Garanti BBVA Yeşil Ticari Kredi Ürünü Kampanyası ile Karşınızda! Uygun Faiz Oranları, Masraf Yok!

Garanti BBVA Yeşil Ticari Kredi Ürünü Kampanyası ile Karşınızda! Uygun Faiz Oranları, Masraf Yok!
YAYIN TARİHİ: 11.06.2021 13:10:00

Garanti BBVA yeşil ticari kredi nedir? Garanti BBVA yeşil ticari krediden kimler yararlanabilecek? Kredi hakkında detaylar nelerdir?

Garanti BBVA tarafından  yeni bir kredi hayata geçirildi. Garanti BBVA bu yeni ürün ile, enerji kimlik belgesine sahip bina yapıp satanlar için yeşil ticari kredi ürününü hayata geçirmiştir. Garanti BBAV Yeşil ticari krediden yararlanmak için belirlenen şartlara uygun olmak gerekmektedir. Yeşil ticari kredinin detayları nelerdir?

YEŞİL TİCARİ KREDİDEN KİMLER YARARLANABİLECEK?

Garanti BBVA A veya B sınıfı enerji kimlik belgesine sahip olan yapsatçılar, bankadan sunulan uygun faiz oranlarıyla, masrafsız ve komisyonsuz bu kredi ürününden yararlanabileceklerdir. Bu üründe Yapsatçılar tarafından inşa edilmiş olan A veya B sınıfı enerji kimlik belgesine sahip konutları alanlar için de 2017’den bu zamana sunulan Yeşil Mortgage kredisini avantajlı şekilde kullanabileceklerdir.

KOBİLERE YÖNELİK İLK YEŞİL TİCARİ KREDİ ÜRÜNÜZÜMÜZÜ SUNUYORUZ!


Garanti BBVA tarafından yeşil ticari kredi ile ilgili bilgi veren Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Kaya tarafından şu ifadelere yer verildi; “Garanti BBVA olarak, her ürünümüzün sürdürülebilir finansa yönelik olmasını önemsiyoruz. Bu kapsamda 15 yıldır sürdürülebilir finans konusunda hayata geçirdiğimiz pek çok yenilikçi ürüne bir yenisini daha ekleyerek, yapsatçı KOBİ’lere yönelik ilk yeşil ticari kredi ürünümüzü sunmaya başladık. Günümüzde bina yaparken herkesin enerji kimlik belgesi alma zorunluluğu bulunuyor. Ancak A veya B sınıfa göre inşa edilen binaların çevreci özellikleri daha yüksek ve daha sürdürülebilir oluyor.

Biz de yapsatçı KOBİ’lere yönelik hayata geçirdiğimiz yeşil ticari kredi ürünümüzle A veya B sınıfında bina inşa edenlere avantaj sunarak daha sürdürülebilir konutların üretilmesine destek olmayı ve bu konudaki farkındalığın artmasını amaçlıyoruz. Yapsatçıların inşaat için gerekli finansmanı avantajlı koşullarda kullanmasını sağlarken bu krediyle üretilen konutların satışı için de halihazırda sunduğumuz Yeşil Mortgage ürünümüzün kullanılmasını sağlayacağız. Bu sayede yapsatçılarımıza yaparken de satarken de avantaj sağlayarak bütünsel bir destek sunuyoruz. Banka olarak, önümüzdeki yıllarda yeşil kredi ürünümüzle ülkemizdeki sürdürülebilir binaların artmasına katkıda bulunmaktan ve daha çok kişinin A veya B sınıfı enerji kimlik belgesine sahip binalarda yaşamasından büyük mutluluk duyacağız.” açıklamasında bulundu.

YÜZDE 50 İNDİRİM SAĞLAYACAĞIZ!

Konu ile ilgili olarak bir açıklamada, Garanti BBVA Mortgage Genel Müdürü Şatana tarafından ise “Garanti BBVA Mortgage olarak, Türkiye’nin kentsel dönüşüm, enerji verimliliği ve yeşil bina konularında bilinçlendirilmesine önemli katkılarda bulunuyoruz. 2017 yılında hayata geçirdiğimiz Yeşil Mortgage ürünümüzle, enerji verimliliği yüksek binalara bugüne kadar 1.2 milyar TL’nin üzerinde kaynak sağladık. Bu bilinç çerçevesinde büyük bir fırsat olarak gördüğümüz enerji verimliliği yüksek binaları kapsayan projelere fazlasıyla önem veriyoruz.

Bu binaları geliştiren firmalarımızı da destekleyecek ürünümüzle konunun daha geniş çaplı ele alınarak gelişmesine destek olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu ürünle yeşil konut üreten firmaların yanında olurken, yeşil konut alan müşterilere de avantaj sağlamaya devam edeceğiz. Müşterilerimize avantajlı faiz oranlarıyla konut kredisi sunarken, tahsis masrafında da %50 indirim sağlayacağız.” açıklamasında bulundu.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER