava söz konusu olduğu halde gerekli birimlere başvurmanız gerekmektedir.

Borç Yapılandırma Başvurusu Hangi Alanları Kapsamaktadır?

Yapılandırma başvurusu kapsamında belirli kriterler aranmaktadır. Bu kriterler borç kapsamında gerekli olanakların gösterilmesinde de büyük etkisi yer almaktadır. Vergi usul kapsamında incelenen cezalar, idari para cezaları gibi unsurların ele alınması beklenilmektedir.

Aynı zamanda başvur kapsamında gerekli değerlendirmelerin yapılması gerekmektedir. Yapılan bu kapsamlı araştırmalarının sebebi ise gerçekten ihtiyacı olan vatandaşlara daha kolay ulaşabilmektir. Ayrıca yer alan kapsamlı değişiklikler sayesinde kullanım alanlarında çok büyük katkı sağlamaktadır.

Yapılandırma Başvurusu Ne Zaman?

Yapılandırma başvurusu kapsamında son başvuru tarihi 1 Şubat olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda yer verilen kriterlerin yanı sıra başvuru kanalları da bu konuda oldukça büyük önem taşır. Başvuru sürecinden sonra ne zaman açıklanacağı ise resmi kurumlar tarafından belirlenen açıklamalar kapsamında olacaktır.

Resmi kurumlar tarafından belirlenmesinin ardından başvuru koşulları da her kapsamda büyük önem taşımaktadır. Bununla beraber tarih içerisinde açıklama zamanının uzun ya da kısa olması bilinmemektedir. Sebebi ise yer verilen başvuruların hepsi detaylı bir şekilde incelenmektedir. Bu sayede olumsuz durumların da tamamen önüne geçilmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı