Geri Ödeme 2024 Yılında Yapılacak! Faizsiz Destek Müjdesi Duyuruldu! 30 Bin TL ve 75 Bin TL...

Geri Ödeme 2024 Yılında Yapılacak! Faizsiz Destek Müjdesi Duyuruldu! 30 Bin TL ve 75 Bin TL...
YAYIN TARİHİ: 9.07.2021 23:29:00

Faizsiz destek nedir? Kimler yararlanabilecek? Ödemeler ne zaman başlayacak?

Destekler Sürüyor. Faizsiz kredi müjdesi geldi. Yapılan açıklamaya göre, küçük işletmelere ve teknoloji tabanlı girişimler için 30 bin TL'den başlayan faizsiz fırsat desteğinde son güne girildiği duyuruldu. Girişimcilere yapılan destekler ve ödemeler devam etmektedir. Türkiye'de pek çok kişi kendi işini kurma hayali kuruyor ve bunun için çabalıyor.

Bu kapsamda mevcut işletmeler de sunulan çeşitli destek fırsatlarını merak ederek yakından takip ediyor. Bu durumda da sunulan fırsatlar iş hayallerini hayata geçirmek adına hibe destekleri ile kolayca hayata geçiriliyor. Hükümet tarafından destekler devam ederken, pandemiden etkilenen küçük işletmelere ve teknoloji tabanlı girişimlere destek artarak yapılmaya devam ediyor.

DESTEKLER DEVAM EDİYOR!

Faizsiz destek müjdesinin gelmesinin ardından araştırmalar sürdürülüyor. Destek sayesinde isteyenlere hızlıca 30 bin TL verilmektedir. Bu destek ile beraber kendi işini kurarak rahat bir şekilde ticarete atılmak isteyenlerin sayılarıda gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Aynı zamanda Türkiye'de girişimciler için, işletmesi olanlara pek çok destekler sağlanmaktadır.

MİKROYA 30 BİN VERİLİYOR,  KÜÇÜK İŞLETMEYE 75 BİN TL VERİLİYOR!

Korona virüs pandemi sürecinden etkilenen işletmelere destek sağlamak amacıyla, Hızlı Destek Programı'na başvuru için son 3 güne girildiği açıklaması yapıldı. Bu destekle beraber mikro ölçekli işletmeler için 30 bin TL, küçük işletmeler için de 75 bin TL'ye kadar faizsiz destek sağlanacağı açıklaması yapıldı.

Devreye alınan bu destekle beraber mikro ve küçük işletmeler ile 2017 ve sonrasında kurulmuş olan imalat, bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge sektöründe olmak üzere yenilikçi genç işletmeler için 'Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı' kapsamında sermaye desteği sağlanacağı açıklaması yapıldı.


Bu destekte ödemeler 3 taksit olarak yapılacak. Ayrıca her ödemeden önce, resmi kayıtlara bakılarak işletmenin aktif olduğuna bakılarak ve istihdamını Mart 2020'deki seviyede muhafaza ediyor olduğu kontrolu de sağlanacaktır.

İşletmelere sağlanacak olan geri ödemeli destekte üst limiti; mikro işletmeler için aylık 10 bin TL olacak şekilde, 3 ay karşılığında toplam azami 30.000 TL, yine verilecek olan bu destek küçük işletmeler için de aylık 25.000 TL olmak üzere, 3 ay karşılığında toplam azami 75.000 TL olarak belirlenmiştir.

Sağlanacak olan bu fırsattan işletmeler, bu destek programından faizsiz, geri ödemeli ve teminatsız olarak yararlanabileceklerdir. Ayrıca yenilikçi genç işletmeler içinde 25.000 TL'ye kadar ilave destek verileceği açıklaması yapılmıştır.

GERİ ÖDEMELER İSE 2024'TE BAŞLAYACAK!

Devreye alınan bu destek MİKRO işletmelere 3 ay 30.000 TL'ye kadar, küçük işletmeler için  de yine 3 ay 75.000 TL'ye kadar destek sağlanacağı açıklanmıştır.

İŞLETMELER, bu destek programından faizsiz, geri ödemeli ve teminatsız yararlanacak.

Verilecek olan bu DESTEĞİN geri ödemesi 2024 yılında başlayacağı açıklanmıştır.

Bu desteğe İŞLETMELER e-Devlet üzerinden çevrim içi olarak başvuruda bulunabileceklerdir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER