Saçlar için Hindistan Cevizi Yağı
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Saçlar için Hindistan Cevizi Yağı

GÜNCEL

21 Ocak 2021 Perşembe 15:14:11

Saçlar için Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, fiyat performans açısından cilde, saça iyi geldiği bilinen bir yağdır. Hindistan cevizi yağının saçlar üzerinde bıraktığı etki ise bir o kadar etkileyici sonuçlar vermektedir.

Saç Bakım Rutinimize Neden Hindistan Cevizi Yağını Eklemeliyiz?

İçerisinde bulunan C, A ve K vitaminleri saç bakımımıza eklememiz için büyük bir neden. Sırasıyla canlandırır, nem verir, koruma sağlarlar. Bu sebeplerden dolayı, kuru saçlara sahip, saçları dökülen, çabuk uzamayan saçlara sahip kişiler çok severek kullanacaklardır.

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

  1. Bol nem desteği

Saçlar; hava koşullarından, suyun içerisindeki kireç miktarından, yanlış şampuan seçiminden, az su içilmesi gibi sebeplerden dolayı nem kaybına uğrar. Kıvırcık saça sahip insanlar, buklelerin daha belirgin ve hacimli olması için neme ihtiyaç duyuyorlar. Hindistan cevizi yağı da bu nemi saçı ağırlaştırmadan karşılar.

  1. Parlak ve canlı görünen saçlar

Saç nem eksikliğinden dolayı parlak bir görünüme sahip olmaz. Hindistan cevizi yağının içerisinde bulunan C, K ve A vitaminleri bu ihtiyaçlarımızı karşılarlar ve saçı yormadan parlak bir görünüme kavuştururlar.

  1. Elektriklenmenin Önüne Geçer

Saçlarınızın kabarmasını, elektriklenmesinin önüne geçemiyorsanız, Hindistan cevizi yağının nem vermesi, besleyici özelliğe sahip olmasıyla kabarmanın ve elektriklenmenin önüne geçebilirsiniz.

  1. Dökülmeyi azaltır

İçerisinde bulunan vitaminler, saçı güçlendirerek dökülmesine engel olarak daha canlı ve güçlü saçlara sahip olursunuz.

  1. Saçı hızlı uzatır

İçerisindeki vitaminler saça güzel bir bakım yapar. Saçın ihtiyacı olan nemi sağlar ve saçın hızlı uzamasına katkı sağlar.

Hindistan Cevizi Yağını Kimler Kullanabilir?

Her saç tipine sahip insan kullanabilir. Ancak saçları çabuk yağlanan insanların hafta 1 kereden fazla kullanması tavsiye edilmez. Normal ve kuru saça sahip insanlar haftada 2 sefer kullanabilir.

Saça Nasıl Kullanılır?

Hindistan Cevizi Yağı normal şartlarda katı formda bir yağdır. Ancak sıcak havalarda sıvı forma geçer. İsterseniz elinize alıp biraz ısıtıp saçınıza kullanabilirsiniz. İsterseniz de kısık ateşte ısıtarak sıvı hale getirebilirsiniz. Yağları ısıttığınız zaman daha iyi bir şekilde saça nüfuz eder. İstersiniz farklı yağlarla da karıştırıp uygulayabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı