Altın Fiyatları Yükselecek Mi? Çarpıcı Yorum!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Altın Fiyatları Yükselecek Mi? Çarpıcı Yorum!

GÜNCEL

12 Şubat 2021 Cuma 13:03:34

Altın Fiyatları Yükselecek Mi? Çarpıcı Yorum!

Korona virüs salgınının olumsuz getirileri ülkemizde de etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Salgın sürecinin etkilerini kontrol altına almak adına devlet tarafından alınan tedbirler çalkantılı ekonomik dengelerde de hissedilmişti. Devlet tarafından alınan tedbirler sokağa çıkma kısıtlamaları ve kimi kollarda faaliyet gösteren iş yerlerinin durdurulması olarak özetlenebilir.

Bu iş kollarında çalışan vatandaşlar ve iş yeri sahipleri alınan tedbirler gereği gelir kaybına uğramıştı. Bu noktada gelir kaybına uğrayan vatandaşlara destek olmak amacıyla da devlet tarafından bir dizi yardım kampanyaları sunulmuştu. Yapılan bu yardım kampanyalarıyla ekonomik anlamda rahat bir nefes alan vatandaşlar salgın sürecinin beklenenden uzun sürmesi ile birlikte uzun vadeli yatırımlara yönelmişti. Bu yatırımların başında da döviz ve altın gelmektedir. Ancak ekonomik dengelerin sürekli değişimi bu noktada da vatandaşları tedirgin etmektedir. Vatandaşlar altın fiyatları düşecek mi yoksa yükselecek mi diye sık sık araştırma yapma durumundadır. Altın fiyatlarında son durum tartışmaları vatandaşlar arasında yayılırken konu ile alakalı uzman görüşleri de yakından takip ediliyor.

Altın Fiyatlarında Son Durum

Bireysel yatırımcılar altın fiyatındaki düşüş nedeniyle üzüntü yaşarken bu durum düğün yapacaklar ve altın almak isteyenler tarafından sevinçle karşılanmıştı. Bu durum bireysel anlamda yeni yatırım yapmak isteyen vatandaşların gündemine şimdi altın alınır mı sorusunu getirdi. Konu ile alakalı çeşitli tartışma platformlarında ve forum sitelerinde tartışmalar sürerken beklenen tavsiyeler geldi. Çoğu merkezdeki kuyumcu dernek başkanları vatandaşlara altın alarak yatırım yapma çağrısında bulundu. Geçtiğimiz yıldaki rekor fiyatlardan sonra geldiğimiz noktada fiyatlarda ciddi bir düşüş yaşanıyor. Fiyatların düşmesi ile yatırımcılar üzülürken borcu olanlar soluğu kuyumcularda aldı. Bilirkişilerce yapılan açıklamalar değerlendirildiğinde fiyatların daha önce tarihi bir zirve yaptığı böyle bir düşüşün beklenmediği yönünde oldu. Söz konusu düşüşte yeni tip korona virüs ile mücadele kapsamında geliştirilen aşının da bir faktör olabileceği değerlendirildi. Ancak altında yaşanan düşüş kısa bir zaman sonra tekrar tersine dönebilir. Uzmanlar çeşitli sebepler dolayısı ile düşüşe geçen altın fiyatlarının birkaç ay sonra tekrar artışa geçeceğini söyledi. Uzmanlar ve yatırımcılar bu noktada altın almanın tam zamanı olduğunu ifade etti.

Altın Fiyatları Daha Düşer Mi?

Yatırım amacıyla altın almayı tercih eden vatandaşlar altının daha da düşüp düşmeyeceği konusunda araştırmalar yapmaya devam ediyor. Salgın döneminde birçok uzman altın yatırımının riskli olacağını söylerken birçoğu da uzun vadede kazanç getirisi olacağından bahsediyor. Vatandaşlar ise bu tartışmalara net bir cevap aramaya devam ediyor. Vatandaşların altın alma konusundaki araştırmaları devam ederken bilirkişiler tarafından yapılan açıklamalar altın fiyatlarının bu seviyenin daha da altına düşmeyeceği yönünde. Yatırım yapmak isteyenlerin ya da yapmış olanların sabırla beklemesi de gelen tavsiyeler arasında. Açıklamalar altından yeni rekor kırarak tepeye doğru hareketleneceği yönünde. Tüm bu açıklamalara rağmen vatandaşlar ise hala tatmin olmuş değil. Kimi vatandaşlar altın fiyatlarında artış beklerken kimi vatandaşlar ise düşüş bekliyor. Bu durumun ortaya çıkmasındaki temel sebep vatandaşların altın almalarının arkasında yatan sebeplerin farklı oluşu olarak değerlendirilebilir. Özellikle salgın döneminde bireysel yatırım yaparak uzun vadede kazanç elde etmek isteyen vatandaşlar ile birlikte bu dönemde düğün yapacak ya da düğüne katılacak olan vatandaşların yarattığı amaç farklılığı birçok vatandaşın da yanlış yönlendirilmesine sebep oluyor. Borçlu olan ya da düğün yapacak olan vatandaşlar altın fiyatlarında düşüş yaşanacağını iddia ederek konuyu çeşitli sosyal medya platformlarına taşıyınca buna karşılık olarak yatırım yapmak isteyenler de aynı platformda soluğu alıyor. Uzmanlar ise vatandaşları bu tartışmalardan ziyade bilirkişi raporlarına göre hareket etmeleri konusunda uyarıyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı