Geri Ödemesiz Olarak, 25 TL, 65 Ve 375 Bin TL Alabilirsiniz! Başvurular E-Devlet Üzerinden Alınıyor!

Geri Ödemesiz Olarak, 25 TL, 65 Ve 375 Bin TL Alabilirsiniz! Başvurular E-Devlet Üzerinden Alınıyor!
YAYIN TARİHİ: 13.01.2022 17:29:00

Bu sağlanan destek geri ödeme koşulu olmaksızın sunulmaktadır. Bu desteğe başvuranlar 25, 65, 375 Bin TL alabileceklerdir. Müraacatları hemen e- devlet üzerinden yapabilirsiniz. KOSGEB çok değişik alanlarda desteklerine devam ederken, İş fikri olan vatandaş için, Geleneksel girişimci uygulaması kapsamında, 65 bin TL destek sağlanmaktadır. Belirtilen bu girişimci uygulaması ile birlikte 375 bin TL'ye kadar destek sağlamaktadır.

Devlet destekleri devam ederken bir destekte kendi işini kurmayı amaçlayan gençler için geldi. Gençlere istihdam sağlamak amacıyla destekler veriliyor. Her yıl bu desteklerden yararlanarak binlerce vatandaş hayal ettikleri kendi işlerinin patronu oluyorlar. Özellikle son 3 yılda kendi işini kurmayı planlayan vatandaşın sayısı arttı. Bu kapsamda gençlere en büyük destek KOSGEB tarafından gelmeye devam ediyor. KOSGEB birçok meslek kolu için desteklerini sürdürüyor.DESTEĞİN DETAYLARI NELER?

Bu sağlanan destek geri ödeme şartı olmaksızın sunulmaktadır. Bu desteğe başvuranlar 5, 10, 25 Bin TL alabileceklerdir. Müraacatları anında e- devlet üzerinden yapabilirsiniz. 

KOSGEB DESTEKLERİ NELERDİR?

KOSGEB çok farklı alanlarda desteklerine devam ederken, İş fikri olan vatandaş için, Geleneksel girişimci programı kapsamnında, 65 bin tl destek sağlanmaktadır.

Belirtilen bu girişimci programı ile beraber 375 bin TL'ye kadar destek sağlamaktadır.

DESTEKLER HANGİ ALANLARDA VERİLECEK?


KOSGEB destekleri hayallere kavuşturmaya devam ediyor. Belirtilen 2 program için, kuruluş performans ve sertifika desteği verilmektedir. Ayrıca sunulan ileri girişimci programı için de makine- teçhizatyazılım ve danışmanlık desteği sağlanmaktadır. İŞTE DESTEKLER?

Kuruluş Desteği:
Sermaya şirketleri için 10 bin TL, gerçek kişi statüsündekilere de 5 Bin TL...

Performans Desteği: Bu destekte üst limit miktarı her peformans için 20 Bin tl olarak belirlenmiştir. 

2 Dönem için de 40 bin tl olarak sunulmaktadır.

Girişimci genç, kadın girişimci, engelli, gazi, 1. dereceden şehit yakınlarına ise ilave olarak 5'er bin lira verilmektedir.

Sertifika desteği: 5 bin TL olarak belirlenmiştir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR