Vakıfbank SMS ile Duyurdu! Hesabı Olanları İlgilendiriyor
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Vakıfbank SMS ile Duyurdu! Hesabı Olanları İlgilendiriyor

FİNANS

7 Şubat 2021 Pazar 17:28:29

Son Güncelleme: 07/02/2021 17:28:19

Vakıfbank SMS ile Duyurdu! Hesabı Olanları İlgilendiriyor

Vakıfbank tüm müşterilerine SMS ile bilgilendirme yaparak yeni kararını bildirdi. Vakıfbank’ta hesabı olan herkesi ilgilendiren bu duyuru yeni faiz oranları ile alakalı. Buna göre Vakıfbank tarafından yapılan duyuruda Ek hesap faizi (aylık olarak) yüzde 1,79’dan 1,89’a gecikme faizi ise 2,09’dan 2,19’a yükseltildi. Vakıfbank tarafından yapılan duyuruya göre faiz oranlarındaki değişiklik 25 Şubattan itibaren geçerli olacak.

Son dönemlerde tüm bankalar aldıkları yeni faiz kararları ile müşterilerini bilgilendirmeye devam ederken, Vakıfbank müşterilerini SMS yolu ile bilgilendirdi. 25 Şubat itibari ile geçerli olacak faiz oranları yüzde 10 oranında artışla işlemeye devam edecek. Bu bilgilendirmenin ardından çeşitli kredilerinde faiz oranlarında değişiklik olması beklenirken kredi çekme düşüncesindeki vatandaşlarda yükselen faiz oranlarından etkilenmemek için Vakıfbank şubelerine akın ettiler. Pandemi sebebi ile esnek çalışma modeline geçerek, çalışma saatlerinde değişiklik yapan Vakıfbank esnek çalışma saatleri ise şu şekilde. Sabah 09.30 ile öğlen saat 12.30, Öğleden sonra 13.30 ile akşam saat 16:00 arasında hizmet vermektedir.

Tüm Kamu Bankalarının Faiz Oranları Değişti

Yeni yıl ile birlikte tüm bankalarda faiz oranlarında değişikliğe gitmeye devam ederken bir diğer duyuruda Ziraat Bankası tarafından müşterilerine duyuruldu. Ziraat Bankası tarafından yapılan resmi açıklamada faiz oranlarının arttığı görüldü. Bu kapsamda yapılan faiz değişiklikleri ise 1,46 olan aylık nakdi faiz oranı 1,89’a yükselirken, 1,76 olan gecikme faizi de 2,19’a yükseldi. Vakıfbank tarafında olduğu gibi tüm Ziraat Bankası müşterileri de SMS yolu ile yani faiz oranları hakkında bilgilendirildi.

Ziraat bankası tarafından yapılan bilgilendirme metni içerisinde, yeni faiz oranlarının hangi tarihten itibaren geçerli olacağı da belirtildi. Buna göre Ziraat Bankası tarafından açıklanan yeni faiz oranları 24 Şubat itibari ile geçerli olacak. 24 Şubattan sonra yürürlüğe girecek olan yeni faiz oranlarından etkilenmemek için bankaya gitmek isteyenler için Ziraat Bankası esnek çalışma saatleri sabah 09:00 öğlen 12:30 ile Öğleden sonra 13:30 akşam 16:00 arası hizmet vermeye devam ediyor.

Tüm Bankalarda En Düşük Faiz Oranları

Hayatımıza 2020 yılında giren ve hala daha etkilerini devam ettiren Korona Virüs salgını sebebi ile pek çok vatandaş işletmelerine ve kedilerine destek amaçlı ihtiyaç kredisi çekme yoluna başvurdu. Bu durumda en düşük faizli bankalar arasında ING Bank ve Türkiye İş Bankası yer almaktadır. Buna göre ihtiyaç kredisi için ING Bank faiz oranları 1,49 iken Türkiye İş Bankası faiz oranı ise 1,50 olarak açıklandı. Pandemi döneminde oldukça zor zamanlar geçiren vatandaşlara destek amaçlı düşük faiz oranları ile ön plana çıkan bankalar müşterilerine düşük faiz oranları ile ihtiyaç kredisi çekme imkânı sunuyor.

Ayrıca Vakıfbank tarafından milyonlarca insanı ilgilendiren bir fırsatta vatandaşların hizmetine sunuldu. Sunulan bu hizmet ise Vakıfbank tarafından oluşturulan kredi paketi olarak duyuruldu. Vakıfbank tarafından oluşturulan bu kredi paketi firmalara yönelik bir paket olarak ön plana çıkıyor. Vakıfbank yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, milyonlarca işletme için ‘üretimlere ve yatırımlara ara verilmesini istemiyoruz’ ibaresi dikkat çekti.

Son açıklanan kredi paketinin en önemli özelliği ise Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının politika faiz oranına bağlı olarak faiz oranlarının belirlenmesidir. Bu kapsamda salgın boyunca ayakta kalmaya dayanmış ve bir hayli yorgun düşmüş işletmeler rahat birer nefes alacaklar. Ayrıca Vakıfbank tarafından uygulanan bu faiz oranı daha önce hiçbir banka tarafından uygulanmamıştı. Bu sebeple de tarihte bir ilki başarmış olan Vakıfbank bu pakette ayrıca 12 aydan 72 aya kadar vade imkanı sağlıyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı