Memura ve Emekliye Müjde Gibi Haber! Emekli ve Memur Maaşları Artacak
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Memura ve Emekliye Müjde Gibi Haber! Emekli ve Memur Maaşları Artacak

FİNANS

31 Ocak 2021 Pazar 23:37:30

Memura ve Emekliye Müjde Gibi Haber! Emekli ve Memur Maaşları Artacak

Milyonlarca vatandaşa müjde gibi haber geldi! Toplumda büyük çoğunluğu bulunan Memur, emekli ve kamu işçilerine 4 ayrı zam müjdesi geldi. 2021 yılında memur, emekli ve kamu işçilerini yakından ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleriyle gelecek 2 yıldaki sosyal ve ekonomik haklar belli olacak. Emekli ve memurlar da toplu sözleşmenin imzalanmasıyla 2023’e kadar alacakları 4 ayrı zam oranını kesin olarak öğrenecekler! Sendikalar tarafından yoğun çalışma temposu başlamışken olası senaryolar ve müjdeli haberin detayları haberimizin devamında sizlerle…

Milyonlarca memur, emekli ve kamu işçisine 2021 yılı müjdesi geldi! Bu yıl memur, memur emeklisi ve kamu işçilerinin ekonomik gelecekleriyle ilgili önemli bir yıl olacak. 2021 yılında toplumun birçok kesimini ilgilendiren toplu sözleşme imzalanacak ve milyonlarca kişinin gelecek 2 yılda alacağı 4 ayrı zam oranları netleştirilecek. Ekonomik ve sosyal hakları belirlenecek vatandaşlar da meraklı bekleyişlerini sürdürüyorlar.

Memur ve memur emeklileri için memur sendikaları, işçiler için de işçi sendikaları, toplu sözleşme görüşmeleri ve imzalanma süreci açısından yoğun çalışmalarını sürdürürken vatandaşlar da araştırmalara başladılar. 3,5 milyon faal memur, 2 milyon emekli memur ve 700 bin de kamu işçisini yakından ilgilendiren toplu sözleşme 2021 yılı içerisinde imzalanacak, gelecek 2 yılda milyonlarca çalışan ve emeklinin mali hakları da kesinleşmiş olacak.

İŞÇİLER İÇİN GÖRÜŞMELER İLK SIRADA

Kamu işçilerin mali ve sosyal hakları için görüşmeler ilk etapta incelenecek. Kamu kurumlarındaki kamu işçilerine yönelik toplu sözleşme görüşmelerinin 2021 Mart ayı itibariyle başlaması bekleniyor. Görüşmeler neticesinde 700 bini aşkın kamu işçisinin mali ve sosyal hakları belirlenmiş olacak. Görüşmelerde TÜRK-İş masada olacak.

5 MİLYON 500 BİN MEMUR VE MEMUR EMEKLİSİNİ İLGİLENDİRİYOR!

Memur ve memur emeklilerinin 2022 ve 2023 yıllarına dair mali ve sosyal hakları da bu yıl imzalanacak Toplu Sözleşme ile netlik kazanacak. 3,5 milyon memur ve 2 milyonu aşkın memur emeklisinin gözü kulağı bu yıl toplu sözleşme görüşmelerinde olacak. 5,5 milyon memur ve memur emeklisi 2022 ile 2023 yıllarında alacakları 4 farklı zam oranını bu yıl imzalanacak Toplu Sözleşme ile öğrenecekler.

SSK VE BAĞKUR EMEKLİLERİ BEKLEMEDE

Toplu Sözleşmenin sadece EMekli Sandığına tabi memur emeklilerini kapsaması nedeniyle SSK ve Bağkur emeklileri de taleplerini iletiyorlar. SSK ve Bağkur emeklilerine de memur emeklileriyle hemen hemen aynı ve hatta daha fazla zam almış olsalar da, tıpkı memur emeklileri gibi toplu sözleşmeye dahil edilip alacakları zam oranını önceden öğrenebilmek istiyorlar. Ancak mevzuat gereği toplu sözleşmeler sadece memur emeklileri için yapılabiliyor.

KAMU İŞÇİLERİNE İLAVE TEDİYE ÖDEMESİ YAPILDI

Kamu işçileri 2021 yılında toplu sözleşmeyi beklerken, 2021 yılı ilave tediye ödemelerinin ilk taksit ödemesi dün yapıldı. Bilindiği üzere ilave tediye ödemeleri yılda 52 gün üzerinden 4 taksitle, 13’er gün olarak ödeniyor. İlk 13 güne isabet eden ilave tediye tutarları dün itibariyle 700 bine yakın kamu işçisinin banka hesaplarına yatırıldı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı