Bitkisel Yağlarla Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bitkisel Yağlarla Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

GÜNCEL

21 Ocak 2021 Perşembe 15:12:18

Bitkisel Yağlarla Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımında kozmetik ürünlerin yanı sıra doğanın gücünden de yararlanılmaktadır. Özellikle meyve ve bitki yağların saçların sağlıklarının desteklenmesinde, onarılmasında ve nemini geri kazanmasında bitkisel yağlarla saç bakımı yararlanılmaktadır.

Bitkisel yağlar ile saça bakım yapmak için saç tipinin hiçbir önemi bulunmamaktadır. Saçın problemine ya da kazanılmak istenilen özelliklere göre doğru yağların kullanılması önemli olmaktadır.

Bitkisel Yağlar Saç Bakımında nasıl kullanılır?

Bitkisel yağlar günümüzde saç bakımında sıklıkla kullanılmaktadır. Yağların saçlarda kullanım şekli ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki saç maskelerinin içerisine karıştırılması olmaktadır. Evde hazırlanan saç maskelerine uygun yağ eklenerek saç bakımın etkisinin katlanması sağlanmaktadır.

Bitkisel yağların bir diğer kullanımı ise direkt olarak uygulamak olmaktadır. Bazı bitkisel yağlar az miktarda saça direkt olarak uygulanmaktadır. Diğer bir yandan bazı yağlar tek başına kullanamazlar. Bu yağların taşıyıcı yağ ile karıştırılarak saçlara uygulanması gerekmektedir.

Bitkisel Yağların Saçlara Faydaları

Saçların problemlerine uygun olarak yağların kullanılması gerekmektedir. Bitkisel yağlarla saç bakımı hem kolay hem de kolay ulaşılabilir olmaktadır.

Argan Yağı

Yıpranmış saçların onarılmasında kullanılmaktadır. Uygulaması ise saç köklerine ve saç boylarına masaj yaparak uygulanması gerekmektedir. Daha sonrasında streç film ile saçların sarılması ve ılık havlu ile sarılarak 1 saat bekletilmesi gerekmektedir.

Kenevir Yağı

Saç kırıklarını onarma ve saçların daha hızlı uzamasını sağlama için bu yağdan faydalanılmaktadır. Haftada 2-3 kez uygulanması gereken bu yağ saçlara ve köklerine uygulanarak 1 saat bekletilmesi ve daha sonrasında yıkanması gerekmektedir. 4-6 hafta içerisinde ise sonuçlar alınmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı

Saçlarda hindistan cevizi yağının kullanılmasının birçok faydası bulunmaktadır. Bunların başında kepeklenmelerin azalması, saç köklerinde biriken kimyasalların uzaklaştırılması, saçların onarılması ve kırılmaların önlenmesini sağlamaktadır. Haftada 1 kere uygulanması yeterli olan hindistan cevizi yağı sonuçlarını 3-4 hafta içerisinde göstermektedir. Uygulaması ise saç köklerine ve saç boylarına 5-10 dakika boyunca masaj yapılması ve sonrasında da streçle sarılarak 1 saat beklenmesi gerekmektedir.

Jojoba Yağı

Bitkisel yağlarla saç bakımı sıklıkla kullanılan yağlardan birisi olmaktadır. Saçların nemlenmesini ve elektriklenmelerinin azalmasını sağlamaktadır. Saç derisine uygulanmaması gereken yağlardan olmaktadır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı