İşkur Müjdeyi Verdi! 45 67 100 Tl Harçlık E-devlette
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

İşkur Müjdeyi Verdi! 45 67 100 Tl Harçlık E-devlette

GÜNCEL

26 Ocak 2021 Salı 21:54:42

İşkur Müjdeyi Verdi! 45 67 100 Tl Harçlık E-devlette

İŞKUR da kendi resmi bünyesinde yayımladığı ilanlardan sonra on binlerce kişi iş buluyor. İŞKUR bünyesinde işbaşı eğitim programları yapmaktadır. Bu programlarda genç kesim hem yeni meslekler öğrenip aynı anda yeni işlere atılıyor. Bu anlamda hem para kazanılması sağlanıyor. İş başı eğitim programlarına katılım sağlayan gençler günlük ortalama 89,4 TL kazanmaktadır.

Bilişim sektöründe çalışan vatandaşlara 100 TL para alacaktır. Bu bağlamda İşkur bünyesinde çalışan öğrenci çalışanlara 2600 TL maaş alma imkânı sunulacaktır. İş arama imkânını vatandaşların ayağına getiren İŞKUR bu müjdeli haberi bünyesinde çalışacak elemanlara vermektedir. İŞKUR Türkiye‘nin gençlerinde de 2021 Yılında kolay iş bulmaları için iş bulma imkânını sağlayacaktır.

Bu kurslara 423 bin kişi geçen yıl katılmıştır. 2021 yılının gelmesi ile beraber İŞKUR bu senede kursların yapılma imkânını vatandaşlara sunacaktır. 2020 Yılında covid19 salgınının ülkemize gelmesi ile beraber birçok insan işsizlik ile karşı karşıya gelmiştir. Bu işsizliğe devletin en önemli kuruluşu olan İŞKUR oldukça destek olmuştur. Bir sene içerisinde on binlerce kişiye iş imkânı sunmuştur. Öğrencilerin bu dönemde işsizlik sorununa İŞKUR ilaç gibi gelmiştir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt geçen sene 423 bin kişiye iş imkânı sağlamı ve 2021 yılının gelmesi ile beraber yeni yılda da bu ivme oldukça yükselecek diye düşünüyoruz sözlerini iletti. İş arayan vatandaşlara programlar oldukça faydalı olacaktır. 2020 Yılında düzenlenmiş olan İŞKUR bünyesindeki mesleki eğitim kurslarında 87 bin kişi eğitim programlarında ise 336 bin kişi faydalanmaktadır.

Bu kişilerin %52 kişilik bir oranı kadın üyelerden oluşmaktadır. Yapılan araştırmalara göre kadın oranı bu durumda oldukça fazla orandadır. Gençler bu programları oldukça fazla kullanmaktadır. Burada bünyesinde katılımcıların %47’lik bir oranı 24 yaş altındaki kişilerden oluşmaktadır. Bu bağlamda bakacak olursak genç kesim bu uygulamalardan oldukça fazla yararlanmaktadır. Çoğu gen insanlar bu uygulamadan yararlanmaktadır.

İşkur’dan İş Bulabilir Miyim?

İŞKUR birçok iş skalasına sahip bir kuruluştur. Bu kuruluşta bütün alanlardan iş bulabilirsiniz. İnternet üzerinden kayıt yapmanız sizin için oldukça kolay olacaktır. İnternet üzerinden kendi özgeçmişinizi oluşturabilir. Bu özgeçmişe uygun işlerden faydalanabilirsiniz. İŞKUR bu bağlamda bünyesinde oldukça fazla iş kuruluşu barındırmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de en çok iş sağlayan kurum İŞKUR olmuştur. Maaşları oldukça iyidir. Devletin bir kurumu olduğu için İŞKUR üzerinden iş bulduğunuz takdirde maaşlarınız aksamadan yatacaktır. Bir sıkıntı ile kaşı karşıya gelinir ise size bu konuda İŞKUR oldukça destek olacaktır. Genel anlamda İŞKUR bünyesinde çalışan kişiler oldukça memnun bireylerdir.

Bunların yanı sıra İŞKUR bünyesinde birçok kurs barındırmaktadır. Bu kurslar tamamen sizlerin yararına olacak kurslardır. Hem iş bulmanızda kolaylık sağlayacak sertifikaları size vermektedir Bu sertifikalarda sizin işe alımınızda oldukça fazla katkı sağlayacaktır. Dil kurslarına gidebilirsiniz. Birçok farklı dili üst düzey hocalardan ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz yapılan araştırmalara göre ücretsiz kurs veren ve dil öğreten en nadir kurs türü olarak ülkemizde İŞKUR hizmet vermektedir.

Bu bağlamda sizde İŞKUR’a kayıt olarak iş hayatınızı en yükseğe taşıyabilirsiniz. İş bulmanızda da oldukça kolaylık sağlayacaktır. İŞKUR kurslarına ya da meslek öğrenmek adı altındaki programlara katılım sağlamak isteyen tüm kişiler İŞKUR’dan kayıt yaptırabilmektedirler. Kontenjanlar ile sınırlı tutulmaktadır. Her ilçede bulunan İŞKUR kurumuna giderek başvurularınızı yapabilir deneyimlerinizi arttırabilirsiniz. Cv üzerinde oldukça önemli bir yer edinen sertifikalara sizde sahip olabilmektesiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı