Kredi Müjdesi! Halkbank Atak Yaptı! 6 Ay Ödeme Yapılmayacak
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Kredi Müjdesi! Halkbank Atak Yaptı! 6 Ay Ödeme Yapılmayacak

FİNANS

14 Şubat 2021 Pazar 23:47:06

Son Güncelleme: 14/02/2021 23:47:09

Kredi Müjdesi! Halkbank Atak Yaptı! 6 Ay Ödeme Yapılmayacak

2020 yılında etkileri maksimum oranda hissedilen salgın, ekonomik parametreleri de yerle bir etmiştir. Bu neden yüzünden acil nakit ihtiyacı olan kişi sayısında patlama yaşanmıştır. Sadece bireyler değil esnaflar ve firma sahipleri de finansal sorunlar yaşamışlardır.

Pandemi yardımları ilk zamanlarda;

 • Gıda,
 • Tıbbi malzeme,
 • Sıcak yemek gibi konulardan başlasa da kısa süre içerisinde nakde de çevrilmiştir.

Devlet desteği ile sunulan nakit yardımları kamu bankaları tarafından desteklenmiştir. Kamu bankaları acil nakit ihtiyaçlarına düşük faiz oranlarından kredilerle yanıt vermişlerdir. Halkbank, kredi desteklerini 2021 yılı içerisinde de vermeye devam edeceğini duyurmuştur.

Halkbank Yeni Kredi Paketlerini Açıkladı

Halkbank kredi paketleri hemen herkese hitap etmektedir. Bankanın kredi olanaklarının geniş olması düşük miktarda ya da yüksek miktarda nakit sorunlarının çözülmesini sağlamaktadır. Vatandaşlar kredi alımına uygun olmaları halinde çok beklemek zorunda kalmadan nakitlerini ellerine alabilmektedir.

Resmi internet sitesinde de duyurusu yapılan kredi paketleri yine;

 • İhtiyaç,
 • Konut,
 • Taşıt temellerine dayandırılmıştır.

Kredileri farklı kılan ise içermiş oldukları faiz oranları ve ödeme olanakları olarak açıklanmaktadır. Banka, her müşterisi için özel bir ödeme planı hazırlamaktadır. Taksitler genel manada eşit miktarlardan oluşmaktadır. Ancak istisnai durumlarda artan miktarda taksit uygulaması yapılarak bütçelerin rahatlaması sağlanabilmektedir.

6 Ay Ertelemeli Kredi Halkbank’ta

Açıklanan Halkbank kredi ertelemesi ödemeler açısından vatandaşların ceplerinin büyük oranda rahat etmesini sağlayacaktır. Kredi içeriklerine bakıldığında temel ihtiyaç kredilerinin yenilendiği görülmektedir. Özellikle vatandaşların;

 • fatura ödemesi,
 • Kira ödemesi,
 • Acil nakit ihtiyaçları için 10 bin TL’ye kadar hemen kredi çıkarılabilmektedir.

Kredi ilk taksitleri 6 aya kadar ertelemeli olduğundan taksitler uzun süre ertelenmiş olmaktadır. Bankada 3 ay ertelemeli ya da direkt ödemeye başlanması gerekli olan krediler de bulunmaktadır. Kredi olanakları çok geniş olduğu için burada kişilerin ihtiyaçlarına göre hareket edilmektedir. bireysel müşteri temsilcileri hem gelire hem de ne kadar nakit gerektiğine göre incelemelerini yaparak önerilerde bulunmaktadır. Temsilciler, vatandaşlar için ödeme planlarını da oluşturmaktadır.

Halkbank Kredilerinden Kimler Yararlanabilir?

Halkbank kredi kampanyaları hemen herkesin istifade edebilmesi açısından esnek paketler olarak oluşturulmuştur. Özellikle temel ihtiyaç kredilerinde geliri düzenli olanlardan kefil istenmemektedir. Kefilin istenmemesi kredi alım işlemlerinin minimum süre içerisinde tamamlanması açısından da bir avantajdır. Vatandaşların ortalama miktarda bir kredi çekebilmesi için;

 • 18 yaşından büyük olmaları,
 • Kredi notlarının düşük olmaması,
 • Farklı bankalarda ödenmemiş kredi borçlarının olmaması gibi şartlar aranmaktadır.

Ticari kredilerin temin edilmesinde aranan şartlar değişim gösterebilmektedir. Çünkü ticari olan kredilerde miktarlar da yüksektir. Bu tür krediler işlemlerin belli belgeler üzerinden yapılması gerekliliğini de ortaya çıkarmaktadır. Bu neden yüzünden kredi taleplerinden sonra vatandaşlar şubeleri ziyaret etmek zorundadır. Belge teslimleri ve onayından sonra krediler temin edilmiş olmaktadır.

Halkbank Kredi Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Halkbank kredi başvurusu gelişen teknolojik imkanlar çerçevesinde gerçekleştirilebilmektedir. Özellikle yaşanan salgın çerçevesinde teknolojik imkanların büyük faydası görülmüştür. Çünkü kredi başvurusunda bulunmak isteyenler evlerinin konforunda işlemlerini tamamlayabilmişlerdir. Kredi başvurularında geçerli olarak kullanılan yöntemler arasında;

 • Mobil bankacılık uygulaması,
 • Resmi internet sitesi,
 • Kısa mesaj yöntemi gibi alternatifler bulunmaktadır.

Alternatiflerin teknolojik manada geliştirilmesi kullanımın zorunlu hale gelmesi olarak anlaşılmamalıdır. Çünkü kredi başvuruları yapmak isteyenler için şubeler halen hizmet vermektedir. Şubelerde sadece yeni normal sistemleri uygulanmaktadır. Belli bir müşteri sayısı kapasitesinin olması ve mesai saatlerinin değişmesi yeni normal sistemlerden bazılarıdır. Yoksa vatandaşlar doğrudan herhangi bir şube üzerinden de başvurularını yapabilmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı