Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Garanti Bankası Kredi Notu Sıfır Olanlara Kredi Verecek!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Garanti Bankası Kredi Notu Sıfır Olanlara Kredi Verecek!

FİNANS

5 Şubat 2021 Cuma 11:56:26

Son Güncelleme: 05/02/2021 11:56:51

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Garanti Bankası Kredi Notu Sıfır Olanlara Kredi Verecek!

Bankaların kredi kampanyaları döneme göre değişim gösterebilmektedir. Bu neden yüzünden kredi ihtiyacı olanların her daim en güncel olan kampanyaları takip etmeleri önerilmektedir.

Bu bağlamda salgın çerçevesinde;

 • Temel ihtiyaç kredileri,
 • Acil nakit kredileri,
 • Taşıt ve konut kredileri alternatif faiz oranlarından verilmiştir.

Salgın devam ettiği için kredi olanakları da devam etmektedir. Bu alanda merak edilen pek çok konu vardır. Normalde kredi notu sıfır olan vatandaşlar için sınırlı kredi tanımlamaları gerçekleştirilmektedir. Geçtiğimiz günlerde bankalardan gelen açıklamalar bu durumun değişmesine neden olmuştur.

Kredi Notu Sıfır Olanlara 50.000 TL’ye Kadar Kredi

Kredi notu sıfır olanlara kredi avantajı tüm bankalar tarafından verilmemektedir. Ancak salgın şartları yüzünden ismi sayılmayacak olan bankaların da kısa süre içerisinde açıklama yapması beklenmektedir. Bu sayede vatandaşların ekonomik durumları düzelmiş olacaktır. Vatandaşın nakit ihtiyacının giderilmesi genel ekonomide canlılık artısını da getirecektir. Resmi internet sitelerinde kredi kampanyasını duyuran bankalar;

 • Garanti Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Ziraat Bankası şeklindedir.

Bankaların kredi olanaklarını duyurmuş olması demek kredi olanaklarının devamlı olması demek değildir. Bu neden yüzünden kredi almak isteyenlerin başvuru sürelerine dikkat etmeleri gerekecektir. Başvuru süresinin dolmasının ardından kredi olanaklarından istifade edilmesi mümkün olmayacaktır. Süreler de başvuru sistemleri de bankaların resmi internet siteleri üzerinden açıklanmaktadır.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Garanti Bankası kredi kampanyaları sayesinde vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarını büyük oranda çözümlemektedir. Banka “İlk Kredim” şeklinde yeni bir kampanyaya imza atmıştır. İmza atılan bu kampanya sayesinde daha önce herhangi bir kredi kullanmamış olanlar da rahatlıkla kredi temin edebilecektir. Kredi başvuruları sırasında bankadan;

 • Kimlik belge kontrolü,
 • Gelir belge kontrolü,
 • En az 3 aylık bir sigorta geçmişi olma gerekliliği gibi şartlar istenebilmektedir.

Banka bu sayede hem kendini garantiye almış olmaktadır hem de kredi çekecek olanlara yardımcı olmaktadır. Verilecek olan kredide rakamlar ise 50 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu sayede daha önce kredi çekmeyenler ya da işe yeni başlayanlar nakit ihtiyaçlarını giderebilecektir. Bahsedilen kampanya genellikle yatırım yapmak isteyenlerce kullanılmaktadır.

Vakıfbank Kredi Başvurusu

Daha önce kredi kullanmamış olanlar ya da kredi notu sıfır olanlar kredi teminlerinde sorun yaşamaktadır. Vakıfbank kredi paketleri bu tür kimselerin yaşamış oldukları sorunları ortadan kaldırmaktadır. Zira bankadan;

 • 50 bin TL’ye kadar,
 • 60 ay vade üzerinden kredi temin edilmesi mümkündür.

Kredi alımları için bir başvuru süreci işlemektedir. Banka özellikle salgın kapsamında kredilere olumlu yanıt vermeye çalışmaktadır. Fakat kredi alımı için devam eden bir işte çalışmak gerekmektedir. Diğer türlü krediden olumlu yanıt alabilme ihtimali aşağı çekilmiş olacaktır. Banka, kredi paket tanımlamalarında kişilerin sigorta geçmişlerinin en az 12 ay olup olmadığını da kontrol etmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası 50 bin TL kredi olanaklarını vatandaşların kullanabilmesi için aktif hale getirmiştir. Kredi notunun sıfır olanların da krediden istifade edebileceklerinden söz edilmektedir. ancak bu durum bankanın özel şartlarının olmadığı şeklinde yorumlanmamalıdır. Zira kredi olanaklarından yararlanmak isteyenlerin;

 • 18 yaşından büyük olmaları,
 • Minimum altı ay süredir aynı işyerinde çalışmaları,
 • Sigortalı olmaları gerekmektedir.

Şartlar zaman içerisinde değişim gösterebilmektedir. Başvuru yöntemleri ise uzun zamandan bu yana aynı alternatifleri içermektedir. Dileyen vatandaşlar bankanın mobil uygulamasından ya da internet sitesinden kredi başvurularını iletebilmektedir. Bu tür sistemleri kullanmak isteyemeyenler ise doğrudan şubeye gitmelidir. Herhangi biri Ziraat Bankası şubesi üzerinden istenen krediye başvurulması mümkündür.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı