Fişek Gibi Fırlayıp 2022'de Bitcoin'i Geçecek Diyen Ünlü Analist Altcoin Tahminlerini Bugün Duyurdu

Fişek Gibi Fırlayıp 2022'de Bitcoin'i Geçecek Diyen Ünlü Analist Altcoin Tahminlerini Bugün Duyurdu
YAYIN TARİHİ: 25.12.2021 17:20:00

2021 senesi içinde kripto para piyasalarında dalgalı fiyatlamalar hakim oldu. Analistlerden 2022 senesi kripto para tahminleri gelmeye başladı. 2022 senesi Bitcoin ve altcoin tahminleri...

Kripto para piyasaları 2021 senesinde dalgalı bir fiyatla yatırımcıları olabildiğince zorlu bir durumda bıraktı. Bu bağlamda kripto para piyasasında doğru yatırım yapanlar olağanüstü kazançlar elde edebildiler. Yıl amacıyla da Bitcoin ile Ethereum rekor civarlara ulaşırken birtakım altcoinler de yüksek kazanç verdiler. 2022 senesi amacıyla ise analistler şuandan tahminlerini bildirime başladılar. 2022'de Bitcoin ne kadar olacak? 2022 senesinde hangi altcoinler yüksek kazanç getirecek?

2022 YILI KRİPTO PARA TAHMİNLERİ!


Kripto para analisti Mike Ermolaev doğrultusundan 2022 tahminleri yapıldı. Ünlü analist ön görülerine Bitcoin değerlendirmesi ile başlayarak, "Bitcoin tahmin edilenin aksine 2021 senesinde geleneksel varlıklara göre çok daha iyi bir performans gösterdi.2021 senesine Bitcoin 29 bin Dolar civarında başladı. Şu anda ise değerini yüzde 50 oranında arttırmış görüyoruz. Yüzde 50 kazanç gerçekleştiren geleneksel varlık yok. Hatta bu kazanca yaklaşan rastgele bir yatırım aracı da yok." dedi.BİTCOİN'İ GÖLGEDE BIRAKACAK ALTCOİN'LER 

2022 senesi sonu gelmeden Bitcoin amacıyla ayı piyasasının etkili olmayacağını ifade eden Mike Ermolaev, "Kripto para piyasalarını derinden etkileyecek ilerlemelere odaklanmak gerekiyor. Kripto paralar ile ilgili düzenlemeler, borsa performansları, küresel ekonomik büyüme ve FED faiz artırımları 2022 senesinde kripto paraların kaderini belirleyecek. 2022'de Ethereum'un Bitcoin'den ayrılması yüksek bir ihtimal. Hatta beklediğimizden bile erken gerçekleşebilir. Ethereum geniş kullanım alanlarına sahip ve pazara payını da aynı tarafta arttırıp Bitcoin'e alan okuyabilir." ifadelerini kullandı. 

2022'de yıldızı parlayacak altcoinleri aktaran Mike Ermolaev, "2021 senesinde MATIC yüzde 11.556 oranında değer kazanarak dört nala koştu. Yıllık bazda hem Bitcoin'i hem de Ethereum'u geride bıraktı. MATIC 2022 senesinde değerini arttırmayı sürdürecektir. Yüksek değer artışı potansiyeline sahip bir diğer altcoin ise Solana olacak. Dolana 500 milyon token arzına sahipken bunun yarısından biraz çoğu piyasada dolaşımda. Geri kalan kısım ise proje kurucuları doğrultusundan denetim ediliyor. Sağlam bir yapısı olan Solana rekor değer artışları ile gündeme gelebilir. Hem de LUNA amacıyla de yüksek değer artışı potansiyeli görüyorum. Aynı şekilde AVAX da yıldızı parlayacak kripto paralar içinde yer almaya devam edecektir." şeklinde belirtti.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR