Otomobil Sahibi Olmak İsteyenlere İhale ile Ucuz Fırsatlar! 15 Bin TL'ye BMW Alabilirsiniz
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Otomobil Sahibi Olmak İsteyenlere İhale ile Ucuz Fırsatlar! 15 Bin TL’ye BMW Alabilirsiniz

GÜNCEL

22 Ocak 2021 Cuma 23:16:37

Otomobil Sahibi Olmak İsteyenlere İhale ile Ucuz Fırsatlar! 15 Bin TL’ye BMW Alabilirsiniz

Araba sahibi olmak isteyenler ikinci el otomobil fiyatlarına yoğunlaştı. Otomobil fiyatları düşecek mi vatandaşlar yakından takip ediyor. Ticaret Bakanlığı araç almak isteyen kişilere çok özel bir fırsat sunuyor. Her ay ikinci el otomobiller ihale ile satışa sunuluyor. Uygun bir fiyat ile satışa sunulan ikinci el otomobiller ihane ile satışa çıkartılıyor. Uygun fiyat ile satışa çıkarılan otomobiller için e-Devlet üzerinden e-İhale uygulamasına giriş sağlayarak ihaleye katılım sağlayabilirsiniz.

Piyasanın çok daha altında fiyatlara satılan araçlara ulaşmanız için olanak sağlayan sistemde belli aralıklar ile satış gerçekleştiriliyor ama bu defa çok daha fazla sayıda otomobilin satışa sunulduğu gözlemlendi. 2021 Ocak ayında araba şirketleri indirimli sıfır otomobil fiyatlarını duyurdu. Ticaret Bakanlığı ihale ile ikinci el araç satışı gerçekleştiriyor. 2021 Ocak ayında bir çok araç satışa sunuldu. Satışa sunulan otomobillerde Volkswagen, BMW, Hyundai marka otomobillerinde bulunduğu dikkat çekti. Hyundai otomobil 15.000 TL’den ihale ile satışa sunuldu.

Elektronik İhalenin (e-İhale) Amacı

4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve 5607 Sayılı kaçakçılıkla mücadele kanunu uyarınca tasfiyelik haline gelen eşyanın satışlarının elektronik ortama iletilerek satışlara katım sağlayan kişi sayısı ile rekabetin daha da yükseltilmesi ve bu suret ile tasfiyelik eşyadan sağlanan gelirlerin yükseltilmesi amaç edinilmiştir.

e-İhale’ye Giriş Yapmak

www.eihale.gov.tr adresi üzerinden, Üye ol butonu yardımı ile sisteme girişte kullanılacak olan kullanıcınızı oluşturarak e-İhale sistemini kullanabilirsiniz. E-Devlet kapısı üzerinden de T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş sağlanmaktadır.

– İhale başlangıç bedeli otomobiller için satışa temel bedelin %75’idir.
– İhaleye ilişkin koşullar okunarak satın alma işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca yalnızca şase ya da karoseri kalmış olan otomobilleri de alarak sıfır araç almak için hurda indirimi avantajı sağlanmaktadır.
– Beğenilen otomobilin espertiz raporuna bakmayı veya görme imkanı bulunuyorsa arabayı görmesinde yarar bulunuyor.

e-İhale Ne Demek?

E-İhale, Elektronik İhale ya da Online İhale Sitemi B2B alanında kullanılan bir satın alma seçeneğidir. Bir Alıcı şirketin ve ona mal ya dahizmet satışı gerçekleştirmek isteyen birden fazla şirketin bulunduğu durumlarda kullanılmaktadır. 600 binin üzerinde kullanıcısı olan e-İhale sistemiyle 2014 yılından bugüne kadar ülkemizde 26 bin 486 otomobil ve 13 bin 522 eşya satışı gerçekleşti.

Sisteme yönelik bilgi paylaşan Erenköy Tasfiye İşletme Müdürü Gülten Kılınç, “Ticaret Bakanlığı’na bağlı olarak Türkiye çapında Tasfiye İşletme Müdürlükleri olarak gümrükte kalan malların tasfiye ve satışını gerçekleştirmek üzere bütün malların eşya ve otomobillerin ekonomiye kazandırılmak için kurulmuş olan bir kuruluşuz. Gümrükte kalan tasfiyelik eşya ve otomobillerin en etkin ve erişilebilir boyutta gerçekleştirilecek bir modeldir e-İhale sistemi” diye konuştu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı