Yeni Sistem! Vakıfbank Halkbank Ve Ziraat Bankası Ortak Kararı
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Yeni Sistem! Vakıfbank Halkbank Ve Ziraat Bankası Ortak Kararı

FİNANS

6 Şubat 2021 Cumartesi 12:15:37

Yeni Sistem! Vakıfbank Halkbank Ve Ziraat Bankası Ortak Kararı

Pandemi dönemlerine girilmesinin ardından insan sağlığını korumak adına birçok tedbirler alınmıştır. Alınan bu tedbirler virüs yayılım hızını yavaşlatırken ekonominin de oldukça durağan noktasına gelmesini sağlamıştır. Bu konuda devlet yetkilileri kollarını sıvayarak ellerinden geleni yapmaya başlamışlardır.

Bu kapsamda kamu bankaları da oldukça kolay avantajlara yer vermiştir. Ödemeler krediler kapsamında sağlanan kolaylıklar sayesinde vatandaşların yanında yer almıştır. Bu kapsamda sağlanan avantajları sıralamak gerekirsek şöyle bir yol izlememiz oldukça mümkündür;

 • Kredi kullanan vatandaşların borçlarında erteleme,
 • Kredi faiz oranlarında yer alan değişimler,
 • Anında nakit ihtiyacını karşılayan kredi imkânları,
 • Ekonomi desteği sayesinde yeniden canlandırılması adına yapılan avantajlar olarak belirlenmektedir.

Yukarıda yer alan maddeler içerisinde kamu bankaları oldukça büyük bir ilerleme kaydetmesinin ardından yeni düzenleme ile birçok vatandaşın ilgi odağı olmuştur. Yer verilen yeni sistemleri açıklamasında hemen hemen aynı sonuçlar elde etmektedir. Bununla beraber senelik bazında değerlendirmelerde ciddi rakamların tasarruf edeceği de ön görülmektedir.

Beklenen Karar Geldi!

Kamu Bankaları her kapsamda bir öğretmen niteliğinde öncülük etmeye devam etmektedir. Öyle ki yer alan sistemler ve tercih edilen seçenekler sayesinde vatandaşların her ihtiyacında yer almaktadır. Yer verilen bu açıklamalarda kamu bankaları arasında yer alan;

 • Halbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Vakıfbank yer alan isimlerden bir tanesi olmaktadır.

Kamu bankaları kapsamında alınan kararlar ile beraber ortak bankamatik olan belirli bankalar yer almaktadır. Sadece açıklanan bu bankaları kapsamadığı gibi de belirli bir sınır koyulmamaktadır. Bu bankaların isimleri ise şu şekilde belirtilmektedir;

 • Ziraat Katılım,
 • Vakıf Katılım,
 • PTT Bank,
 • Emlak Katılım ortak ATM içerisinde sayılmaktadır.

Vatandaşlar para çekmek ya da yatırmak adına fazlasıyla ATM arayışlarına girmektedirler. Öyle ki yer alan sistemler kapsamında da ATM ortak noktaları fazlasıyla uzakta yer almaktadır. Bununla beraber bu ortak ATM işlemleri sayesinde dilediğiniz an işlemlerini de halletmeniz mümkündür.

Ancak birçok vatandaş bu bankaların kullanımlarını pek fazlasıyla sağlamaktadır. Öyle ki yer alan sistemlerde işlem ücreti kesintisinden dolayı kimi insanlar istediklerini gerçekleştirememektedir. Yeni atılan adımlar sayesinde bu hususların da üzerinde durularak sıkı bir çözüm yoluna giriş sağlanmıştır.

Tasarruf Oranında Artış Olması Beklenmektedir!

Kamu bankalarında ortak ATM kararından sonra maddi kapsamda büyük bir rahatlık olacağı ise ön görülen durumlardan biri olmaktadır. Öyle ki yer alan sistemler içerisinde yapılan düzenlemeler sayesinde yıllık artış oranında da değişiklik yapılacağı ön görülmektedir.

Yapılan yenilikler kapsamında hızlı bir şekilde artış olacağı gözlenmesi projenin artılarından biri olarak sayılmaktadır. Öyle ki yer alan çalışmalar kapsamında değerinde olması gerekenden daha fazla olacağı ise ön görülen bazı maddelerden bir tanesidir.

Proje Ne Zaman Yürürlükte Olacak!

Proje kapsamında yapılan yeniliklerin daha henüz ne zaman hayata geçirileceği bilinmemektedir. Bununla beraber ileri dönemlerde nasıl bir yol izleneceğine dair de çalışmalar da hala devam etmektedir. Bunun yanı sıra her geçen gün artan kullanımlar ve bankalara olan taleplerde bunlar arasında yer almaktadır.

Pandemi dönemlerinde sonra yapılan bütün yardımların yanı sıra bu proje oldukça büyük bir etki yaratacaktır. Nasıl olacağına dair resmi kurumların detaylı açıklamaları beklenirken yer alan merak da oldukça fazlasıyla artar. Sebebi ise bu sayede yatırım işlemlerinde ATM arama derdinin de olmaması olmaktadır. Aynı zamanda yeni atılan adımlardan bir tanesi de fiziki bankalar kapsamında çalışmaların ATM yönünden artacağı ise merak edilen konulardan biri olmaktadır. Şimdi ise tüm gözler resmi kurumlar tarafından yapılacak olan açıklamaya çevrilmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı