Öğrencilere Geri Ödemesiz 3600 TL Burs Müjdesi! Sayılı Günler Başvurular Alınmaya Devam Ediyor! Hemen Başvurun Yararlanın!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Öğrencilere Geri Ödemesiz 3600 TL Burs Müjdesi! Sayılı Günler Başvurular Alınmaya Devam Ediyor! Hemen Başvurun Yararlanın!

FİNANS

25 Ocak 2021 Pazartesi 22:43:09

Öğrencilere Geri Ödemesiz 3600 TL Burs Müjdesi! Sayılı Günler Başvurular Alınmaya Devam Ediyor! Hemen Başvurun Yararlanın!

Öğrencilere pek çok eğitim kurumu ve vakıflar tarafından burs desteği veriliyor. Devlet ve vakıf üniversitelerinde en az 4 senelik lisans yaşamını sürdüren öğrencilere aylık 400 TL toplamda ise 3.600 TL burs desteği verileceğine yönelik sevindiren müjde geldi. Bu haberi alan öğrenciler bursların hangi koşullarda alınacağını ve kimlerin yararlanabileceğini araştırmaya başladı.

Herhangi bir kurumdan burs ya da kredi kullanan öğrenciler de bu eğitim desteğinden yararlanabiliyor. Üniversite eğitimleri boyunca 4 senelik lisans eğitimi alan öğrencilere pek çok eğitim kurumu ve vakıflar tarafından burs desteği sağlanıyor. KYK burs başvuru sonuçlarının duyurulmasından sonra alternatif kurumlara yönelen öğrenciler burs sağlayan kurumları merak ediyor. Hasan Fydasıçok Eğitim bursuna alttan en çok 2 dersi olan, genel not ortalaması 2.5 notun üzerinde bulunan öğrenciler başvuruda bulunabiliyor. Herhangi bir kurumdan kredi ya da burs alan öğrenciler de bu desteklerden yararlanabiliyor.

Başvuru süreci internet aracılığıyla adli sicil kaydı, üniversite öğrenci belgesi, ikametgah adresi belgesi ile sağlanmaktadır. Devlet üniversitesi ve vakıf üniversitelerinde burslu olarak okuyan öğrenciler başvuruda bulunabilecekler.

400 TL Burs Koşulları!

Bu burstan faydalanmak isteyen öğrenciler için, en çok 2 dersi bulunan, not ortalaması 2.5 puanın üstünde bulunan bütün öğrenciler burs başvurusunda bulunabilirler. Ayrıca her hangi bir eğitim kıurumu ya da vakıflardan burs alan öğrenciler de bu burs için başvuru gerçekleştirebilecekler. İnternet adresi üzerinden adli sicil kaydı, ikametgah adresi belgesi, üniversite öğrenci belgesi ile müracaat edebilirsiniz.

Hasan Faydasıçok Burs Başvurusu Yapmak

Bu burstan faydalanmak isteyenler, Hasan Faydasıçok Eğitim vakfı e-Bursun internet sayfası üzerinden başvuru yapabilecekler. Gereken bilgiler ise Ad, Soyad, T.C. Numarası ve Email adresi ile sisteme kaydını gerçekleştiren öğrenciler e-bursum arama motoruna “Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı” yazarak başvuru ekranına erişebilirsiniz. “Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı” 400 TL’lik burs başvuru tarihleri 9-30 2021 tarihleri içerisinde başvurular alınacaktır.

Bursa Kimler Başvuru Yapabilir?

2 Senelik üniversite bölümlerinde okuyan öğrenciler bu bursa başvuru yapamazlar. Alttan 3 ya da daha fazla dersi bulunan öğrenciler de bu burs için başvuruda bulunamazlar. Belirttiğimiz bu öğrenciler bursa başvuru yapsa dahi başvuruları değerlendirmeye alınmayacak ve kabul edilmeyecektir. Devlet üniversitelerinin 4 senelik eğitim gören, Vakıf üniversitelerinde ise yüzde 100 burslu bulunan öğrenciler de başvuru gerçekleştirebilirler.

Burs İçin Gereken Belgeler

400 TL’lik bu burstan faydalanmak için gereken belgelerin eksiksiz bir şekilde gönderilmesi gerekmektedir. Peki o belgeler neler?

– Adli Sicil Kaydı
– Öğrenci Belgesi
– Veli ya da Öğrencinin nüfus kayıt örneği
– YKS Sonuç belgesi
– İkametgah belgesi
– Anne ve babanın üzerine tapu tescil belgesi bu belgeler ile başvuru yapabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı