Maddi Sıkıntıda Olan Asgari Ücretliyi Sevindirecek Haber! Asgari Ücretli İçin Yüz Bin TL Destek!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Maddi Sıkıntıda Olan Asgari Ücretliyi Sevindirecek Haber! Asgari Ücretli İçin Yüz Bin TL Destek!

FİNANS

28 Ocak 2021 Perşembe 22:36:12

Maddi Sıkıntıda Olan Asgari Ücretliyi Sevindirecek Haber! Asgari Ücretli İçin Yüz Bin TL Destek!

Korona virüs salgını ile birlikte tüm dünyada ekonominin çok kötü duruma gelmesi, insanların ciddi gelir kayıpları yaşamasına ve hatta işsiz kalmasına neden oluyor. Türkiye’de de pandemi döneminde artan fiyatlar, gelen zamlar ve vatandaşın düşen gelir seviyeleri nedeni ile ciddi bir ekonomik sıkıntı bulunuyor. Bu süreçte vatandaşın yanında olan devlet tarafından önemli destek paketleri açıklanıyor. Bunlardan birisi de asgari ücretle çalışan vatandaşları yakından ilgilendiriyor. Milyonlarca asgari ücretli için büyük bir destek oluşturacak 100 bin TL hibe destek paketi açıklandı.

Pandemi döneminde ekonomide yaşanan büyük sıkıntılar nedeni ile milyonlarca vatandaş geçim sıkıntısı içerisine girdi. Ekonomik olarak tüm dünyada çok ciddi etkilere neden olan pandemi sürecinde vatandaşlara sağlanan devlet destekleri ise hayat suyu oluşturuyor. 2021 yılında da pandemi sürecinin tüm dünyada 2.dalga ve mutasyon ile birlikte yeniden yükselişe geçmesi, ekonomik sıkıntıların devam etmesine neden oluyor. Pandemi sürecinde yaşanan bu gelişmeler üzerine ortaya çok önemli bir teklif atıldı. Bu teklife göre asgari ücretle çalışan vatandaşlar için tam 100 bin TL maddi destek sağlanacak.

Asgari Ücretliye Kredi Kartı Desteği

Asgari ücretle çalışan vatandaşlar için sunulan teklife göre vatandaşın her ay erzak gereksinimlerini karşılamak amacı ile bir kart oluşturulması amaçlanıyor. Bu kartlarda belirli bir limite kadar herhangi bir ödeme gerçekleştirilmemesi hedefleniyor.

Sunulan teklifte asgari ücret ile çalışan vatandaşların kredi kartı desteğinden faydalanmaları hedefleniyor. Bu destek kapsamında söz konusu limit düzeyinde herhangi bir ödemenin vatandaşlardan alınmaması düşünülüyor. Bu konuda ortaya çıkan kaynak ihtiyacı içinde çözüm geliştirilmiş durumda bulunuyor. Çözüme göre vatandaşlara sağlanacak bu destek için sürekliliği olan yardım hesapları oluşturularak, burada birikmiş tutarların vatandaşlara kredi kartı desteği olarak sunulması hedefleniyor. Eksik kalan kısma ilişkin olarak devlet tarafından karşılanması gibi bir teklif gündeme geldi. Bu şekilde 1000 TL gibi bir tutarın asgari ücretli için destek olarak sunulması hedefleniyor.

100 Bin TL Hibe Paketi

Asgari ücretli hibe desteği de gündemde bulunan paketlerden birisidir. Kendi işini kurmak isteyen vatandaşlar için ya da son 6 ayda ödemekte zorluk çektiğini ispat eden vatandaşlar için sunulması hedefleniyor. Gündemde olan bu iki destek paketi ile ilgili olarak somut adımlar atılmamış olsa da gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Pandemi sürecinde asgari ücretlinin ekonomik sıkıntıda olmasından mütevellit çok ciddi olarak görüşülüyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı