Vadeli Mevduat Faiz Oranları Fırladı! 32 Günlük Mevduat Faizleri En Yüksek Hangi Bankada
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Vadeli Mevduat Faiz Oranları Fırladı! 32 Günlük Mevduat Faizleri En Yüksek Hangi Bankada

FİNANS

30 Ocak 2021 Cumartesi 22:07:46

Vadeli Mevduat Faiz Oranları Fırladı! 32 Günlük Mevduat Faizleri En Yüksek Hangi Bankada

Son dönemlerde internetin de yaygınlaşmasıyla hemen hemen herkesin en az bir kere duymuş olduğu mevduat hesapları günümüzde farklı yatırım kaynakları olarak kullanılmaya devam ediyor. Bankalarda hesap açarak yatırım yapmak isteyen kişiler içinde bankalar çeşitli kampanyalar sunuyor. Buna göre mevduat faiz oranları da bankalar dâhilinde sürekli değişiklik göstermektedir.

Bu kapsamda da vatandaşların en çok araştırma içerisine girdikleri konuların başında ise mevduat hesaplarının faizlerinin yükselip yükselmeyeceği oluyor. Yüksek mevduat hesabı faizleri vatandaşların oldukça dikkatini çeken konuların başında yer alırken bankaların günlük faiz oranları da yavaş yavaş açıklanıyor.

Özellikle pandemi süresi içerisinde gerçekleşen ekonomik daralmalar vatandaşlara bankalarının mevduat hesaplarında bulunan paralarını çekmeye itiyor. Bu nedenle de bankalar oldukça cazip fırsatlar sunarak vatandaşların dikkatini çekmeyi başarıyor. Geçtiğimiz dönemlerde vatandaşlar için bankalarında bulunan mevduat hesaplarının faizlerini arttırarak vatandaşları sevindirmişlerdi. Peki, bu mevduat hesaplarında yer alan faiz oranları artmaya devam edecek mi?

32 Günlük En Yüksek Mevduat Faiz Oranları

32 gün boyunca verilen mevduat faiz oranlarını güncellemeye başlayan bankalar vatandaşlara oldukça cazip teklifler sunabilmek için var güçleri ile çalışmalarına devam ediyorlar. Özellikle e-vadeli hesaplara daha yüksek faiz oranı belirlenmesi diğer yatırımcıların kafalarında acaba faiz oranlarında düşüşe mi gidilecek sorusunu oluşturdu.

Korona süreci başlarında herkes gibi bankalarda da çeşitli endişeler bulunmaktaydı. Bu nedenle kredi faizlerini yükseltirken mevduat faiz oranlarının düşürülmesi vatandaşlar tarafından pek hoş karşılanmadı. Bu durumun önüne geçebilmek için BDKK bankalara karşı önlemler kapsamında bazı zorunluluklar getirdi. Bankalar hesaplarında ki paraların belirli kısımlarını kredi vererek puanlarını yükseltmek zorunda bırakıldı. Yeterli puana ulaşamayan bankalara ise yüksek miktarlarda para cezası kesileceği duyuruldu. Bu nedenle bankalarda mevduat hesaplarını kapatmaya başlayan vatandaş ağırlığı dövize ve altına verince bankalar geçtiğimiz Ağustos ayında tekrar faizleri yükseltmek zorunda kaldı.

Vatandaşlara ait olan TL hesapları bankalarda hızlı bir şekilde azalırken bankalar değişikliğe gitmek zorunda kaldılar. Bu kapsamda 32 günlük vadeli mevduat hesaplarının da faiz oranlarında değişiklik yapılarak vatandaşlar için daha cazip bir hale getirildi.

Hangi Banka En Yüksek Mevduat Oranına Sahip

Sırası ile bakacak olursak mevduat hesaplarında birinci sırada ING Bank yer almaktadır. ING Bank mevduat hesabı faiz oranı yüzde 18 olarak açıklayarak oldukça iyi bir faiz oranı ile vatandaşların dikkatini çekti. Böylelikle en yüksek faiz veren banka unvanına sahip oldu. ING Banktan sonra gelen bir diğer isim ise Alternatif Bank olarak karşımıza çıkmaktadır. Alternatif bank faiz oranları ise yüzde 17,75 olarak belirtilmiştir.

TEB Bankasının kredili mevduat hesaplarının faizlerine bakacak olursak 17,50 gibi bir seçenekle vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. TEB bankasının ardından Denizbank yüzde 17,50 gibi bir faiz oranı ile sıralamaya devam ediyor.

Halkbank mevduat faiz oranı yüzde 16 ile açıklandı. En çok konuşulan bankalardan birisi olan En para ise mevduat hesabı faiz oranını yüzde 14,50 olarak açıklamıştı. En paranın ardından HSBC Bankasının mevduat faiz oranı yüzde 15 olarak devam etmektedir.

Odeabank ise mevduat faiz oranını yüzde 12,50 gibi bir rakamda tutmaya devam ederken İş bankası mevduat faiz oranı 10,90 olarak açıklandı. Akbank, Yapı Kredi ve Garanti bankasının faiz oranlarına bakacak olursak sırasıyla Akbank yüzde 12.00, Yapı Kredi Bankası yüzde 4.05, Garanti Bankası yüzde 4.50 olarak açıklanmaktadır.

Mevduat hesaplarının faiz oranları her ay değişmesi önümüzdeki aylarda bu faiz oranlarının da değişmesini sağlayacaktır.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı