O Bankalar Müjdeyi Verdi! Düşük Faizli Görülmemiş Kredi Kampanyası
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

O Bankalar Müjdeyi Verdi! Düşük Faizli Görülmemiş Kredi Kampanyası

FİNANS

5 Şubat 2021 Cuma 23:50:15

Son Güncelleme: 05/02/2021 23:49:57

O Bankalar Müjdeyi Verdi! Düşük Faizli Görülmemiş Kredi Kampanyası

Bankalar vatandaşlara destek amaçlı son dakika faiz gelişmesine gitti. Bankalarda bulunan kredi faiz oranları farklı tarihiler aralıklarında yeniden güncellendi. Vatandaşlar için çekebilecekleri ev kredisi, konut kredisi gibi kredilerin faizleri yeniden belirlendi. En dikkat çeken kısım ise konut kredilerinde ki düşük faiz oranları oldu. Son dakika olarak paylaşılan Akbank Garanti, Ziraat, TEB Bankalarında konut ve taşıt kredilerinin faiz oranları.

Ekonomik olarak daralma yaşayan vatandaşlara bir nebze olsun rahat nefes aldıracak düşük faizli kredi kampanyalarına başlayan bankalar güncel faiz oranlarını paylaştı. Bu bankalar kendi internet siteleri üzerinden düşük faiz oranlarını duyurarak vatandaşlara bu konuda gerekli kredi desteğini sağlayacaklarını duyurdu. Kredi çekmek isteyen vatandaşlar ise bu faiz oranlarını araştırarak en uygun faiz oranına sahip bankalar ile çalışarak kredi çekmek için araştırmalara başladı.

Bankaların Faiz Oranları Ne Kadar Oldu?

İlk olarak Ziraat Bankası kredi faizlerine bakacak olursak Ziraat bankasının 5 farklı konut kredisi bulunmaktadır. Sırasıyla kredilerin faiz oranları ise şu şekilde

Konut Kredisi Faiz Oranı 1,52

Sıfır Konut Kredisi Faiz Oranı 1,47

Tüketici kredisi Faiz Oranı 1,64 olarak belirlenmektedir.

Taşıt kredilerinin faiz oranlarına bakacak olursak Ziraat Bankasında taşıt kredileri Kaskolu ve Kaskosuz olarak ikiye ayrılmakta. Kaskolu Taşıt Kredisi Faiz Oranı 1,64 olarak belirtilirken Kaskosuz Taşıt Kredisi Faiz Oranı ise 1,66 olarak belirlenmektedir.

Halkbank Kredi Faizleri ise 3 paketten oluşmaktadır. Bunlar Halkbank ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi olarak karşımıza çıkıyor.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 1,60

Taşıt Kredisi Faiz Oranı 1,58

Konut Kredisi Faiz Oranı 1,42 olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank kredi faiz oranları ise karşımıza 4 farklı paket halinde çıkıyor. Bunlar sırasıyla Sıfır taşıt kredisi, ikinci el araç kredisi, ihtiyaç kredisi, sarı panjur konut kredisidir. Faiz oranları ise

Sıfır taşıt kredisi faiz oranı 1.48

İkinci el taşıt faiz oranı 1.48

İhtiyaç faiz oranı 1.52

Sarı Panjur konut kredisi faiz oranı 1.40 olarak belirlenmiştir. Ayrıca Vakıfbank toplamda 40 milyar liralık yeni kredi paketi açıklamıştır.

İş Bankası düşük faiz oranlı kredilere bakacak olursak 3 farklı kredi paketi karımıza çıkıyor. Bunlar İş Bankası taşıt kredisi, konut kredisi ve ihtiyaç kredisidir. Sırasıyla faiz oranları ise

İhtiyaç kredisi faiz oranı 1,91

Taşıt kredisi faiz oranı 1,51

Konut kredisi faiz oranı 1,55 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Akbank kredi faiz oranlarına baktığımızda ise ihtiyaç kredisi 1,91, Sıfır taşıt kredisi 1,51, ikinci el araç kredisi 1,53 ve konut kredisi de 1,39 olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu faiz oranlarına oldukça olumlu yanıt veren vatandaşlar bankalardan kredi çekebilmek için başvurularını yapmaya başladılar.

Konut Kredi Nasıl Çekilir?

Kredi çekebilmeniz için ilk olarak 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Konut kredisi üzerinden örnek verecek olursak eğer satın almak istenilen konutun tapuları ile birlikte banka şubesine gitmeleri gerekmektedir. Başvuru işlemi esnasında ilk olarak sizden konut kredisi başvuru formunu doldurmanız istenmektedir.

Bunun ardından kimlik bilgileriniz üzerinden çeşitli sicil sorgulamaları ve kredi puan sorgulamaları gerçekleştirilir. Sorgulama esnasında bir sıkıntı çıkmaması durumunda kredi çekmek için uygun bulunursunuz. Bunun ardından banka konutunuza bir ekspertiz göndererek konut değerini belirler. Bu değer, örnek olarak 100 bin liralık bir değer ise bunun sadece 80 bin lirasını banka size kredi olarak verir ve kalan 20 bin liralık tutarı peşinat olarak sizden talep edilir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı