Gamze Özçelik’ten Şeyma Subaşı’na Anlamlı Cevap: Bu Çocuklar En İyisini Hak Etmiyor Muydu?

Gamze Özçelik’ten Şeyma Subaşı’na Anlamlı Cevap: Bu Çocuklar En İyisini Hak Etmiyor Muydu?
YAYIN TARİHİ: 22.04.2021 10:32:00

Yardıma muhtaç pek çok insana kucak açan Gamze Özçelik, Şeyma Subaşı’nın, sevgilisinin kendisi için uçak kiralayıp, "En iyisini hak ediyorum" açıklamasına Afrika'daki çocuklar üzerinden göndermede bulundu.

Umuda Koşanlar Derneği’nde yaptığı çalışmalarla takdir doplayan  Gamze Özçelik, Şeyma Subaşı'nın sevgilisi Mohammed Alsaloussi'nin uçak kiralamasının ardından Subaşı'nın, "En iyisini hak ediyorum" açıklamasına Instagram hesabından Afrika'daki çocukların fotoğraflarını paylaşarak göndermede bulundu.

“BU ÇOCUKLAR EN ÖZEL DEĞİL MİYDİ?”

Kurduğu dernekle yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Gamze Özçelik, Instagram hesabından Afrika'daki çocukların fotoğraflarını paylaşarak "Peki dünyanın dört bir köşesinde savaş, taciz, açlık, sefalet ve yetimlikle baş etmeye çalışan bu çocuklar en iyisini hak etmiyor muydu? Onlar en özel değil miydi?" notunu yazdı.
“YOKLUK DA VARLIK DA BÜYÜK SINAV”


Sosyal medyada gösterişli paylaşım yapanlara da seslenen Özçelik, "Malınızı, mülkünüzü, yemeklerinizi, kıyafetlerinizi ve tatillerinizi paylaşıp durmayın. Bu canların yarasına basmayın. Bu dünyada yokluk sınav, varlık daha da büyük sınav. Dünya böyle bir yer değil. O yüzden de fani... En kötü görünenin arkasında binbir güzellik gizli olabilir. Hakikat herkese görünmez" ifadelerine yer verdi.
Özçelik sözlerine; "Allah hepimize sahip olduğumuz sağlığı, varlığı, enerjiyi; O'nun ilmi ile hayırda harcamaya nasip etsin. Bu dünyada yokluk büyük sınav, varlık daha da büyük sınav..." diyerek devam etti.


NE OLMUŞTU?

Şeyma Subaşı, Mısırlı iş insanı sevgilisi Mohammed Alsaloussi ile evleneceğini açıkladıktan sonra ailesiyle tanıştırmış ve ardından da Bali'ye tatile gitmişti. Denizin ve güneşin tadını çıkaran çift, ülkeden ayrılmak için özel jet bulamayınca Alsaloussi, uçak kapatmıştı.
Alsaloussi'nin bu jestini takipçileriyle paylaşan Subaşı, "Özel jet bulamayınca tüm uçağı bizim için rezerve etti" ifadelerini kullanmıştı. Şeyma Subaşı'na yapılan bu jest sosyal medyada gündem olmuştu.

Hakkında çok sayıda tweet atılan Şeyma Subaşı, kendisine gelen eleştirilere; "Her zaman en iyisini hak ettiğimi biliyordum! Çok değerliyim, çok özelim ama her şeyden önce ailemden iyi bir eğitim aldım. İyi bir insan olmamı tavsiye ettiler. Tanrı bana en iyisini verdi. Seni çok seviyorum Meedo! 'Harika bir adam nasıl olmalı?' diye bir kitap yazmalısın" sözleriyle yanıt vermişti.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER