Bakan Selçuk'tan Öğretmenlere 2021 Müjdesi Geldi! Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bakan Selçuk’tan Öğretmenlere 2021 Müjdesi Geldi! Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak?

GÜNCEL

24 Ocak 2021 Pazar 15:43:44

Bakan Selçuk’tan Öğretmenlere 2021 Müjdesi Geldi! Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak?

Okulların kapalı olduğu şu dönemde öğretmenler arasında ek gelir, maaş zammı ve atama konuları sıklıkla konuşuluyor ancak eğitim öğretim pandemi sebebiyle tam anlamıyla işlemediği için bu sorular yanıtsız kalıyordu. Ancak beklenen müjde Bakan Ziya Selçuk’tan geldi.

2021

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de eğitim ve öğretimin temel taşı olan öğretmenlerimizin birçok sorunu var. Bu sorunları aslında çalışan öğretmenler ve atama bekleyen öğretmenler olarak ikiye ayırırsak çok daha iyi yapmış oluruz. Birçok atanamayan öğretmen var. Eğitim ve öğretimle yıllarını geçirmiş ancak halen atanamamış öğretmenler bu ülkenin kanayan yaralarından birisi.

ZİYA SELÇUK ÖĞRETMENLERİN İHTİYAÇLARINI BİLİYOR!

Atama Bekleyen öğretmenlerin genel olarak takip ettiği en önemli kurum Cumhurbaşkanlığı ve ona bağlı olan Milli Eğitim Bakanlığı. Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk aslında eğitim kökenli olduğu için öğretmenlerimizi en yakından anlayan ve eğitim sektörünü çok çok iyi bilen bir isim. Dolayısıyla siyasetçi olmadığı için hem devlet okullarının dertlerini, hem kolej ve özel okulların sorunlarını hem de devlet memuru ve özel okullarda olanların sorunlarını çok çok iyi biliyor ve yakından takip ediyor.

MÜJDE GELDİ GELİYOR!

Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde flaş bir açıklama yapan Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk yüzbinlerce atanamayan öğretmene müjdeli bir haber verdi. Aslında şuan atamanın gündemde olduğunu ancak pandemi sebebiyle henüz net bir tarih verilemeyeceğini belirtti. “Çok net bir tarih vermek mümkün değil ama çok uzun süreceğini sanmıyorum” diyen Bakan Selçuk’un bu sözleri öğretmenler tarafından büyük bir heyecan ve sevinçle karşılandı.

ATAMA DAĞILIMI NASIL OLACAK?

Öğretmen atama dağılımının ihtiyaçlara göre belirlendiğini söyleyen Bakan Selçuk, “Milli Eğitim Bakanlığı, kendi ihtiyaçlarını istatistiksel olarak ortaya koyduktan sonra bunu Maliye Bakanlığı ve ilgili kuruluşlarla görüşüyoruz” dedi.

SELÇUK: “SONRA BRANŞ DAĞILIMINI AÇIKLAYACAĞIZ”

Öğretmen atamalarıyla ilgili sürecin nasıl yürütüldüğünü anlatan Bakan Selçuk Selçuk şu sözlere yer verdi:

“Bizim ihtiyaçlarımızın ne kadar olduğuyla toplam kadro ihtiyacı belirleniyor. Daha sonra toplam kadronun ne şekilde dağıtılacağı görüşülüyor. Tabi bunun için bütçenin netleşmesi lazım. Şimdiye kadar Milli Eğitim Bakanlığı en yüksek kadroyu aldı. Yine öyle olacağı umudundayım. Bütçeyle ilgili bazı netleşmeler ortaya çıktığında bunu hangi branşta ne kadar atama olacağıyla ilgili görüşeceğiz. Önce toplam ne kadar atama olacağını sonra branş dağılımını açıklayacağız. Eğer bugün bu net olsa paylaşırdık”

ATAMA TAKVİMİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bakan Selçuk 2021 öğretmen atama takviminin kısa sürede netleşeceğini söyledi.

Selçuk, müzakerelerin sürdüğünü belirterek, “Kısa zamanda neticeleneceğini ümit ediyorum. Her sene değişen zamanlarda ilan ediliyor. Çok net bir tarih vermek mümkün değil ama çok uzun süreceğini sanmıyorum” dedi.

TÜRKİYE’DENİ ÖĞRETMENLERİN EN BÜYÜK SORUNLARINI ANLATAN ANKET SONUÇLARI

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı